Test osobowości – dla tych, którzy chcą poznać siebie bliżej

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Niby wiesz kim jesteś, co lubisz, w czym jesteś dobra, a co wychodzi Ci gorzej. Jednak, gdy tak głębiej się zastanowisz, nie do końca rozumiesz, co kieruje twoim postępowaniem, czy postrzeganiem świata. Aby się tego dowiedzieć, możesz zrobić sobie test osobowości.

Ponieważ to właśnie osobowość

kieruje naszymi wyborami, reakcjami, sposobem myślenia. Poznając dogłębnie swoją osobowość, otrzymasz odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań: Dlaczego coś lubisz, a co innego przyprawia Cię o mdłości? Dlaczego w towarzystwie pewnych osób czujesz się wspaniale, a inne budzą twoją niechęć. Co sprawia, że pewne czynności przychodzą Ci z łatwością, a pozostałe Cię nużą, lub są dla Ciebie zbyt trudne do wykonania. I wiele, wiele innych.

Jeśli szukasz odpowiedzi

na nurtujące Cię pytania, lub jeśli nie wiesz co ze sobą zrobić, ponieważ właśnie stanęłaś na zawodowym rozdrożu, możesz skorzystać właśnie z testu osobowości. Nie mówię tu o testach, które są dostępne w kobiecych czasopismach, czy na popularnych portalach. Takie testy są tak konstruowane, by ich wynik pasował do każdego. Możesz je potraktować jako miły relaks, zabawę, ale nie jako rzetelne źródło wiedzy o sobie. Mówię o testach, przygotowanych przez psychologów, sprawdzonych, przeprowadzonych na odpowiedniej liczbie osób i działających mierzalnymi, naukowo określonymi metodami.

Miałam ostatnio okazję wypróbować

profesjonalny, oparty na badaniach naukowych i przygotowany przez zespół psychologów, test osobowości PERSO.IN .Oczywiście z ogromną ciekawością do niego przystąpiłam. Nie zdradzając, czego się dowiedziałam o sobie, muszę Ci powiedzieć, że z minuty na minutę, byłam coraz bardziej zdziwiona, jak bardzo wynik badania jest zgodny z moim usposobieniem. Jako kobieta dojrzała i mocno świadoma zarówno swoich atutów, jak i słabych stron, potraktowałam go jako ciekawostkę. Jednakże osobie młodej, lub komuś po przebytej terapii, czy po prostu komuś, kto nie do końca jest pewny, jakie posiada predyspozycje zawodowe, na pewno taki test bardzo się przyda i rozwieje wiele wątpliwości, pomagając wybrań odpowiednią dla siebie drogę.

Test powyższy bada

tzw Wielką Piątkę, czyli pięć najważniejszych obszarów naszej osobowości:

  • People – ludzie, czyli postawy, jakie przyjmujemy wobec innych. Na ile jesteśmy chętni do współpracy, pomocy, współczucia. Czy jesteśmy ufni i otwarci, czy raczej zachowujemy dystans.
  • Experiences – doświadczenia, tutaj badana jest twoja gotowość do nauki i poznawania świata, czy wyobraźnia. Ale też uczuciowość i wrażliwość na sztukę.
  • Responsibilities – obowiązki, tutaj dowiesz się nieco o swojej obowiązkowości, podejściu do reguł i zasad, umiłowaniu porządku, lub jego braku.
  • Stimulators – stymulatory, to obszar zajmujący się nie tylko ilością i mocą potrzebnych Ci wrażeń, oraz bodźców, ale też określający, w jakim środowisku lepiej Ci się pracuje/ działa. – w samotności, w grupie.
  • Obstacles – trudności, ten aspekt osobowości, to twoje reakcje na trudne sytuacje i stres. Dowiesz się, czy łatwo poddajesz się trudnościom i jak sobie z nimi radzisz.

Jak przebiega badanie

Badanie jest w formie testu, do którego dostajesz dostęp poprzez stronę PERSO.IN Test składa się ze 150 pytań, na które odpowiadasz zaznaczając jedną z czterech odpowiedzi określającą twój stosunek do zagadnienia w najbliższym stopniu. Aby test wyszedł poprawnie i dał Ci pełny obraz twojej osobowości, zarezerwuj sobie na niego 30-40 minut całkowitego spokoju. Wyłącz telefon i inne przeszkadzajki. Poproś rodzinę, czy współlokatorów, aby przez ten czas nie wchodzili do pokoju i nie zagadywali Cię.

Wynik testu

otrzymasz mailem. Każdy z obszarów twojej osobowości, zostanie dokładnie omówiony. Pamiętaj, że tu nie ma złych wyników. Każdy wynik jest dobry, ponieważ daje Ci świadomość twoich predyspozycji i ograniczeń. Każda cecha może być w jakiejś dziedzinie życia przydatna, a w innej wręcz przeszkadzać. Z badania dowiesz się jak wykorzystywać cechy swojej osobowości, aby stały się atutami.

Fajną sprawą jest to, że wynik testu możesz omówić z trenerem. Jest to żywa, prawdziwa osoba, z wykształceniem psychologicznym. Możesz umówić się na konsultację telefoniczną, poprzez komunikator internetowy, lub osobiście. Trener pomaga pojąć niezrozumiałe kwestie w badaniu i jego wyniku. Może też pomóc Ci przemyśleć, to co przeczytałaś o sobie i wyciągnąć wnioski. Jeśli odczuwasz potrzebę kolejnego kontaktu, możesz umówić się z trenerem na kolejne spotkania.

Czy warto?

Moim zdaniem jak najbardziej. Jak już wspominałam, jestem bardzo samoświadomą osobą, a mimo to wynik testu w pewnych obszarach, dał mi wiele do myślenia i zainspirował mnie do dalszego rozwoju. Pozwolił mi też być jeszcze bardziej wyrozumiałą dla siebie, ale też dał mi do zrozumienia, że w niektórych dziedzinach posiadam ogromny potencjał.

Polecam Ci test osobowości PERSO.IN, czy to tylko dla własnego rozwoju i lepszego poznania siebie, czy też jeśli potrzebujesz kierunkowskazu dla dalszego postępowania w życiu osobistym, lub zawodowym. Zawsze warto poznać siebie bliżej.

UWAGA – Darmowy test dla Ciebie!

Masz możliwość poznania:

  • natężenia swojej ekstrawersji, 
  • 3 sfer, gdzie mogą się sprawdzić,
  • przewag i ryzyk związanych z obszarem S,
  • informacji o pozostałych obszarach oraz stylach funkcjonowania.

Zupełnie za darmo – skorzystaj z bezpłatnego testu osobowości na stronie:
https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także