Remont w mieszkaniu – jak zabezpieczyć meble i inne przedmioty?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zawsze staramy się zrobić wszystko, żeby nasze cztery kąty były jak najbardziej dostosowane do nas samych – stawiamy na rozwiązania komfortowe i jednocześnie estetyczne, ponieważ to w naszym mieszkaniu możemy zrelaksować się po ciężkim dniu. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas w różnych momentach podejmuje decyzję o remoncie, czasami radykalnym, który ma za zadanie zupełnie odmienić oblicze zajmowanego lokum. Co jednak, na czas pracy ekipy remontowej, zrobić z naszym dobytkiem?

Jak zatroszczyć się o wyposażenie mieszkania na czas remontu?

Drobne naprawy w domu zazwyczaj nie wymagają od nas jakiejś ścisłej organizacji. W końcu w ciągu zaledwie paru chwil jesteśmy w stanie naprawić drobne uszkodzenia na schodach czy też odnowić meble np. poprzez pomalowanie frontów szafek na wybrany kolor. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy konieczny jest generalny remont. Kolor na ścianach domaga się odświeżenia, z kolei materiał na podłodze nadaje się już tylko do wymiany? Najwyższa pora, żeby to zmienić.

Trzeba mieć jednak świadomość, że w chwili, kiedy rozpoczynamy renowację w mieszkaniu, jednym z istotnych punktów jest odpowiednie zabezpieczenie mebli i innych przedmiotów. W trakcie prac – czy to przeprowadzanych na własną rękę, czy dzięki zatrudnionym fachowcom – może się zdarzyć, że cenne elementy wyposażenia zostaną uszkodzone. Wiele osób, chcąc przemalować pokój, po prostu przenosi wszystkie rzeczy na środek pomieszczenia i owija je specjalną folią ochronną, by zapobiec ewentualnym plamom z farby. Niestety jest to sposób niekoniecznie komfortowy, ponieważ masywne szafy wciąż będą zajmować wiele miejsca i będą utrudniać malowanie. Z kolei gdy naprawy wymaga podłoga, konieczne jest całkowite wyniesienie mebli.

Można ratować się wówczas przeniesieniem dobytku z jednego pokoju do drugiego, tyle że nie zawsze zda to egzamin. Zdarza się, że prace remontowe są naprawdę szeroko zakrojone i na jakiś czas musimy opuścić miejsce zamieszkania, żeby możliwe było przeprowadzenie wszystkich czynności. Jest zatem jasne, że wyposażenie poszczególnych pomieszczeń również musi zostać wyniesione. Jak to zorganizować?

Remont w mieszkaniu – gdzie umieścić meble?

Trudno sobie wyobrazić, że na czas remontu przeniesiemy meble, sprzęty elektroniczne i inne części dobytku np. do garażu czy piwnicy. W ten sposób narażamy przedmioty na ich uszkodzenie na skutek nieodpowiednich warunków; przykładowo w piwnicy może panować wilgoć sprzyjająca rozwojowi pleśni. Nie da się też ukryć, że większość z nas już dawno zagospodarowała tę przestrzeń, w związku z czym może w niej zwyczajnie zabraknąć miejsca na inne rzeczy.

Alternatywą wydaje się poproszenie o pomoc rodzinę lub znajomych, jednak i tutaj sytuacja wygląda dość problematycznie. Możemy tym sprawić kłopot naszym bliskim, a poza tym nie mamy gwarancji, że będą mieli możliwość przechować choć część przedmiotów, które należy odpowiednio zabezpieczyć. Co zatem zrobić? Znakomitym rozwiązaniem może być wynajęcie magazynu samoobsługowego.

Magazyn samoobsługowy jako pomoc podczas remontu

Wynajmowanie magazynów samoobsługowych nazywane jest w skrócie self storage. To w Polsce stosunkowo nowa usługa, która jednak coraz szybciej znajduje swoich zwolenników. Mamy do niej dostęp m.in. poprzez firmę Less Mess Storage, która jest dostępna w kilku dużych miastach, w tym również we Wrocławiu przy ulicy Pełczyńskiej 19 – zobacz więcej na stronie https://www.lessmess.storage/self-storage-wroclaw/.

Na czym to polega? Dobieramy wielkość pomieszczenia w stosunku do tego, ile rzeczy mamy do przechowywania, a następnie podpisujemy umowę najmu. Dostęp do pomieszczenia mamy przez 24/7 poprzez indywidualny kod dostępu. Samo pomieszczenie zamykamy na własną kłódkę a na terenie magazynu znajduje się całodobowy monitoring. Oznacza to, że zyskujemy bezpieczną przestrzeń, do której możemy przewieźć meble, urządzenia i inne elementy wyposażenia mieszkania, podczas gdy trwa w nim remont. W ten sposób możemy być spokojni o nasze rzeczy na czas remontu, a jednocześnie ekipa remontowa będzie mogła działać w niezakłócony sposób. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie – po zakończeniu prac w dowolnej chwili możemy zabrać rzeczy z powrotem do domu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także