Pomysł na ścianę ze zdjęciami

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Gdy znajomi przychodzą do nas po raz pierwszy, a nawet drugi i trzeci i czwarty, zawsze podziwiają naszą ścianę ze zdjęciami w kuchni. Nie mogą się nadziwić, jak to jest zrobione. Pomyślałam więc, że to rzeczywiście fajny patent na urządzenie, lub odświeżenie kuchni, który warto Wam pokazać.

Na ścianie umieściliśmy zdjęcia

z różnych fajnych momentów w naszym życiu. Są też na niej nasze dzieciaki, nasi przyjaciele i miejsca, które lubimy. Szczególnie fajnie na nią patrzeć zimą, gdy możemy powspominać wakacyjne, ciepłe dni i nasze przygody.

Jako materiału do przykrycia zdjęć, możesz użyć płyty z pleksi

Pleksi do kuchni jest dokładnie taka sama jak ta, której używa się do tworzenia osłon dla sprzedawców w sklepach, czy aptekach. Jest idealnie przezroczysta, oraz łatwa w utrzymaniu w czystości. Do tego jest lekka i bez problemu zamontujesz ją na ścianie. No i tańsza, niż szkło.

Nasza ściana ze zdjęciami jest umieszczona przy zlewie

Dzięki użyciu pleksi, ściana jest chroniona przed zachlapaniem, a my mamy miłe naszym oczom widoki podczas niezbyt miłej czynności zmywania. Myślę, jednak, że taką ścianę, możesz zrobić również w innej części kuchni, czy np w łazience, lub pokoju. Jeśli wystawka ze zdjęciami ma posiadać tylko charakter ozdobny, możesz pokusić się o zamówienie mniejszej płyty, albo w jakimś fajnym kształcie. Na pewno taka ozdoba ściany nie pozostanie niezauważona przez twoich gości.

Jak zrobić ścianę zdjęć z pleksi?

Zacznij od wymierzenia ściany. Następnie zamów pod wymiar płytę z pleksi. Taką płytę w dobrej cenie i z szybką dostawą, znajdziesz np. na plasticexpress.pl

Podczas czekania na dostawę płyty, przygotuj zdjęcia.

Ułóż je tak, jakbyś chciała, by były widoczne na ścianie. Zapewniam Cię, że to najtrudniejsza część zadania. Wybór zdjęć, które ładniejsze, które ważniejsze, które obok którego, mnie zajęło wiele wieczorów.

I tu mała niespodzianka.

Zdjęcia, które widzisz, nie są papierowymi zdjęciami włożonymi za szybę, chociaż pewnie i tak też by się dało.

Nasze zdjęcia są wydrukowane na specjalnej folii. Zamówienie takiej folii nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, że skontaktujesz się z pierwszą firmą oferującą reklamę wizualną, szyldy itp, a ona ogarnie Ci wykonanie folii, wraz z projektem.

Dlatego po ułożeniu zdjęć, albo sama je przenieś na projekt przy pomocy programu do edycji zdjęć, albo zleć to agencji, udostępniając jej zdjęcia w formie elektronicznej. Druga opcja jest na pewno łatwiejsza, chociaż droższa, gdyż będziesz musiała zapłacić za czas pracy grafika, który to zrobi.

Gdy już będziesz miała płytę i folię

Przyklej folię do płyty. Takie folie nakłada się jak naklejkę, czyli ściąga się papier od spodu jednocześnie przyklejając folię do płyty. Przed naklejeniem spryskaj powierzchnię płyty wodą z szamponem Johnson Baby, lub płynem do mycia naczyń. Aby nie powstawały pęcherze powietrza podczas przyklejania, cały czas „wyciskaj” powietrze, ściągając je na zewnątrz za pomocą rekli z filcem. Tę czynność najlepiej wykonywać „na cztery ręce”.

Gotową pleksi ze zdjęciami

przymocuj do ściany za pomocą dobrej taśmy dwustronnej. Taśmę pociętą na ok 3 cm paski, rozmieszczaj w odległościach 3 cm od siebie. To zapewni dobre rozłożenie ciężaru płyty i zapobiegnie jej przesuwaniu. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że gdy będziesz chciała wymienić folię, wystarczy odkleić taśmę od ściany i zdjąć pleksi, bez większej szkody dla ściany. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem pleksi, oczyścić i osuszyć ścianę. Nie może być ona ani tłusta, ani mokra, bo taśma nie zadziała. Podpowiem też, że dobrze, by pleksi opierało się o blat, tak na wszelki wypadek.

To była trudniejsza wersja dla ambitnych

A teraz wersja, która od jakiegoś czasu jest mega prosta do wykonania. Początek jest taki sam. Zamawiasz płytę z pleksi pod wymiar w plasticexress.pl , wybierasz zdjęcia, układasz, a następnie zlecasz wydrukowanie bezpośrednio na pleksie w dowolnej firmie robiącej reklamy i szyldy. Prawda, że łatwe?

Jeśli nie chcesz, nie musisz od razu robić „ściany pamięci”.

Równie dobrze możesz wstawić zdjęcie pięknego widoku, lub auta, o którym marzysz. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Robiąc taką ścianę, będziesz mieć gwarancję, że twoja ściana będzie jedyna w swoim rodzaju.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także