Poznaj bliżej materace piankowe! Dla kogo będą trafnym wyborem?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Ostatnimi czasy coraz większą uwagę przykłada się do jakości snu i jego wpływu na ogólne zdrowie człowieka. Kluczowym elementem wpływającym na to jest rodzaj materaca, na którym się śpi. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie są największe zalety materacy piankowych oraz dla kogo będą one najlepszym wyborem!

Materace piankowe to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów tego produktu. Są rekomendowane rozmaitym użytkownikom, o czym więcej dowiesz się w poniższym artykule. Bez względu na to, czy będzie to materac 140×190 cm, czy inny – pianka jest uniwersalnym, niezwykle korzystnym tworzywem. Poznaj ją bliżej!

Materace piankowe dla alergików

Pianka, z której produkuje się materace, posiada charakterystyczną budowę. Dzięki niej nie gromadzi w sobie wilgoci czy potu, nie tworzy środowiska rozwoju pleśni, grzybów, roztoczy. Dodatkowo przeciwdziała wchłanianiu się kurzu i martwego naskórka. To rozwiązanie idealne dla alergików, w szczególności osób z alergiami kontaktowymi i wziewnymi.

Mając na uwadze także fakt, że materace piankowe pozwalają na efektywną cyrkulację powietrza, korzystanie z nich pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Ma to znaczenie nie tylko w przypadku osób, które dbają o jej wygląd, ale i w przypadku pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi, np. atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i wieloma innymi.

Materace piankowe przy bólach mięśniowo-stawowych

Komfortowy sen jest jedną z najistotniejszych kwestii wpływających na zdrowie mięśni, stawów i kości. Materace piankowe powodują odciążenie stawów i gwarantują im idealne podparcie w każdym punkcie. Zwłaszcza jeśli posiadają tzw. strefy twardości, czyli miejsca idealnie dopasowujące się do zmieniającego się obciążenia poszczególnych części ciała. Dzięki temu cięższa miednica jest tak samo podpierana jak lżejsze nogi.

Materace piankowe są dedykowane m.in. osobom z dolegliwościami dotyczącymi narządu ruchu. Wymienić tu należy np. chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe bóle mięśni czy nawet wady postawy. Osoby prowadzące siedzący tryb życia lub wręcz przeciwnie – intensywnie trenujące, również z pewnością docenią walory materacy piankowych.

Materace piankowe dla seniorów i dzieci

Osoby starsze nierzadko zmagają się z zaburzeniami snu, wśród których spotkać można bezsenność, płytki sen, chrapanie, a nawet epizody bezdechu sennego. Odpowiednio dobrany materac sprawi, że sen seniora stanie się głębszy, dłuższy i efektywniejszy. Z kolei w przypadku dzieci i młodzieży dobry sen wpływa na zdolność uczenia się, poprawia koncentrację oraz znacznie wzmacnia odporność, co ma ogromny wpływ na ogólne zdrowie. W praktyce zalety płynące z posiadania materaca piankowego doceni każdy użytkownik bez względu na wiek czy płeć.

Należy zaznaczyć, że materace piankowe są z reguły lżejsze niż modele sprężynowe. Dzięki temu osoby starsze nie będą miały problemu z obracaniem go na drugą stronę. To opcja komfortowa dla każdego, komu zależy na wysokiej jakości.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także