„Technika uwalniania” Davida R. Hawkinsa- Odkrywanie techniki uwalniania i mapy poziomów świadomości

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Książka „Technika uwalniania” autorstwa Davida R. Hawkinsa to niezwykle inspirujące i praktyczne dzieło, które pomaga czytelnikom odkryć technikę uwalniania emocji i pozbycia się ograniczeń, które hamują nasz rozwój duchowy. W tej recenzji postaram skupić się na kluczowych aspektach książki, takich jak technika uwalniania i mapa poziomów świadomości.

Ktoś kiedyś powiedział, że do „Techniki uwalniania” się dochodzi. Tak było ze mną. Dochodziłam do jej odkrycia latami, poprzez wiele lektur o rozwoju osobistym i duchowym. Pojawiła się w moim życiu gdy faktycznie chyba do niej dojrzałam, choć muszę się przyznać, że przeczytanie jej stanowiło dla mnie niezły wyczyn. Koncepcje Hawkinsa były dla mnie tak nowe, odkrywcze i trudne do zrozumienia w swej prostocie, że czytałam i czytał. Czasem jeden akapit po kilka razy, aby zrozumieć, co autor miał na myśli. Po zapoznaniu z techniką uwalniania wiem, że to nie tyko była trudność percepcyjna, ale też to moje ego broniło się przed treściami w zawartymi w książce. Ale od początku.

Technika uwalniania

W „Technice uwalniania”, David R. Hawkins wprowadza nas w technikę uwalniania emocji, która pozwala nam odpuścić, uwolnić i przekształcić negatywne uczucia, blokujące nasz rozwój, oraz życie w spokoju, miłości i dostatku.. Autor przedstawia praktyczne wskazówki, jak identyfikować i wyrażać nasze emocje, aby uwolnić je z naszego umysłu i ciała. Metoda ta polega na świadomym i akceptującym podejściu do naszych doświadczeń emocjonalnych, co prowadzi do głębszego poczucia spokoju i wolności. Sama technika jest tak prosta, że budzi opór naszego racjonalnego umysłu. Jednak na prawdę taka jest, a przynosi niesamowite efekty dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Mapa poziomów świadomości

David R. Hawkins przedstawia również mapę poziomów świadomości, która pomaga nam zrozumieć różne etapy rozwoju duchowego. Mapa ta opiera się na skali emocjonalnej, na której przedstawione są różne poziomy świadomości, od niskich wibracji, takich jak strach i złość, do wyższych, takich jak miłość, radość i oświecenie. Autor ukazuje, jak możemy podnieść się na wyższe poziomy świadomości, poprzez uwalnianie negatywnych emocji i praktykowanie miłości, wdzięczności i wybaczania.

Dla kogo książka „Technika Uwalniania”

Książka „”Letting Go””Technika uwalniania” autorstwa Davida R. Hawkinsa jest polecana dla szerokiego spektrum czytelników zainteresowanych rozwojem osobistym, emocjonalnym i duchowym. Niezależnie od wieku czy płci, każdy, kto pragnie zgłębić swoją świadomość, uwolnić się od negatywnych emocji i ograniczeń oraz osiągnąć większy spokój, radość i pełnię życia, może znaleźć wartość w lekturze tej książki.

Osoby zmagające się z silnymi emocjami, przewlekłym stresem, lękiem czy negatywnymi wzorcami myślowymi znajdą w książce „Technika uwalniania” praktyczne narzędzia i techniki, które pomogą im uwolnić się od tych ograniczeń i odzyskać równowagę emocjonalną.

Również ci, którzy są już zaawansowani na swojej ścieżce duchowej, mogą znaleźć w tej książce nowe spojrzenie i głębsze zrozumienie procesu uwolnienia emocjonalnego oraz poziomów świadomości, co pozwoli im na dalszy rozwój i rozbudzenie swojej duchowej praktyki. Książka nie wiąże się z żadną religią, ani żadnej religii nie przeszkadza.

Trochę o autorze

David R. Hawkins (1927-2012) był znanym amerykańskim psychiatrą, filozofem, mistykiem i autorem wielu książek z dziedziny rozwoju osobistego i duchowego. Posiadał tytuł doktora medycyny i psychiatrii, a także posiadał doświadczenie w pracy terapeutycznej.

Hawkins był cenionym badaczem ludzkiej świadomości i jej potencjału. Jego prace koncentrowały się na zrozumieniu procesów myślowych, emocjonalnych i duchowych, które wpływają na nasze życie. Był pionierem w zastosowaniu metody testowania mięśniowego (kinezjologia) w celu pomiaru poziomów świadomości i prawdziwości informacji.

Jego najbardziej znana praca, „Siła, czy moc” zdobyła uznanie w świecie rozwoju osobistego. W tej książce wprowadza pojęcie „skali emocjonalnej”, która przedstawia różne poziomy świadomości, od niskich wibracji, takich jak strach i gniew, do wyższych, takich jak miłość i oświecenie.

David R. Hawkins był również znany ze swojej praktyki terapeutycznej i prowadzenia seminariów, w których pomagał ludziom w osiąganiu głębszej świadomości i uwolnieniu się od negatywnych wzorców myślowych i emocjonalnych. Jego podejście było holistyczne, integrując naukę, filozofię i duchowość.

Jego książki, (w tym najważniejsze Technika uwalniania”,Siła czy moc”, „Przywracanie zdrowia”) są cenione przez czytelników na całym świecie za ich mądrość, zrozumienie ludzkiej psychiki i praktyczne wskazówki. Hawkins pozostawił niezatarte dziedzictwo w dziedzinie rozwoju osobistego i duchowego, inspirując i wpływając na życie wielu osób swoją wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie polecam Ci jego książki i zgłębienie przedstawionych w nich teorii. Sama jestem na początku tej drogi, lecz w już w przeogromnym zachwycie nad mądrością, przenikliwością i prostotą koncepcji przedstawionej przez tego niezwykłego człowieka.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także