Weekendowy kurs żeglarski fantastycznym pomysłem dla dorosłych miłośników żeglowania!

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Żeglowanie to pasja wielu osób, głównie dorosłych. Nie trzeba mieszkać w Krainie Jezior, by czuć pociąg do wody i do żeglugi. Jednak nie można od tak wsiąść na łódź i rozpocząć żeglowanie. Wpierw należy odbyć specjalny kurs, który nie trwa długo. Profesjonalne szkoły żeglarskie robią też wszystko, aby jak najwięcej ważnych informacji zmieścić w maksymalnie krótkim czasie. Sprawdź, jaki kurs jest polecany oraz co warto zabrać ze sobą na czas kursu!

Przygoda z żeglugą to marzenie wielu osób. Na stronie https://saily.pl/weekendowy-kurs-zeglarski/ znajdziesz wiele cennych informacji dotyczących kursów, na które mogą zapisać się osoby chcące poszerzyć swoje umiejętności w tym zakresie bądź planujące zakup własnego pojazdu wodnego. Weekendowy kurs żeglarski dla dorosłych to nietuzinkowa opcja dla tych, którzy w szybkim czasie chcą w szybkim czasie zdobyć odpowiednią widzę i zdać egzamin!

Jaki kurs wybrać? Zdecyduj się na weekendowy kurs dla dorosłych!

Choć wiele osób należy do grona miłośników żeglarstwa, wcale nie muszą mieć one wiedzy, choćby podstawowej z zakresu żeglowania. Decydując się na kurs weekendowy dla osób dorosłych, można przyjść na zajęcia zupełnie “zielonym”. Na takim kursie, choć trwa stosunkowo krótko, z pewnością zbierzesz najcenniejszą wiedzę. 

Kurs żeglarski trwający jeden weekend obejmuje zagadnienia wymagane na egzaminie, jak i te bardziej praktyczne i fachowe, które na pewno przydadzą się również po zdaniu egzaminu. Jeśli chcesz rozpocząć samodzielną przygodę z żeglugą i być zależnym wyłącznie od wynajęcia lub zakupu jachtu, koniecznie zdecyduj się na weekendowy kurs żeglugi.

Co zabrać ze sobą na weekendowy kurs żeglarski?

Warunki pogodowe panujące nad jeziorem mogą być różnorodne. Każdy dzień może przynieść coś innego. Z tego powodu warto zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy. Są to:

  • sztormiak — należy wybrać taki, który będzie pasował do miejsca. W zależności od typu będzie różnił się wykonaniem oraz strukturą materiału. Im poważniejsze trasy, tym sztormiak będzie grubszy;
  • spodnie przeciwdeszczowe — najlepsze są spodnie sztormiakowe, podwyższony stan nie pozowli dostać się wodzie do środka w przypadku ulewnego deszczu czy wielkiej fali;
  • szotówki — komfort dłoni jest bardzo istotny w żeglarstwie. Regularne żeglowanie sprawi, że dłonie stwardnieją, dlatego warto o nie dbać. Tymczasowo egzamin zdadzą rękawice ogrodnicze lub skórzane, jednak na dłuższą metę przydadzą się szotówki;
  • buty żeglarskie — profesjonalne obuwie żeglarskie jest dość drogie, dlatego nie musisz się na nie decydować już na pierwsze zajęcia. Wystarczą wtedy buty z antypoślizgową podeszwą, które również będą szybko schły;
  • czapka (lub inne nakrycie na głowę) – czapka z daszkiem skutecznie ochroni przed nadmiernym słońcem. Wybór czapki wykonanej z materiałów ochronnych, to rewelacyjna opcja dla osób, które chcą ograniczyć promienie UV. Troczek pozwoli na zapanowanie nad czapką — na pewno nie pozwoli jej wylądować w wodzie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także