Własny second hand – gdzie zaopatrywać się w odzież używaną?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zastanawiasz się nad otwarciem własnego lumpeksu, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Wbrew pozorom to nie takie trudne zadanie. Co więcej, otwarcie second handu jest znacznie łatwiejsze niż kilka lat temu. O czym pamiętać, startując z tym biznesem i gdzie zaopatrywać się w odzież używaną? Przedstawiamy mini poradnik.

Otwarcie własnego lumpeksu – jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach, kiedy zrównoważona moda staje się coraz bardziej popularna, otwarcie własnego second handu może być doskonałą inicjatywą biznesową.  Jakie kroki trzeba podjąć, aby założyć własny lumpeks?

 1. Wybierz koncepcję. Przy otwieraniu lumpeksu kluczowe jest zdefiniowanie, jakie rodzaje odzieży chcesz oferować i dla jakiej grupy docelowej będzie skierowany twój sklep. Czy będzie to miszmasz, a może odzież tylko dla kobiet?
 2. Zaplanuj działania. Przygotuj swój biznesplan. Koniecznie określ budżet, koszty startowe, miesięczne wydatki oraz cele finansowe. Dokładnie przeanalizuj rynek, identyfikując konkurencję i potrzeby klientów. Zrozumienie trendów i preferencji klientów pozwoli Ci dostosować ofertę do ich oczekiwań.
 3. Wybierz lokalizację. Second hand możesz otworzyć stacjonarnie albo internetowo. W pierwszym przypadku musisz znaleźć lokal w odpowiednim miejscu. Natomiast w drugim przypadku konieczne jest stworzenie sklepu internetowego.
 4. Współpracuj z hurtownią. Kluczowy jest wybór odpowiedniego dostawcy. Możesz szukać ofert u dostawców hurtowych, na targach odzieżowych czy również w Internecie. Najważniejsze, aby importer odzieży używanej, gwarantował korzystne ceny i dobrej jakości towar.

Gdzie zaopatrzyć się w odzież używaną?

Sukces lumpeksu zależy oczywiście od odpowiedniej strategii marketingowej, ale przede wszystkim od towaru. Powinien się wyróżniać i być wysokiej jakości. W celu dostarczenia unikalnych i ekologicznych ubrań dla swoich klientów kluczowym elementem jest znalezienie odpowiednią hurtownię. Dlaczego importer odzieży używanej jest tak ważny? Dlatego, że importerzy odgrywają istotną rolę w dostarczaniu wysokiej jakości, różnorodnej odzieży do sklepów second hand. To oni poszukują ubrań z różnych źródeł, przeprowadzają selekcję, a następnie oferują je detalistom. Gdzie można zaopatrywać się w odzież używaną?

 • targi odzieżowe oraz aukcje,
 • hurtownie z odzieżą używaną online,
 • międzynarodowi dostawcy,
 • lokalni dostawcy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni z odzieżą używaną?

Wybór odpowiedniej hurtowni z odzieżą używaną to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć przed otwarcie własnego lumpeksu. Przy wyborze dostawcy zwróć uwagę na:

 • jakość odzieży – wybieraj tych dostawców, którzy oferują wysokiej jakości odzież. Oczywiście są to ubrania używane, ale współpracuj z tymi, którzy oferują odzież z jak najmniejszą ilością wad, nadającą się do ponownego noszenia,
 • różnorodność asortymentu – dobrze, aby importer odzieży używanej miał bogatą ofertę, co pozwoli Ci dokonać zakupu towaru, zgodnie z preferencjami,
 • warunki dostawy oraz płatność – upewnij się, że dostawca oferuje dogodne warunki dostawy i płatności. Elastyczność w zamówieniach oraz atrakcyjne ceny zakupu mogą mieć duże znaczenie dla Twojego biznesu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także