Suplementy diety. Czy ich potrzebujemy?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dostęp do różnej maści suplementów jest tak prosty, jak zakup jedzenia. Dlaczego z nich korzystamy i czy w ogóle są nam one potrzebne?

Skoro wszystkie witaminy i minerały są pochodzenia naturalnego, a ogromną większość, jeśli nie wszystkie spotykamy w produktach spożywczych, to czy potrzebujemy czegoś więcej? Okazuje się, że tak. Dla niektórych suplementy mają negatywne konotacje, ale to wynika tylko z nieznajomości tematyki. Starsze osoby mogą pamiętać kampanie z czasów PRL, w której promowano spożycie cukru, co miało przełożyć się na zdrowe kości. Oczywiście to jawna bzdura. Nie miej, wydaje się, że do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Do odżywek również. W dzisiejszych czasach to dobre wsparcie naszego organizmu, które łata niedobory, ale także buduje nasz organizm. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Efekt dużej popularności

Prawdopodobnie najbardziej popularne i stosowane u początkujących atletów są odżywki białkowe. BodyPack jest jednym z liderów, którzy dostarczają je w najwyższej jakości. Właśnie ten ostatni element jest kluczowy, bo daje najlepsze efekty. O ile praca nad tężyzną fizyczną, ale także pokonywanie kolejnych barier to ciężka i mozolna praca, o tyle każdy postęp jest przez nas zauważalny. Wszystko to możliwe jest dzięki odpowiedniej diecie i właśnie suplementom, które są świetnym uzupełnieniem każdego menu. Mają też określone zadania, różnią się składem i przeznaczeniem. Niektóre spożywamy rano, inne zaraz po treningu, a jeszcze inne przed snem. Wszystko to ma na celu wstrzelenie się w okno anaboliczne. Dzięki temu maksymalnie wspieramy organizm, co przekłada się na widoczne, ale i fizycznie odczuwalne efekty. Sprawia to, że dobrej jakości produkty cieszą się uznaniem wśród profesjonalistów i amatorów.

Czego potrzebuje organizm?

Nasze ciała i umysły potrzebują szeregu składników, które dostarczają witaminy i minerały. Suplementy diety również je zawierają, często w skondensowanej formie. Oznacza to, że dużo lepiej uzupełniają dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze w porównaniu do niektórych warzyw i owoców. Przykładowo w jabłku znajdziemy witaminy C, A, E, K czy witaminy z grupy B. Co, jeśli dostarczenie, któregoś ze składników wymagałoby zjedzenia 3 kg tych owoców dziennie? Raczej mało wykonalne w dłuższym horyzoncie czasu. Dlatego suplementy cieszą się popularnością, gdyż ich niewielka dawka posiada duże zasoby tak potrzebnych nam substancji. W takiej sytuacji również dużo łatwiej jest nam utrzymać zbilansowaną dietę. Owszem zjemy jabłko nawet codziennie, ale wystarczy jedno.

Część składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu może być trudno przyswajalna. Co to oznacza? Otóż musimy pamiętać o tym, w jakich okolicznościach najlepiej trawią się konkretne składniki. Ma to bezpośredni wpływ na efekty, jakie dają lub ich brak. Większość ludzi po prostu tego nie wie. Osoby zainteresowane tematyką odżywiania dosłownie wyrecytują, gdzie najlepiej rozkładają się tłuszcze lub jakie towarzystwo lubi witamina C. Przy stosowaniu suplementów najczęściej nie musimy o takich rzeczach pamięta. Ich konstrukcja sprzyja maksymalnemu wchłanianiu potrzebnych dla organizmu witamin i minerałów. Dobrze jest mieć pewność, że to, co zjadamy, jest maksymalnie przyswajalne. Jeśli czegoś nam zabraknie, to lukę uzupełnią suplementy diety.

Czy potrzebujemy suplementów diety? Tak. Magnez i witaminę C łykamy od wielu lat. To także suplementy i każdy zna ich właściwości oraz cel zażywania. Wspomnianego białka nie musimy uzupełniać wszyscy, ale osoby, które potrzebują jego dodatkowego źródła, mają gotowe rozwiązanie pod ręką. Najważniejsze dla każdego z nas jest dostarczenie do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Suplementy to bardzo ułatwiają. Dzięki temu wzrasta nasza odporność, procesy w organizmie przebiegają prawidłowo, a my cieszymy się z dobrego zdrowia.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także