Rodzinne wakacje – wyzwanie czy prawdziwa przyjemność?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Sezon letni jest jednym z najgorętszych okresów dla biur podróży i bynajmniej nie chodzi o pogodę. W tym czasie szturm biorą rodziny, które tylko w tym okresie mogą pozwolić sobie na rodzinny wyjazd. Organizacja całego urlopu często bywa nie lada wyzwaniem, który koniec końców może okazać się wielką porażką. Jak więc przygotować siebie i rodzinę na wyjazd, by ten okazał się prawdziwą przyjemnością?

Środek transportu, czas, kierunek

Podstawą dobrej organizacji wyjazdu jest ustalenie kierunku podróży, formę transportu oraz czas, który trzeba na to przeznaczyć. Warto zorientować się, które miejsca są przyjazne rodzinom, ponieważ zdarza się, że hotele mogą nie być przygotowane na goszczenie dzieci.

Niezwykle istotną kwestią jest również środek transportu, który powinien być dostosowany do wieku i dojrzałości pociech. Jeśli miejsce docelowe jest oddalone od miejsca zamieszkania o spore odległości, to warto rozważyć samolot. Jest to jeden z szybszych środków transportu, który może korzystnie wpłynąć na jakość podróży w towarzystwie dzieci.

Dodatkowym atutem jest również bogata oferta sprzedaży biletów lotniczych, na które pozwolić sobie może praktycznie każdy. Tym bardziej, że nawet jeśli gdzieś trudno dolecieć bezpośrednio, można skorzystać z usług automatycznego dopasowania najwygodniejszej trasy złożonej z kilku lotów z wygodną przesiadką – czego przykładem jest technologia Multiline w eSky.

Jednak najważniejszym aspektem podróży jest miejsce. Szukając wymarzonego kierunku, warto skupić się na obecnych tam atrakcjach, które zapewnią wiele pozytywnych wrażeń dzieciom oraz dorosłym. Ponadto, jeśli wybierze się odpowiednią lokalizację, to pobyt w pełni wynagrodzi każdy trud związany z podróżą.

Najchętniej odwiedzane miejsca

Jest kilka niezwykłych miejsc, które idealnie się sprawdzą na rodzinne wakacje. Atrakcje, które zapewniają hotele, są dostosowane dla gości w każdym wieku, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednym z najpopularniejszych kierunków dla rodzin z dziećmi jest Hiszpania, a dokładniej Wyspy Kanaryjskie. Tamtejsze hotele są wyposażone w parki wodne, dostosowane dla każdego turysty oraz wiele innych atrakcji, przeznaczonych również dla najmłodszych gości. Dodatkowo otoczenie plaż i parków rozrywki, jak w przypadku Teneryfy, jest sporą zachętą, by zakupić bilety lotnicze w tym kierunku.

Innym, nie mniej popularnym, miejscem na pewno jest Bułgaria. Wybierając się na Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, ma się pewność, że wakacje z pewnością będzie można zaliczyć do udanych. Szeroka oferta atrakcji w postaci parków wodnych, placów zabaw czy programów animacyjnych, z pewnością zagwarantują uśmiech każdego dziecka.

Kolejnym, wymarzonym miejscem na rodzinne wakacje, jest Chorwacja. Kraj ten jest gwarancją dobrej pogody i pełnego wachlarza atrakcji dla każdego turysty. Rodziny chętnie decydują się na tę lokalizację, ze względu na możliwość zakwaterowania w domkach, które dają poczucie pełnej swobody, która jest niezwykle ważna, jeśli wyjeżdża się na wakacje z rodziną.

Co spakować?

Jeśli wybór padnie na któryś z tych krajów, należy przede wszystkim pamiętać o kremach z filtrem. Najlepiej, jeśli będzie to najsilniejszy, ponieważ klimat tych miejsc jest zupełnie inny, a słońce znacznie mocniejsze. Bardzo ważną rzeczą, którą powinno się zabrać, jest nakrycie głowy.

Wybierając garderobę, trzeba wziąć pod uwagę czas, który mamy spędzić w danym miejscu. Najlepiej ograniczyć się do koniecznego minimum, który będzie w sobie zawierał zestaw na ewentualne pogorszenie pogody. Należy również pamiętać o obuwiu, które powinno być przystosowane do pokonywania dużych odległości, jeśli plan wakacji obejmuje zwiedzanie okolicy.

Warto zainwestować również w apteczkę wyposażoną w podstawowe leki jak na przykład przeciwbólowe, na niestrawność czy takie, które wymagają stałego dawkowania. Apteczka powinna również zawierać plastry i bandaże, ponieważ trzeba brać pod uwagę ewentualne urazy podczas podróży.

Bardzo ważną kwestią podczas przygotowywania bagażu, są kosmetyki takie jak żel pod prysznic czy szampon. Jednak należy pamiętać o pewnych ograniczeniach. Jeśli na lot przysługuje tylko bagaż podręczny, należy koniecznie sprawdzić, jakie są dopuszczalne pojemności, które można ze sobą zabrać. Równie istotna jest forma ich zabezpieczenia, ponieważ po przylocie na wyczekane wakacje, można zastać nieciekawą niespodziankę, jeśli płyn się rozleje po całym bagażu.

Jednak najważniejszą rzeczą, o której nie można zapomnieć podczas wyjazdu, są bilety lotnicze i dokumenty. Bez nich, nawet najlepiej spakowany bagaż nic nie pomoże, ponieważ wyjazd na urlop zostanie uniemożliwiony.

Przede wszystkim – pozytywne nastawienie

Planując podróż z rodziną, trzeba pamiętać o wielu rzeczach, które mogą się wydarzyć. Dobrym pomysłem zdecydowanie jest przygotowanie planu na każdą okoliczność, dzięki czemu uniknie się wielu frustracji i nieporozumień. Jednak nie można zapominać o tym, że taki wyjazd, to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z rodziną, którego nie ma się na co dzień ze względu na pracę i tradycyjne obowiązki. Dlatego szykując się na wymarzony urlop, należy przede wszystkim wyposażyć się w pozytywne nastawienie na nadchodzący wyjazd. Jeśli nadarzy się jakaś przeszkoda, warto potraktować ją jak element przygody, który nie powinien w żaden sposób zaważyć na całości pobytu.

Z takim podejściem, każda podróż będzie jedynym w swoim rodzaju wyjazdem, który zagwarantuje moc wrażeń. Perspektywa oderwania się od codzienności, możliwość podróży z rodziną, nawet ewentualne nieprzyjemności będą składać się w niesamowite przeżycia. Choć planowanie podróży często bywa ogromnym wyzwaniem to dla rodziny, ten czas jest bezcenny, ponieważ w tych chwilach buduje się piękne wspomnienia, do których każdy będzie w przyszłości wracać z radością.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także