Myśli Potarganej

Poznajcie Kasię M

W tytule napisałam „Poznajcie Kasię M.”, ale mam nadzieję, że nie muszę jej przedstawiać. Kasia Miller to niesamowita kobieta. Baba z krwi i kości, która kocha i akceptuje siebie w pełni, taką jaka jest, ze swoimi wadami i sporą nadwagą. I mam wrażenie, że uczenie innych  akceptacji , kochania samych siebie, to jej największa misja.

--- R E K L A M A ---

Jak poznałam Kasię M

Kasię M poznałam, gdy szukałam słów otuchy, mądrego wsparcia dla mojej (hm, wtedy) przyjaciółki, której mąż zakochał się i odszedł. Pewnego poranka w TV śniadaniowej usłyszałam, jak jakaś wielka, ruda kobieta,  psycholog, opowiada o swojej najnowszej książce  „Kup kochance męża kwiaty”.  Pomyślałam „kurczę, muszę kupić dziewczynie tą książkę, bo może pomoże jej przebrnąć przez ten koszmar”. O ironio losu, ta właśnie  „przyjaciółka” sama stała się powodem, dla którego po niedługim czasie kupiłam sobie tą książkę.

(O książce i koleżance może coś jeszcze kiedyś napiszę, bo obydwa tematy wydają mi się dość ciekawe.)

Warsztaty z Kasią M

Po przeczytaniu tej jakże mądrej pozycji, chciałam więcej. Kupowałam kolejne książki Kasi i pochłaniałam je zachłannie. Aż któregoś dnia wpadłam na informację, że Kasia organizuje wyjazdowe warsztaty psychologiczne dla kobiet. Nie przelewało mi się, ale tak bardzo pragnęłam spotkać się z Kasią, że pożyczyłam pieniądze i pojechałam. I to była jedna z moich najlepszych decyzji w życiu.To był niezapomniany czas.

Mieszkałyśmy w Kazimierzu nad Wisłą w starym, pięknym domu z klimatem, wielką  kuchnią i największym stołem przy jakim kiedykolwiek jadłam. Co rano na stole czekała przeogromna micha świeżych malin, jogurt, miód i owsianka. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak pyszna może być owsianka. Nastrój poranków spędzonych w gronie kobiet na powolnym celebrowaniu śniadania był niemal magiczny. Później gimnastyka ucząca ciało uważności i relaksu, medytacja a wreszcie warsztaty.

Spotykałyśmy się w budynku przysposobionym ze starego kieratu. Okrągłe ściany wymuszały siedzenie w kręgu i dawały poczucie równości. Kasia siadała na fotelu jak na tronie, my poniżej na poduchach. Za nią wisiała pomarańczowa chusta z mandalą. Czułam się jak jeden z Fraglesów przybywających po poradę do Wszechwiedzącej Wiedźmy Ple Ple…

Mądra kobieta

I rozmawiałyśmy. Kasia słuchała z uwagą i miłością. I wiecie, to nie była wyuczona uwaga profesjonalisty. To była uwaga mądrej kobiety, która kocha i rozumie inne kobiety. Czasem emocje rosły i Kasia pokazywała swoją energiczną, bezkompromisową naturę. Potrafiła nieźle huknąć na nas i doprowadzić do porządku,a jak trzeba było przytulała do swej ogromnej piersi i pomagała się wypłakać. Muszę przyznać, że Kasia ma dość kontrowersyjne poglądy, wychodzi za ramy i konwenanse. Chyba niezłe z niej ziółko…

Choć, jak się przemyśli, to nie można się z nią nie zgodzić.

O czym rozmawiałyśmy i czego się nauczyłam od Kasi opowiem Wam niebawem.

Poszukajcie kobitki tej Super Baby i korzystajcie z jej serca i mądrości póki jest i póki daje nam tą swoją energię i mądrość.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczęśliwa Siódemka

Zaciekawiła mnie ta książka 🙂 Choć mam nadzieję, że nie będę jej nigdy potrzebować 😉
Swoją drogą, dziwi mnie postępowanie Twojej „przyjaciółki” – przeżyła taki dramat, a jednak potem zrobiła komuś to samo. Wiem, że do tanga trzeba dwojga, ale mimo wszystko…

Myśli potarganej

Bardzo polecam ” Kup kochance męża kwiaty”, to jest świetna książka, która jak dla mnie, powinna być w kanonie lektur szkolnych. Wyjaśnia tak wiele. Każdemu. Nie tylko zdradzonym żonom.
A co do koleżanki, chyba na prawdę jej kupię kiedyś kwiaty;)

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl