Słodycze z Ameryki – pyszności, które kochają dzieci i dorośli

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Amerykańskie słodycze są wyjątkowo smaczne, dlatego cieszą się ogromną popularnością, nawet w Europie. Co dosyć interesujące, uwielbiają je nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dzięki temu stanowią perfekcyjną przekąskę na wiele rozmaitych okazji, takich jak chociażby rodzinny wieczór filmowy. Jakie konkretnie produkty z tej kategorii zasługują na wyróżnienie?

Batoniki marki Hershey’s

Batony stanowią niesamowicie popularną przekąskę, niezależnie od grupy wiekowej. Wynika to z tego, że są stosunkowo tanie w porównaniu do innych słodyczy oraz bardzo łatwe w transporcie, ponieważ posiadają niewielkie rozmiary. Z łatwością zmieszczą się nawet w kieszeni kurtki. Na wyróżnienie zasługują zwłaszcza batoniki marki Hershey’s. Jest to bowiem praktycznie kultowy produkt w Stanach Zjednoczonych.

Taka popularność bierze się przede wszystkim z oryginalnego smaku czekolady, która wytwarzana jest w procesie alkalicznym. Cała procedura opiera się na obrabianiu kakao z wykorzystaniem alkaliów oraz wysokiej temperatury. Zmniejsza to kwaśność końcowego produktu oraz nadaje mu nie tylko delikatny smak, ale również oryginalną teksturę. Ponadto mieszankę uzupełnia się dodatkiem mleka w proszku i wanilii, aby jeszcze bardziej wzbogacić walory smakowe i jednocześnie nadać przyjemnego zapachu. To wszystko sprawia, że batoniki Hershey’s są na tyle unikalne, że praktycznie nie da się ich podrobić.

Ciasteczka firmy Reese’s

Słodycze marki Reese’s od Crunchysnack wyróżnia przede wszystkim ich oryginalny, nieszablonowy smak. Uzyskuje się go poprzez wyjątkowo trafione połączenie mlecznej czekolady z masłem orzechowym. Czekolada jest kremowa i słodka, natomiast masło orzechowe ma intensywny aromat i cechuje się gładkością. Taka kombinacja sprawia, że wiele osób wręcz uwielbia produkty tej firmy i nie jest w stanie ich zastąpić żadnymi innymi.

Warto również wspomnieć, że Reese’s oferuje słodycze w wielu rozmiarach i formach, aby każdy miał możliwość znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie. Wszystkie warianty łączy jednak niepowtarzalny smak, gwarantujący im niesłabnącą popularność. Posiadają również atrakcyjne, przyciągające do siebie uwagę opakowania, dzięki którym od razu zauważy się je na sklepowej półce. Wyróżnia je bowiem intensywny, pomarańczowy kolor.

Cukierki firmy Skittles

Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każdy wielbiciel słodkich przekąsek zna słodycze marki Skittles. Są to kolorowe, owocowe cukierki, wyróżniające się intensywnym aromatem oraz bardzo wyrazistym smakiem owoców. Występują w wielu różnorodnych wariantach, takich jak między innymi:

  • truskawkowy,
  • pomarańczowy,
  • cytrynowy,
  • jabłkowy,
  • malinowy.

Co ciekawe, każda barwa poszczególnego cukierka odpowiada określonemu smakowi. Mają one jednocześnie miękką, jak i chrupiącą konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo jest je pogryźć. Z tego powodu są uwielbiane przez małe dzieci i starsze osoby. Pakowane są w niewielkie opakowania, więc da się je zabrać ze sobą w kieszeni w dowolne miejsce.

Firma Skittles przywiązuje również ogromną wagę do reklamy, dzięki czemu jej spoty zapadają w pamięć. Stawia przede wszystkim na akcenty humorystyczne i nieco niekonwencjonalne. To jedne z niewielu reklam, jakie można obejrzeć z przyjemnością.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także