Sylwester w domu też może być fajny

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Ach ten 2020! Cały był dziwny i nieprzewidywalny, to i zakończenie będzie podobne. Czeka nas Sylwester w domu. Jednak czy Sylwester w domu musi być nudny, albo smutny? To zależy tylko od Ciebie. Podrzucam kilka pomysłów na spędzenie sylwestrowej nocy w domu,

Gdy zapraszasz większą ilość gości

W tym roku duża domówka, to poważne wyzwanie. Godzina policyjna pomiędzy 19 a 6, powoduje, że impreza będzie długa i wyczerpująca. Musisz więc wziąć pod uwagę, że poza standardowymi przygotowaniami, trzeba będzie przygotować nocleg dla gości i jakieś proste śniadanie z kawą. Dlatego przemyśl, czy i ile masz miejsc do spania, pościeli, koców itp. Jeśli niewystarczająco – uprzedź gości, aby przynieśli swoje materace i śpiwory. Tak sobie myślę, że wiele osób dawno nie spało na materacu i w śpiworze. Taki nocleg może stanowić dla nich przygodę.

Jeśli chodzi o samą imprezę, warto sobie przed nią zrobić plan. Przemyśleć ile osób będzie, jaki ma być charakter imprezy itp. Proponuję Ci przyjęcie ze szwedzkim stołem i małymi przekąskami ” na raz”. Dzięki temu nie będziesz musiała zastawiać stołu, wymieniać talerzyków, zmywać itp. Jeśli szukasz pomysłów na przekąski na domową imprezę Sylwestrową i nie tylko, to na blogu Natalii Mój Lifestyle Blog znajdziesz kilka inspiracji, a link bezpośrednio do nich znajduje się tutaj: https://mojlifestyle.blog/przekaski-na-impreze/

W mojej opinii, tego typu spotkanie jak najbardziej może być składkowe. Dlatego już teraz poproś gości, aby powiedzieli Ci, co przyniosą do jedzenia i picia. Możesz też rozdysponować, co kto ma przynieść. Pewnie znasz swoich gości i wiesz, co dla kogo będzie w miarę łatwe do ogarnięcia.

Postaraj się też tak zorganizować całą imprezę, abyś i Ty mogła się bawić, nie obsługując gości. Ze swojej strony przygotuj zapas napojów, oraz naczynia jednorazowe i duży kosz na śmieci. Zrób np. bigos, postaw przy nim talerzyki jednorazowe i pieczywo i poinformuj gości gdzie i jak można się poczęstować. Robiłam tak wielokrotnie i naprawdę patent z bigosem i jednorazówkami się sprawdził.

Ważną częścią imprezy jest muzyka. I na jej przygotowanie położyłabym szczególny nacisk. Jeśli muzyka będzie porywała do tańca, zapewniam Cię, że reszta imprezy potoczy się wyśmienicie.

Wprawdzie tego typu spotkania, to jeden wielki bałagan, ale miło jest gościom wchodzić do czystego mieszkania i korzystać z czystej łazienki. Posprzątaj mieszkanie, naszykuj świeże ręczniki i zapasowe rolki papieru toaletowego. Możesz też przygotować dekoracje podkreślające wyjątkowość wieczoru.

Gdy impreza ma być kameralna

Spotkanie w kameralnym gronie kilku przyjaciół, lub jedynie domowników, będzie rządziło się innymi prawami. W małym gronie trudniej będzie wywołać tańce i nie przejmować się gośćmi, którzy w większej ilości zazwyczaj zajmują się sobą. Oczywiście i w tym przypadku, możesz poprosić gości o przyniesienie potraw i napojów. I także w tym przypadku należy zadbać o czystość mieszkania. Tutaj możesz przyjąć kilka wariantów:

  1. Uroczysta kolacja z pysznym menu i Polaków rozmowy do rana (kolacja może być początkiem prawie każdego z wariantów)
  2. Wieczór gier – przygotuj gry i zabawy uwzględniające indywidualne predyspozycje i preferencje gości. Jedni chętnie pograją w kalambury, inni w Monopol, a jeszcze inni w karty. Możesz też rozruszać towarzystwo przy pomocy gier ruchowych na X-Box, czy Playstation.
  3. Wieczór wspomnień – jeśli jest to grono starych przyjaciół, lub rodziny, poproś aby goście przynieśli zdjęcia z dawnych lat. Wspólne oglądanie zdjęć da Wam wiele wzruszeń, ale też stanie się powodem do opowiadania anegdot i śmiechu.
  4. Możecie też umówić się na wspólne gotowanie. Przygotuj z gośćmi pizzę, lub sushi, lub inne dania. Takie wspólne gotowanie daje mnóstwo radości i zbliża ludzi.
  5. Wybierzcie się do teatru, na koncert. W tego wyjątkowego Sylwestra wiele teatrów, filharmonii, oraz innych artystów – proponuje spektakle i koncerty on-line. Spędzicie miło i ciekawie noc, a jednocześnie pomożecie artystom przetrwać trudne dla nich czasy.
  6. Maraton filmowy – czemu nie? Wybierzcie wspólnie, jeszcze przed imprezą zestaw filmów, uprażcie popcorn i też będzie niesamowicie, szczególnie, jeśli ubierzecie się w piżamy i powłazicie w śpiwory. Mieliście kiedyś takiego Sylwestra? Idę o zakład, że nigdy.

Gdy spędzacie Sylwestra z dziećmi

Dla niektórych z nas Sylwester z dziećmi, będzie bardzo wyjątkowy. Może pierwszy w życiu? Sylwester dziećmi, to wspaniałe przeżycie, jeśli tylko dobrze go zorganizujesz.

Dzieci uwielbiają fantazjować. Zaproponuj im więc przebierańce, a jeszcze lepiej cały sylwester niech będzie tematyczny. Niech to np będzie świat księżniczek, albo Żółwi Ninja. Przygotuj adekwatne dekoracje i stroje, oraz oczywiście zestaw zabaw nawiązujących do tematyki kinderbalu.(tzn. zabawy dla większości tematów będą takie same, wystarczy je dostosować za pomocą akcesoriów i nazewnictwa – pomysły na zabawy znajdziesz TUTAJ i TUTAJ). Pamiętaj o przemienności zabaw. Na przemian zabawy spokojne i ruchowe. Nie dorośli też się też się przebiorą. Dajcie się wciągnąć z dziecięcy świat i bawcie się bez z skrępowania. Znowu staniecie się na chwilę dziećmi, ale i zbliżycie się do swoich pociech. Czy to nie cudowne? Tak rzadko rodzice mają teraz czas dla dzieci. Niech to będzie właśnie ten czas.

Zadbaj też o dziecięcą muzykę. Jak bal to bal. Niech będzie dziecięcy szampan i dziecięce menu. A o 12 przebierz najstarsze dziecko za Stary Rok, a najmłodsze za Nowy Rok i odegrajcie scenkę, w której Stary Rok przekazuje Świat Nowemu Roczkowi. Warto zaopatrzyć się w stroje takie jak oferuje https://strojeprzebrania-krakow.pl. Gdy byłam mała i zostawałam wraz z kuzynami z moją babcią na Sylwestra, ten moment imprezy był najfajniejszy.

Spędźmy tego wyjątkowego Sylwestra najlepiej jak potrafimy, by Nowy Rok przywitać w dobrych nastrojach i z Nadzieją na lepsze. Czego sobie i Wam z całego serca życzę.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także