Sport i turystyka

Sport i turystyka, oraz wszystko co z tym związane. Pomysły na aktywny wypoczynek, opisy sprzętu sportowego, oraz turystycznego i recenzje z jego użytkowania, a także relacje z moich wypadów na łono natury.

Śpiwory na wycieczki z rodziną – czym się kierować przy zakupie?

Znudziły Ci się wakacyjne wyjazdy z noclegami w zatłoczonych hotelach? Denerwujesz się, bo nie wiesz, czy warto rezerwować kwatery? Będą obostrzenia, czy nie będą? Znamy rozwiązanie takiego problemu. Zorganizuj wczasy pod namiotem.

Idzie wiosna – czas zadbać o figurę i kondycję

Chyba czas więc wziąć się za swoją kondycję. Wprawdzie śnieg dookoła i dopaduje jeszcze, ale ja coś tak w kościach czuję, że idzie wiosna, a z nią mniej warstw ubrania, za którymi można ukryć swoje oponki.

Wypad mamy z córkami do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie

W ubiegłą niedzielę wybrałyśmy się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie. Tak dawno nigdzie nie byłyśmy razem, że nawet prognoza pogody zapowiadająca -10st C i silny wiatr, nas nie odstraszyła.

Czym jest kalkulator ubezpieczeń i w czym pomaga?

Czy warto kupić ubezpieczenie na urlop? Do czego służy kalkulator ubezpieczeń i jakich narzędzi użyć, rozpoczynając poszukiwania polisy turystycznej?

Mój pierwszy (i oby nie ostatni) Rajd Samochodowy Kobiet Arabela Rally

Już od dawna marzyłam, by zaliczyć Rajd Samochodowy Kobiet Arabela Rally. Klika lat temu koleżanka opowiadała mi o Arabelce (jak pieszczotliwie mówią o rajdzie uczestniczki) i od tej pory wiedziałam, że muszę, po prostu muszę wziąć w nim udział!

Bieganie ze stylem – buty, ubrania, akcesoria

Moda na bycie fit i pokazywanie swojego sportowego życia w mediach społecznościowych wymusiła nową jakość aktywności, w tym biegania. Znaczenia nabiera już nie tylko to gdzie biegasz, ale też w czym trenujesz.

Oto 5 filmów z narciarstwem w roli głównej

Jeśli żyjesz białym szaleństwem, przerwa od narciarstwa może być bardzo dotkliwa. Co oglądać, kiedy tęsknisz za ośnieżonymi stokami? Oczywiście filmy z nartami w roli głównej. Niezależnie od tego, czy jesteś zmuszony zrobić sobie przerwę z powodu kontuzji, czy też po prostu czekasz na otwarcie sezonu, mamy dla Ciebie 5 ciekawych propozycji.

Aktywny wypoczynek świetnym sposobem na urlop!

Cały czas jesteśmy zabiegani -praca, uczelnia, szkoła, zajęcia dodatkowe i obowiązki domowe. Taka jest codzienność i za bardzo tego nie zmienimy. Jednak każdy z nas w głębi duszy odlicza dni do dłuższego weekendu lub urlopu. To doskonały czas, żeby zapomnieć o rzeczywistości i nabrać sił.

Łyżwy – trochę zimy, gdy brak śniegu za oknem

Co tu zrobić, gdy brak śniegu za oknem, a nam się chce choć trochę zimy? Można wybrać się na łyżwy. Może nie jest to śnieg, z którego ulepisz bałwana, czy zjedziesz na sankach, ale przynajmniej temperatura otoczenia jest zbliżona do tej, jaką oczekiwałoby się w zimie i jest biało.