Thermomix – cena i formy płatności

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Prawie każdy zna, choćby ze słyszenia to świetne urządzenie, czyli Thermomix. Cena początkowo może wydawać się niemała. Jednak gdy przyjrzymy się możliwościom jakie daje Thermomix TM6, tym ile zaoszczędzimy robiąc samodzielnie potrawy i produkty, które do tej pory kupowaliśmy gotowe, oszczędności czasu i temu, że możemy wreszcie jeść zdrowo, nasze spojrzenie na koszt tego urządzenia diametralnie się zmienia.

O tym, jakie oszczędności i inne korzyści przynosi używanie Thermomixa pisałam nie raz i pewnie jeszcze nie raz napiszę, ponieważ to jest naprawdę fajne urządzenie, którego używam na co dzień i co chwila przychodzą mi w trakcie jego wykorzystywania nowe pomysły, by opisać Tobie mojego pomocnika. Dzisiaj jednak zajmijmy się konkretnie ceną Thermomixa, formami płatności i możliwościami zakupu. Teraz mamy fajny moment, ponieważ Thermomix w czerwcu oferuje dwie wersje kolorystyczne: tradycyjną białą, oraz jubileuszową, czarną-karbonową ze złotymi przyciskami. A do tego jeszcze oferuje torbę do przenoszenia urządzenia w prezencie. Takie urodziny firmy, a co!

Wracając do tematu:

Cena Thermomix

Na dzień dzisiejszy podstawowa cena Thermomix to 5995 zł. Thermomix w tej właśnie cenie posiada w zestawie komplet akcesoriów, dzięki którym TM6 może stać się niemal jedynym urządzeniem w kuchni (zobacz wpis Jakie urządzenia i sprzęty kuchenne zastąpi Thermomix?). Podstawowy skład akcesoriów Thermomix to prócz samego urządzenia:

  • kompletne naczynie miksujące z pokrywą i miarką
  • kopystka
  • trzyczęściowa Varoma
  • koszyczek
  • osłona przed pryskaniem
  • motylek

Te wszystkie akcesoria TM6 są w cenie, którą Ci podałam. I na tym możesz zakończyć zakup, ewentualnie dokupując dodatkowy okres bezpłatnej naprawy, czyli UNN na 3 lata w cenie 499 zł (standardowa gwarancja to oczywiście 2 lata, uprzedzając Twoje pytanie).

Thermomix Friend – w zestawie i sam

Jeśli jednak Twoja rodzina jest naprawdę duża, lub chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć proces gotowania, robiąc jeszcze więcej potraw na raz, możesz pokusić się o zakup dodatkowego – uzupełniającego urządzenia do Thermomix, o nazwie Thermomix Friend, czyli TMF.

Sam kompletny Thermomix Friend, (czyli stacja + naczynie miksujące z pokrywą i koszyczkiem) w tej chwili kosztuje 2195 zł. Sama stacja to cena 1715 zł, a naczynie miksujące osobno kosztuje 1065 zł. Decydując się na zakup zestawu: Thermomix+ kompletny Thermomix Friend, zapłacisz 7710 zł Czyli kumulując poszczególne elementy w zestawy – wychodzi najtaniej.

Thermomix – formy płatności i zakup

Thermomix możesz kupić prywatnie, oraz na firmę. Przy zakupie na firmę warto pamiętać, że skraca się okres gwarancji do 1 roku. Zachęcam Cię do zakupu przez przedstawiciela podczas, lub po bezpłatnej prezentacji. Będziesz mogła zadać wszelkie pytania, sprawdzić jak działa TM6, popróbować potraw. Zakup u przedstawiciela to także gwarancja opieki posprzedażowej, gwarancji, oraz pewność zakupu. Wiesz od kogo kupiłaś, masz do niego telefon, zawsze możesz zadzwonić i dopytać o interesujące Cię kwestie. Dla mnie jako klientki, to bezcenne, a dla Ciebie?

Kupując u przedstawiciela Thermomix (czyli np. u mnie), możesz wybrać kilka sposobów płatności:

  • gotówkę
  • płatność kartą
  • płatność przelewem
  • kredyt

Zakup Thermomix na raty

Pozwól, że rozwinę ten ostatni punkt. Kredyty są udzielane przez banki: Alior Bank, Credit Agricole, oraz brokera Cofidis. Podstawą przydzielenie kredytu jest oświadczenie o zarobkach i miejscu zatrudnienia, oraz okazanie dwóch dokumentów stwierdzających tożsamość kredytobiorcy.

Oprocentowanie kredytu wynosi 0,7% w skali miesiąca. Możesz rozłożyć spłatę nawet na 48 rat, co daję ratę za sam Thermomix 168 zł (!) przyznasz, że taką ratę można już całkiem łatwo włączyć do domowego budżetu (szczególnie, gdy zdamy sobie sprawę, że używając Thermomix regularnie, możemy zaoszczędzić miesięcznie ok 300-400 zł).

Kilka razy w roku zdarzają się raty 0%. Wtedy najczęściej kredyt rozkładany jest na 10 lub 20 rat. Co daję najniższą ratę w wysokości 299,75 zł, ale bez dodatkowych kosztów związanych z odsetkami.

A na koniec

Podsumowując, Thermomix to urządzenie, które może przydać się w każdym domu. Mimo początkowo niemałej ceny, Thermomix okazuje się całkiem opłacalną inwestycją, pod warunkiem, że będziesz go używać oczywiście. Nie wspominałam, jeszcze, że ogromną zaletą Thermomix’a jest aplikacja Cookidoo (abonament na pierwsze 7 m-cy od zakupu jest gratis, później kosztuje 199 zł za rok), zawierająca w samym języku polskim ok. 5000 przepisów, które „prowadzą za rękę” użytkownika, jeśli tego potrzebuje. Gotować więc w TM może każdy.

Oczywiście, jak każdy większy zakup warto przemyśleć decyzję o nabyciu TM6, w czym na pewno pomoże Ci udział w bezpłatnej prezentacji i rozmowa z przedstawicielem. Jednak jeśli okaże się, że mimo wszystko, chcesz go zwrócić, możesz dokonać zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu.

Nie byłabym sobą, gdybym w tym miejscu nie zaprosiła Cię na taką prezentację i zachęciła do zakupu Termomix’a u mnie. Jeśli podoba Ci się to, co robię i chcesz zaprosić na prezentację właśnie mnie – zadzwoń 794 946 255. Umówimy się na spotkanie w dogodnym dla nas obu terminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także