Wypadanie włosów – co robić, jeśli je zauważysz?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Osłabienie i nadmierne wypadanie włosów jest w pewnych grupach dość częstym problemem. Niekiedy jest wynikiem naturalnych procesów fizjologicznych, jednak czasami świadczy o problemach zdrowotnych. Niezależnie od przyczyn warto postawić na kompleksową pielęgnację i wzmocnić swoje włosy. Zobacz, co możesz zrobić, aby wzmocnić swoje włosy!

Mimo zmieniających się trendów, piękna, gęsta fryzura zawsze będzie modna. Jednak aby uzyskać taki efekt trzeba mieć mocne i zdrowe włosy. Niestety, wiele osób boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają poprawić kondycję włosów i przyspieszyć ich porost. Hairlust ma w swojej ofercie produkty, które działają wzmacniająco i będą wsparciem w walce o gęstą i zdrową fryzurę. W jaki sposób należy dbać o osłabione włosy?

Jak pobudzić wzrost włosów?

Jedną z podstawowych czynności, jakie należy wykonywać w celu wzmocnienia włosów i stymulacji ich wzrostu jest masaż. Dzięki niemu możesz dokładnie oczyścić skórę głowy i przygotować ją na przyjęcie różnych substancji pielęgnacyjnych z kosmetyków. Odpowiednio wykonywany masaż działa także stymulująco na wypadające włosy. Dzieje się tak na skutek pobudzenia mikrokrążenia, które pomaga dostarczać do cebulek włosów niezbędnych substancji odżywczych. Należy jednak pamiętać, że taki masaż musi być wykonany z wyczuciem, aby nie podrażnić skóry głowy. Pomocne mogą być np. specjalne szczotki do masażu Scalp Delight™ Scalp Massage Brush od Hairlust, które wykonane są z miękkiego, przyjaznego dla skóry silikonu. Mają też wygodny uchwyt, który bardzo ułatwia zadanie. Dobrym pomysłem będzie także stosowanie peelingu, który dokładnie oczyści skórę głowy. W tym celu sprawdzi się np. Scalp Delight™ Detox Scrub od Hairlust, który dodatkowo zawiera składniki działające przeciwzapalnie, odżywczo i nawilżająco.

A co z suplementami na włosy?

Popularnym rozwiązaniem na wzmocnienie i zagęszczenie fryzury są również specjalne tabletki na wypadanie włosów. Warto zwrócić uwagę na zawartość biotyny – składnika, którego niedobór może powodować nadmierne wypadanie włosów. Ten składnik, w ilości zapewniającej skuteczne działa nie zawierają suplementy diety na wypadanie włosów od Hairlust. Oprócz tego znajdziesz w nich np. cynk, kwas foliowy, jod, selen i zestaw witamin, który wspiera kondycję włosów. Suplementy oferowane przez tę markę są dostępne w wersji dla kobiet i dla mężczyzn – ze względu na fizjologię, różne płcie mają odmienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.

Czy wypadanie włosów jest naturalne?

Należy pamiętać, że wypadanie włosów jest w pełni fizjologicznym procesem. Według statystyk człowiek codziennie traci od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 włosów. Każdy ludzki włos rośnie w kilku fazach. Są to:

  • Anagen – czyli faza wzrostu – to czas, kiedy korzeń włosa jest silnie połączony z brodawką włosową. W tym okresie zachodzą intensywne podziały komórkowe, które umożliwiają szybki porost włosów. Uważa się, że w tej fazie znajduje się zdecydowana większość włosów (w przypadku włosów na głowie nawet 80-90%). Jest to również najdłuższa faza, która może trwać nawet kilka lat.
  • Katagen – faza przejściowa, w której dochodzi do stopniowego oddzielania się włosa od macierzy, zanikają także dalsze podziały komórkowe i wzrost włosa. Ta faza trwa około 2 tygodni.
  • Telogen – czyli faza spoczynku. W tym czasie wszelkie procesy życiowe włosa ulegają zahamowaniu. Staje się on coraz cieńszy i słabszy. Taki stan trwa około 3 miesiące, po czym włos samoistnie wypada, co jest czasami określane jako kolejna faza – egzogen. Telogen obejmuje około 5% wszystkich włosów, które aktualnie masz na głowie.

Kiedy włos wypada, w jego miejscu rośnie już nowy, który znów rozpoczyna cały cykl.

Kosmetyki wzmacniające włosy

Dobrym sposobem na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Mogą one oddziaływać na mieszki włosowe oraz wzmacniać strukturę włosów na całej ich długości. Dużą popularnością cieszą się wcierki, które stymulują skórę głowy. Produktem wartym uwagi jest Grow Perfect™ Hair Growth Serum od Hairlust – serum, które zawiera kilkanaście składników pobudzających wzrost włosów i poprawiających ich kondycję. Dla najlepszej skuteczności warto również sięgnąć po pozostałe produkty z tej linii.

Czy łysienie da się wyleczyć?

Wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna nadmiernego wypadania włosów. Jeśli są nią niedobory dietetyczne, to suplementacja może zahamować ten proces.

Łysienie związane jest także z procesem starzenia i fizjologicznymi zmianami hormonalnymi. W takich przypadkach trzeba skupić się na pielęgnacji i dobierać odpowiednie preparaty wzmacniające włosy i stymulujące ich wzrost. Dzięki temu można uzyskać zauważalne rezultaty.

Czasami przerzedzanie się fryzury ma związek z różnymi chorobami – łysienie często wymienia się np. jako objaw problemów z tarczycą, może też towarzyszyć innym zaburzeniom endokrynologicznym. Dlatego, jeśli nadmierne wypadanie włosów nie ustępuje mimo prawidłowej pielęgnacji i dostarczania wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, to skonsultuj się z lekarzem.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także