Ranking kredytów gotówkowych 2021 – gdzie szukać ofert?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi chcących dokonać większych zakupów lub np. remontu mieszkania. Warto wiedzieć, że pożyczki tego typu cechują się znacznie krótszym okresem kredytowania, a co za tym idzie szybszą spłatą zobowiązania.

Niestety jednak tego typu rozwiązania są nieco droższe niż np. kredyty hipoteczne, ponieważ posiadają znacznie wyższe marże i oprocentowanie banku. Aby jednak wybrać odpowiedni dla siebie kredyt warto zorientować się na https://opiniebankowe.pl/, jakie oferty będą najkorzystniejsze przy danych wymaganiach wnioskodawcy.

Kredyty gotówkowe – gdzie poszukiwać ofert?

Ofert kredytów gotówkowych można szukać przede wszystkim w internecie oraz za pośrednictwem biura kredytowego. Można także skorzystać z internetowych rankingów ofert pożyczek i kalkulatorów umożliwiających darmowe sprawdzenie zdolności kredytowej, a także porównanie propozycji bankowych z różnych placówek. Tego typu rozwiązania są niezwykle przydatne, ponieważ umożliwiają szybką analizę rynku kredytów gotówkowych i wybór najlepszej oferty dla wnioskodawcy. Warto wiedzieć, że skorzystanie z tego typu narzędzi nie wpływa w żaden sposób na późniejsze wyliczenia analityków dotyczące zdolności kredytowej. Ciekawostką jest także fakt, że internetowe porównywarki są w pełni bezpieczne, ponieważ nie przetwarzają żadnych danych osobowych. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych form poszukiwania ofert kredytów gotówkowych oraz ich porównywania.

Najpopularniejsze oferty kredytów gotówkowych 2021 – które wybrać?

Jedną z najlepszych ofert w przypadku przykładowego zobowiązania na kwotę 20 000 złotych przez okres kredytowania 60  miesięcy posiada bank Citi Handlowy, który proponuje miesięczną ratę w wysokości 408 złotych. Całkowita kwota do spłaty w tym przypadku będzie oscylować w granicy 24 465 złotych. Oznacza to, że odsetki wynoszą zaledwie 4 465 złotych przez cały okres kredytowania. Niewiele gorszą ofertę przedstawia bank Pekao, gdzie rata miesięczna plasuje się na 410 złotych, a całkowita kwota do spłaty na poczet kredytodawcy to 24 591 złotych. Bardzo dobrą propozycję na rynku posiada także Santander Consumer Bank, który oferuje ratę na poziomie 411 złotych i całkowite zobowiązanie wynoszące 24 660 złotych.

Zdecydowanie jednymi z gorszych ofert, których nie powinno się wybierać są propozycje banków PKO BP oraz Millennium, które proponują raty miesięcznie 468 złotych oraz 449 złotych. Całkowite kwoty do spłaty w tych dwóch przypadkach wynoszą 28 084 złote i 26 957 złotych. Różnica pomiędzy najlepszą i najgorszą ofertą banku wynosi ponad 4000 złotych odsetek.

O czym należy pamiętać decydując się na kredyt gotówkowy?

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego warto przede wszystkim przejrzeć internet w celu porównania najlepszych ofert kredytów. Trzeba także zwrócić uwagę na własne możliwości finansowe i tzw. zdolność kredytową umożliwiającą zaciągniecie zobowiązania w banku. Im wyższe zarobki wnioskodawców  i lepsza historia kredytowa tym większe szanse na pożyczkę nawet w sporych kwotach. Trzeba jednak liczyć się ze sporymi marżami i oprocentowaniem w przypadku pożyczek gotówkowych, a także krótszy okres kredytowania. Dużym plusem tego typu zobowiązań jest jednak możliwość szybszego załatwienia formalności w porównaniu do wnioskowania o kredyt hipoteczny. W przypadku pożyczek na niewielką sumę banki wymagają jedynie zaświadczenia o dochodach, długoterminowej umowy o pracę oraz odpowiednich statystyk w Biurze Informacji Kredytowej o poprzednich zobowiązaniach wobec banków.

Czy warto korzystać z rankingów kredytów gotówkowych na rok 2021?

Zdecydowanie warto korzystać z internetowego rankingu kredytów gotówkowych dostępnego na Opiniebankowe.pl, który ma jedynie charakter poglądowy i umożliwia porównanie wielu ofert pochodzących z różnych banków. Dzięki temu klienci mają możliwość doboru najlepszej oferty kredytowej dostępnej obecnie na rynku. Należy jednak pamiętać, że tego typu propozycje są jedynie symulacjami, a końcowa oferta banku przedstawiana jest klientom dopiero podczas składania wniosku o uzyskanie kredytu gotówkowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także