Polaroidy – jak wykorzystać je w domowych wnętrzach

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Fotografia natychmiastowa ma wyjątkowy, intymny klimat. Każda odbitka z Polaroida jest unikatem, stąd w niezwykły sposób oddaje magię chwil. Dlatego właśnie tak wielu entuzjastów fotografii wykorzystuje tego typu zdjęcia do przyozdabiania domu. Aparat natychmiastowy umożliwia wykonanie wyjątkowych dekoracji, które można zaprezentować w ramkach, powiesić na lodówce czy stworzyć przy ich pomocy personalną galerię w postaci girlandy. Poznaj kilka inspiracji jak wykorzystać aparat Polaroid do udekorowania wnętrza.

Zdjęcia natychmiastowe z Polaroida – kilka pomysłów na dekoracje w domu

Aparat Polaroid pozwala na uruchomienie kreatywności. Jeśli dodatkowo zechcesz wykorzystać odbitki z Polaroida do udekorowania domu, to możesz bawić się fotografią na każdym etapie jej powstawania. Białe lub kolorowe ramki otaczające każde zdjęcie wywołane przez aparat Polaroid pozwalają na dodanie dat, napisów lub motywujących cytatów. Jak wykonać oryginalne ozdoby wykonane ze zdjęć natychmiastowych? Poniżej kilka pomysłów:

  • Weź kawałek sznurka i klamerki, aby stworzyć girlandę z ulubionymi odbitkami. Rozwieś ją w dowolnym miejscu, np. nad biurkiem, nad łóżkiem czy w przedpokoju. Z łatwością możesz zmieniać zdjęcia natychmiastowe, a tym samym dopasować swoją galerię do różnych nastrojów czy pór roku. Jeśli zależy ci na surowszym wyglądzie, zamień zwykłe plastikowe klamerki na np. drewniane.
  • Potnij sznurek na kilka długości i powieś go na ścianie w równych odstępach, aby wykonać choinkę ze zdjęć z Polaroida. Przymocuj kilka odbitek na samym dole, następnie co poziom zmniejszaj ich liczbę o jeden. Dzięki temu fotografie natychmiastowe z Polaroida ułożą się w kształt choinki. Ta wyjątkowa świąteczna ozdoba z pewnością zaskoczy gości.
  • Fotograficzna makrama. Jeśli masz w domu makramę, to możesz na jej końcach przyczepić zdjęcia natychmiastowe.
  • Podświetlana fotogaleria. Zamiast sznurka rozwieś lampki choinkowe lub taśmę LED, a następnie do niej przymocuj odbitki. Piękne podświetlenie wspaniale podkreśli zdjęcia i zachęci gości do przyjrzenia się Twojej galerii.
  • Zdjęcia natychmiastowe mogą posłużyć Ci jako etykietki na stole, znane również jako winietki. Możesz zrobić fotografie natychmiastowe rzeczom kojarzącym Ci się z poszczególnymi osobami i zaprosić ich do rozwikłania zagadki – które zdjęcie odnosi się konkretnie do nich. Rozwiązaniem tej łamigłówki będą miejsca, jakie powinni zająć przy stole.

Aparat Polaroid – który najlepiej pomoże w udekorowaniu domu?

Polaroid to kultowa marka, która zrewolucjonizowała fotografię, umożliwiając pasjonatom robienia zdjęć otrzymywanie swoich odbitek od razu, bez konieczności odwiedzania fotolabu. Dziś w czasach fotografii cyfrowej, gdy każde zdjęcie można błyskawicznie obejrzeć i dowiedzieć się jak wyszło, paradoksalnie fotografia natychmiastowa wciąż ma wiele do zaoferowania. Jej magia nie przeminęła, a wręcz przeciwnie – wciąż trwa! Wystarczy sięgnąć po współczesny aparat Polaroid, aby się o tym przekonać.

Świetnym przykładem tego jest nowy aparat Polaroid Now, który stanowi znakomite przedłużenie wszystkich tradycji tego ikonicznego producenta. Jest bardzo prosty w obsłudze, posiada wbudowany autofokus, wydajną lampę błyskową czy samowyzwalacz. Dzięki temu wystarczy jedno naciśnięcie spustu migawki, aby otrzymać niezwykłe odbitki. Już po chwili najcudowniejsze chwile zostaną uwiecznione na zawsze, a w rękach pozostaną nie tylko wspomnienia, ale także świetny dodatek do wystroju wnętrza.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także