W jakie gry strategiczne koniecznie musisz zagrać?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Gry strategiczne zaliczane są do najbardziej wciągających. Gry te występują w bardzo wielu wariantach. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które lubią budować, zarządzać, handlować czy główkować. Co więcej, są gry strategiczne, które mają walory edukacyjne. Wybór gier strategicznych zarówno tych online, jak i offline jest olbrzymi. Oto kilka, w które naprawdę warto zagrać.

Jaka jest gra Sid Meier’s Civilization?

Nie jest to najnowsza gra, bo jej pierwsza edycja pojawiła się jeszcze w latach 90. Od tego czasu na rynku pojawiło się jednak jej kilka kolejnych części. Gra zaczyna się w czasach pierwotnych i polega na rozwijaniu własnej cywilizacji. Gracz musi zarządzać ekonomią, militariami, postępem technologiczno-naukowym. Popularna „Cywilizacja” jest dzisiaj legendarną grą turową.

Seria gier Total War

To cała seria gier, która rozgrywane są w różnych miejscach i czasie. Gry doskonale odwzorowują klimat walki z różnych kontynentów i epok. W sklepach dostępne są wersje, które toczą się na przykład w starożytnym Rzymie i w Azji. Zadaniem gracza jest rozbudowa swojego imperium. Do dyspozycji ma on pola bitew i mapę kampanii.

Na czym polega gra Hearts of Iron IV?

To najnowsza wersja gry, której akcja toczy się w czasie II wojny światowej. Gracz nie tylko prowadzi wojnę, ale może kierować także dyplomacją, przemysłem i wojskowością danego państwa. Ma do dyspozycji mapę podzieloną na nieregularne pola.

Twierdza — popularna gra zaliczana do prawdziwych klasyków

Oryginalna nazwa tej gry to Stronghold. Jest to jedna z gier zaliczanych do klasyków. Zadaniem gracza jest rozwijanie zamku tak, aby życie poddanych uległo poprawie i jednocześnie ochrona ich życia przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich ze strony najeźdźców.

Trans Oceans — ekonomiczna gra strategiczna

Gra od kilku sezonów w rankingach popularności zajmuje bardzo wysokie pozycje. Akcja gry została umiejscowiona na statku płynącym po morskich wodach. Dzisiaj jest to cała seria gier strategicznych z gatunku tych ekonomicznych. Gracz wciela się w rolę prezesa firmy transportowej. Jego zadaniem jest troska o sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa i jego rozwój.

Dla kogo odpowiednie są gry strategiczne?

Gry strategiczne są ciekawym i bardzo wymagającym rozrywki. Większość z nich jest wzorowana na realnych działaniach przedstawionych oczywiście w uproszczony sposób. Wśród wielu tytułów coś odpowiedniego dla siebie znajdzie praktycznie każdy, komu ten rodzaj gier odpowiada. W sprzedaży dostępne są bowiem gry strategiczne przygotowane z myślą o użytkownikach w bardzo różnym wieku. Są dostępne także dla najmłodszych.

Sterowanie z perspektywy trzeciej osoby to najbardziej charakterystyczna cecha gier strategicznych. Gry strategiczne dla najmłodszych nie zawierają przemocy. Są świetną rozrywką dla każdego. Ale uwaga! Gry strategiczne są złodziejem czasu! Wciągają tak mocno, że można spędzić przy nich kilkanaście godzin. Są dostępne zarówno w angielskiej, jak i polskiej wersji językowej.

Jeżeli szukasz gier strategicznych, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strategia/

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także