Wygodna klawiatura na pierwszym miejscu

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Zaopatrzenie się w klawiaturę jest rzeczą oczywista dla każdego użytkownika komputera. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą użytkowania i funkcjami, które nas najbardziej interesują – w skrócie tymi, których najczęściej używamy. Zadajmy sobie kluczowe pytanie – to nam pomoże w wyborze: do czego służy nam komputer?

  1. Co bierzemy pod uwagę przy wyborze klawiatury?
  2. Rodzaje klawiatur

Komputera w tym też klawiatury możemy używać do celów osobistych, towarzyskich, rozrywkowych lub hobbystycznych, albo zawodowych, czy naukowych. Wszystko zależy od trybu naszego życia. To, do czego służy klawiatura komputerowa jest wszystkim znane. To łącznik pomiędzy nami, a urządzeniem komputerowym, najprościej rzecz ujmując. Umożliwia jego obsługę i wygodną pracę, naukę, czy rozrywkę. Z tych właśnie powodów dobór odpowiedniej klawiatury jest taki istotny, o czym nie wszyscy wiedzą. Często ludzie podchodzą do tego od niechcenia lub bagatelizują funkcjonalność tego urządzenia. Może nam wszystko ułatwiać lub wręcz przeciwnie – męczyć dłonie, utrudniać bezwzrokowe pisanie, czy nawet rozpraszać nazbyt głośnym klikaniem klawiszy. Jaka więc wybrać? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to i wiele innych pytań.

Co bierzemy pod uwagę przy wyborze klawiatury?

Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniej klawiatury bierzemy pod uwagę to, co będziemy robić przy użyciu komputera. Klawiatury gamingowe są zazwyczaj bardziej rozbudowane funkcjonalnie, często mają podświetlane klawisze. Jeśli używamy urządzenia komputerowego głównie do pracy, to przydatna będzie klawiatura biurowa, choć też powinny być wyszczególnione również rodzaje wykonywanej pracy, czyli co najczęściej robimy. Możemy dużo pisać, dużo liczyć – tutaj z pewnością potrzebujemy też części numerycznej, programujemy, projektujemy grafikę, obsługujemy social media, blogi, czy inne strony internetowe. Rodzajów zajęć jest naprawdę wiele i to właśnie je powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze odpowiednich do naszych potrzeb klawiatur

Rodzaje klawiatur

Wybór klawiatury wcale nie jest taki łatwy, jak już wcześniej wspominaliśmy. Przedstawimy Wam teraz podstawowe rodzaje, co powinno Was trochę bardziej wprowadzić w temat. Pierwszym rodzajem jest klawiatura tradycyjna – cechująca się tradycyjnym rozmieszczeniem klawiszy i budową. Stworzona specjalnie dla osób, które lubią tradycyjne rozwiązania. Z kolei coraz większą popularnością cieszy się klawiatura multimedialna. Posiada często klawisze do obsługi muzyki, czy filmów video, czyli takie przyciski, jak stop, pauza, start. Może również mieć przyciski do obsługi dedykowanych aplikacji. Przejdźmy dalej. Klawiatura numeryczna sprawdza się w rozwiązaniach biznesowych, gdy czeka nas dużo obliczeń. Z kolei ostatnią wyróżniana przez specjalistów jest  klawiatura płaska, która przeznaczona jest dla osób dużo piszących na co dzień.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także