Przygotowanie do porodu, czyli kurs szkoły rodzenia

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Czujesz zmęczenie, senność, częściej korzystasz z toalety, masz mdłości, a przede wszystkich spóźnia Ci się miesiączka – robisz test ciążowy i widzisz dwie kreski. Tak, teraz już wiesz, że JESTEŚ W CIĄŻY!

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to umówić się do ginekologa, aby lekarz mógł potwierdzić ciążę i zbadać czy z Tobą i maluszkiem rozwijającym się pod Twoim serce jest wszystko dobrze. Lekarz zleci Ci niezbędne badania i zaleci zdrowszy tryb życia. Od tego momentu będziesz musiała systematycznie chodzić na kontrolę. Z jednej strony się cieszysz, ale jednak w Twojej głowie pojawia się wiele wątpliwości – “czy oby na pewno dam sobie radę”, “czy będę dobrą Mamą”, “czy będę w stanie opiekować się tak małą istotką”. W drugiej kolejności zaczynasz myśleć o sobie – “czy dam radę urodzić”, “czy będzie mocno boleć”, “jak w ogóle wygląda poród”.

Na poród możesz, a nawet powinnaś się przygotować. Pamiętaj, że każdy poród jest inny, ale jeśli wiesz, czego możesz się spodziewać, na pewno da Ci to większą pewność siebie. W Internecie możesz przeczytać wszystko o porodzie, jednak jest tam tyle informacji, że będą Mamą po raz pierwszy często nie wiesz czego dokładnie masz szukać i o co pytać. Od natłoku informacji możesz się pogubić. Dodatkowo w sieci trzeba umieć się poruszać, aby dotrzeć do artykułów czy materiałów pisanych przez specjalistów oraz aby te informacje były aktualne.

Dlatego powstały szkoły rodzenia. Na rynku można wyróżnić kilka takich szkół: przyszpitalne, prywatne czy internetowe. W dobie pandemii to właśnie kursy szkoły rodzenia online mają więcej zwolenniczek.

Temat szkół rodzenia – czy to stacjonarnych, czy internetowych – nie różną się od siebie poruszaną tematyką. Na pewno dowiesz się:

  • czego możesz się spodziewać się na sali porodowej
  • kiedy udać się do szpitala, aby nie zostać jeszcze odesłanym do domu
  • jak wygląda samo przyjęcie już na izbie przyjęć
  • kogo zabrać na salę porodową, aby był dla Ciebie najlepszym wsparciem
  • jak wyglądają okresy porodu i jak radzić sobie z bólem porodowym
  • co dzieje się z Tobą i Maluszkiem już po porodzie
  • o pielęgnacji dziecka.

Na rynku pojawia się coraz większa lista szkół rodzenia online. Jedną z nich jest Kurs Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą. Taka szkoła daje możliwość bezpiecznego przygotowania się do porodu w zaciszu swojego domu – bez spotykania się w grupie w jednej sali, a więc bez ryzyka zarażenia się COVID-19. Kurs możesz rozpocząć na każdym etapie ciąży (z kursu przyszpitalnej szkoły rodzenia możesz skorzystać od 21 tygodnia ciąży). Nagrane materiały wideo dają Ci swobodę w wyborze pory oglądania. Jeśli jesteś długo aktywna zawodowo i/lub partner pracuje do późna czy zmianowo – łatwiej jest znaleźć wspólny czas na naukę.

Taki kurs składa się z 5 godzin starannie nagranych lekcji. Do wszystkich lekcji możesz wracać kiedy chcesz. Materiały dotyczące m.in. pielęgnacji noworodka, problemach okresu noworodkowego i niemowlęcego, kąpieli czy karmienia przydają się zwłaszcza po porodzie.

Dodatkowo kurs oferuje przydatne materiały do pobrania (jak lista wyprawkowa, czy przykładowy plan porodu) oraz dostęp do zamknięta grupa na Facebooku (dostępna tylko dla kursantek), na której masz kontakt z położną i Promotorką Karmienia Piersią (również po porodzie).

Wszystkie lekcje kursu posiadają napisy, co jest bardzo przydatne dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Zwiastun Kursu Szkoły Rodzenia z Anną Nowak-Dudą: https://player.vimeo.com/video/352914153

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także