Top 5 sposobów na spędzanie rodzinnie czasu

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Nie ma się co oszukiwać, w wielu rodzinach więzi są coraz mniejsze i mało silne. Wynika to w dużej mierze z faktu, że zamiast spędzać czas w swoim gronie, te osoby siedzą tylko obok siebie. Niech każdy z Was odpowie sobie na pytanie: czy zdarzyło mu się podczas rozmowy z bliską osobą bawić się telefonem? Zapewne tak, a przecież tak właśnie nie może być. Dlatego czas na zmiany i to duże zmiany. A mianowicie czas zacząć rodzinnie czas, ale wspólnie, a nie obok siebie. Na początek wszystkie smartfony należy odłożyć. Teraz czas poznać top 5 sposobów na spędzanie rodzinnie czasu.

Top 1: tylko, a może aż rozmowa

Czasami najlepsze rozwiązania przychodzą nam najpóźniej do głowy, a to błąd. Błędem na pewno nie jest zaś rozmowa w rodzinnym gronie. Możecie porozmawiać o tym, jak spędziliście czas, ale też podzielić się swoimi bolączkami. Na pewno każdy z Was poczuje się lepiej i zwyczajna rozmowa przyniesie Wam ulgę. Warto zaparzyć dobrej kawy i porozmawiać, a jeżeli macie dzieci, to dla nich przygotujcie sok czy też czekoladę na gorące i wysłuchajcie z jakimi problemami one się zmagają. Niestety często dochodzi do tego, że rodzice nie znają dobrze swoich dzieci i nie wiedzą nawet jakie mają one zainteresowania. A codzienna rozmowa rzeczywiście sprawi, że poznacie się lepiej, ale też Wasze więzi rodzinne będą większe.

Top 2: granie w gry planszowe

Oczywiście poza rozmowami można także postawić na całkiem fajną rozrywkę. Warto wspólnie grać w gry planszowe, ale w tym przypadku nie liczy się wynik, lecz zabawa. Dlatego też wybierajcie takie gry, które z natury są śmieszne, a nie tylko wyzwalają ducha rywalizacji, bo w końcu rodzina to drużyna. Pamiętajcie jeszcze, aby gry były dopasowane do wieku graczy, co rzecz jasna dotyczy głównie dzieci.

Top 3: wspólne oglądanie filmów czy seriali

Wiadome jest, że czasami zwyczajnie nie ma się ochoty na bardzo długie rozmowy, bo jesteście zmęczeni i to zrozumiałe. Ale nie oznacza to wcale, że wtedy nie będziecie spędzać wspólnie czasu. Wystarczy tylko dobry Internet. Zawady – wyobraźcie sobie, że nawet w tym malutkim miasteczku można znaleźć szybki i tani Internet, zatem i Wy nie będziecie mieć z tym problemu. Skoro to już wiecie, to czas wykupić dostęp do telewizji internetowej i wspólnie oglądać seriale czy filmy. Warto pomyśleć nad urządzeniem sobie raz w tygodniu rodzinnego seansu. Może to być np. w piątek. Wtedy warto pozwolić dzieciom dłużej posiedzieć. Potem koniecznie przygotujcie jakieś przekąski. Mogą to być pokrojone w kostkę warzywa, ale możecie też przygotować popcorn. Teraz pozostaje już tylko włączyć film, którego treść jest odpowiednia nawet dla dzieci i już świetnie się będziecie bawić, a przy tym będzie to wspólna zabawa.

Top 4: gotowanie

Czasami proste rzeczy dają duże znaczenie, a czasami pozornie nieprzyjemne rzeczy mogą stać się naprawdę przyjemne i teraz zastosujemy te dwie zasady. Polecamy Wam rodzinne gotowanie. Możecie to robić w weekend. Nie tylko dzieci nauczą się nowych obowiązków, ale też podczas gotowania będziecie rozmawiać czy śmiać się, a potem zajadać się potrawami, które wspólnie przygotowaliście. To naprawdę zacieśnia więzi rodzinne. Oczywiście czeka Was jeszcze sprzątanie, ale gdy każdy członek rodziny będzie pomagał to i taka praca stanie się większą przyjemnością, a dzieciaki rzeczywiście nauczą się sumienności.

Top 5: podróże te małe i te duże

Oczywiście nie można zapominać, że należy także z dziećmi spacerować czy zabierać je do muzeów. Codziennie możecie rodzinnie wyjść na spacer i zwyczajnie się zrelaksować, ale też wyrobić zdrowe nawyki. A gdy przychodzi weekend, warto pomyśleć nad wybraniem się na wycieczkę. Wcale nie musi być daleka. Możecie wybrać się do pobliskiego muzeum i uczyć przy tym dzieci kontaktu ze sztuką wyższą, ale możecie też pójść do parku trampolin, gdzie wszyscy się wyszalejecie. A gdy fundusze macie bardziej ograniczone, to wybierzecie się na wycieczkę rowerową czy na długi spacer po lesie. W każdym przypadku można naprawdę dobrze się bawić i zacieśniać więzi. Ale podczas wycieczek pamiętajcie, że nadal najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także