Wybieramy buty narciarskie – postaw na jakość

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Narciarstwo, szczególnie w swojej amatorskiej odmianie sprawia przyjemność wielu osobom i w naszym kraju nie brakuje fanów tego sportu. Stoki narciarskie w sezonie pękają szwach, ale od wielu lat również trasy biegowe się zapełniają. Polacy również coraz chętniej decydują się na różne odmiany narciarstwa sportowego – chętnie korzystamy z tras zjazdowych, również ekstremalnych, a także na narciarstwo skitourowe. W zasadzie w obrębie tej jednej dyscypliny sportowej praktycznie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i będzie mógł w tej dziedzinie się spełniać.

Kupujemy buty narciarskie – jak dopasować?

Zakup butów narciarskich to nieco bardziej skomplikowana sprawa, aniżeli obuwie do uprawiania wielu innych dyscyplin sportowych. Same buty również zwykle są droższe chociażby od butów do biegania, więc nie chcemy popełnić błędu i zanotować wpadki. Buty narciarskie to zwykle gruba skorupa, która nie będzie się łatwo rozbijać, a to oznacza, że każda, najmniejsza nawet niewygoda będzie odbijała się na naszym komforcie w czasie jazdy. Buty narciarskie muszą stabilizować stopę. To poprawia nie tylko komfort, ale bezpieczeństwo jazdy na nartach.

Buty muszą być dobrane przede wszystkim do stylu i techniki jazdy, a także naszych oczekiwań i indywidualnych preferencji, w tym również cech fizjologicznych jak ruchomość łuku stopy, wysokość podbicia czy też praca stawu skokowego. Profesjonalny bootfiter w sklepie pomoże w ich poprawnym dobraniu zwracając uwagę na wszystkie, najdrobniejsze nawet szczegóły anatomii naszych stóp – haluksy, biomechanika etc.

Czy buty narciarskie warto kupić w Internecie?

To odwieczny dylemat w przypadku osób kupujących obuwie nie tylko narciarskie, ale obuwie w ogóle. Zwykle wiele osób ma wątpliwości co do takiej formy zakupów. Przede wszystkim problemem jest tu zwykle kłopotliwe odsyłanie nie pasującego idealnie obuwia, a także brak możliwości jego dotknięcia czy lepszej oceny wizualnej jeszcze przed zakupem. W przypadku nowoczesnych sklepów narciarskich jak skifanatic.pl jest jednak inaczej. To szybka wysyłka i również bardzo łatwe odesłanie źle dopasowanych butów na koszt firmy. Co równie ważne – eksperci sklepu ze swoją wiedzą zrobią wszystko, by odsyłanie nie było konieczne. Dzięki specjalnym poradnikom oraz kontaktowi bezpośredniemu będziesz mógł dopasować buty idealnie do swoich potrzeb.

Pamiętaj! Odpowiedni dobór obuwia narciarskiego to nie jedynie kwestia własnych odczuć i wygody, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Źle dobrany but narciarski może przyczynić się do niebezpiecznego wypadku na stoku. Postaw na jakościowe obuwie narciarskie uznanych marek i nie ryzykuj swojego zdrowia.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także