Świece z wosku pszczelego jako aromatyczna dekoracja do salonu

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Świece z wosku pszczelego towarzyszą nam od starożytności. Początkowo były wykorzystywane w różnych rytuałach. Po pojawieniu się świec parafinowych zeszły na boczny tor. Jednak coraz więcej osób zaczyna sięgać po naturalne wyroby. Świece z wosku pszczelego mają delikatny zapach i stanowią idealną dekorację salonu.

Świece z wosku pszczelego i ich zalety

Mało osób wie, że świece z wosku pszczelego wpływają pozytywnie na zdrowie. Dla przykładu, świece parafinowe podczas palenia wydzielają wiele szkodliwych substancji, które mogą być nawet rakotwórcze. Ich przeciwieństwem są świece z wosku pszczelego, które oczyszczają powietrze. Eliminują również nieprzyjemne zapachy, w tym zapach dymu tytoniowego.

Świece z wosku pszczelego jonizują ujemnie powietrze. Można powiedzieć, że przywraca to naturalną jakość powietrza, zakłócaną na co dzień przez wszystkie urządzenia elektryczne w domu. 

Jony wydzielane przez świece z wosku pszczelego pozytywnie działają na górne drogi oddechowe i płuca. Łagodzą objawy alergii i astmy, z którymi ma problem wiele osób. Udrażniają nos i łagodzą skutki każdego kataru, co ułatwia oddychanie. Wystarczy tylko palić świeczkę od 15 do 60 minut dziennie, aby poczuć różnicę i ulgę podczas przechodzenia wszelkich dolegliwości dróg oddechowych. Dodatkowo palenie świec z wosku pszczelego wspomaga układ krążenia i stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi.

Działanie aromaterapeutyczne 

Świece z wosku pszczelego są często wykorzystywane aromaterapii, ponieważ mają działanie uspokajające i relaksujące. Ich zapach jest bardzo łagodny, przyjemny i przede wszystkim miodowy, a to z kolei poprawia humor i pomaga zwiększyć poziom koncentracji. Zapach wosku pszczelego idealnie współgra z innymi aromatami. Stąd też do tego typu świec często dodawane są olejki eteryczne. 

Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że świece z wosku pszczelego pomagają z problemami ze snem. Palą się również bez wydzielania dymu, dzięki czemu nie trzeba wietrzyć po nich pomieszczenia.

Świece z wosku pszczelego do salonu

Dzięki swoim zaletom, świece z wosku pszczelego sprawdzą się idealnie w salonie. Jest to pomieszczenie, w którym rodzina spędza czas na odpoczynku w gronie najbliższych. Palenie takich świec pomoże się wszystkim zrelaksować i poprawi humor po ciężkim dniu.

Oczywiście, świece mogą pełnić też funkcję jedynie dekoracyjną. Nie tylko są stylowe, ale też niszowe, stąd posiadanie takiej świecy będzie wyróżniało nas i nasz salon. Wosk pszczeli charakteryzuje się delikatnym połyskiem, a z biegiem czasu zmienia swój kolor, nadając świecy nowego charakteru.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także