Rolki – wybierz pierwszy model

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Jazda na rolkach kojarzy się nam zwykle głównie z rekreacją, choć zauważyć trzeba, że jest to także widowiskowy sport, który zawitał na salony już pewien czas temu. Jazda na rolkach nie jest zatem już uprawiana jedynie amatorsko w skateparkach miejskich, ale również profesjonalnie na torach do ćwiczeń, a także zawodach sportowych bardzo wysokiej rangi, nierzadko międzynarodowych. Nic dziwnego, że stale jest tak duże zainteresowanie rolkami, bowiem to sport niezwykle wciągający, pozwalający ćwiczyć wiele mięśni, a także cieszyć się prędkością i pokonywaniem dużych dystansów.

Pierwsze rolki nie muszą być solidne – prawda czy mit?

To zdecydowanie mit, który niestety jest często powielany. Kiepskiej jakości rolki na nogach osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z tym sportem mogą stanowić zagrożenie, a ich prowadzenie nie będzie na tyle wygodne i komfortowe, by poczuć prawdziwą pasję do tego zajęcia. Koniec końców zbyt oszczędny zakup może jedynie zniechęcić do dalszej przygody z tym wspaniałym sportem i rodzajem aktywności fizycznej. Zwłaszcza w przypadku dzieci warto postarać się o modele, które są przynajmniej ze średniej półki jakościowej.

Jazda na rolkach – przede wszystkim bezpieczeństwo

Bardzo wiele wypadków na rolkach stanowi poważne zagrożenie dla ich uczestników. Niezależnie czy jest to jazda po specjalnej trasie, ścieżce rowerowej czy też w skateparku zwykle mamy do czynienia z dużymi prędkościami. Niestety wielu amatorów rolkarstwa w zaufaniu do swoich umiejętności (często niezbyt wysokich) rezygnuje z zabezpieczeń takich jak kask i ochraniacze. To karygodny błąd, który może skończyć się poważną kontuzją, a nawet zagrożeniem życia. Wychodząc na rolki pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu siebie i na przykład dzieci, z którymi udajesz się na jazdę.

Sklep z rolkami – wybieramy pierwsze rolki

Oczywiście rolki możemy kupić w wielu miejscach – na portalach aukcyjnych, w sklepach ogólno sportowych, a nawet w dyskontach. Tam często kuszeni jesteśmy doskonałą jakością za niską cenę, a także wieloma na pozór świetnymi promocjami. Solidny sklep z rolkami freeskate.pl  to jednak coś więcej niż tylko najniższe ceny i wspaniałe promocje. Na miejscu możemy przede wszystkim zasięgnąć odpowiedniej porady, co w przypadku amatorów może być niezwykle cenne, a także dobrać rolki idealne na rozpoczęcie przygody z jazdą. Skorzystanie z takiego wsparcia już przy zakupie pierwszych rolek na przykład dla naszego dziecka będzie nieocenione i być może właśnie zakup dobrze dopasowanych rolek pozwoli nam poczuć bakcyla do tego sportu.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także