Zamień swoje stare włączniki na nowe – nowoczesne i eleganckie

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Włączniki światła to detale, na które najczęściej nie zwracamy uwagi. Mają przecież spełniać funkcje praktyczne, a nie ozdobne. Wybierając je, niekiedy decydujemy o kolorystyce, która ma być dopasowana do otaczających włączniki barw. Na tym jednak nasza finezja się kończy. Nie zauważamy również lub dzieje się to po czasie, że klasyczne włączniki nie są zbyt wygodne w użytkowaniu.

Czas postawić na nowe! Włączniki dotykowe, dzięki którym można cieszyć się wyjątkową estetyką, znacznie większą wygodą użytkowania, a także możliwością sterowania kilkoma urządzeniami, mając do dyspozycji jeden panel dotykowy i kompatybilny z nim pilot.

Wygodniej, bo w jednym miejscu

Nasze mieszkania i domy obfitują w wiele punktów świetlnych. Czasami przemieszczając się po korytarzu, przedpokoju lub przestronnym pomieszczeniu, w jednym miejscu uruchamiamy oświetlenie, by w innym skorzystać z następnego źródła światła. Niestety, jesteśmy zmuszeni wrócić do tego pierwszego, celem jego wyłączenia. Nie jest to w żadnym wypadku wygodne, a wręcz uciążliwe.

Dodatkowo jeden klasyczny włącznik daje szansę na włączanie tylko jednego punktu świetlnego, a przecież w naszych domostwach coraz częściej pojawiają się klimatyzacja i rolety. Trzeba by montować kolejne włączniki, aby móc nimi sterować. Komfort ponownie spada na dalszy plan.

Panele dotykowe – mnogość zastosowań

Panele dotykowe pozwalają na bardzo wygodne i sprawne sterowanie oświetleniem, klimatyzacją czy roletami, ale na ścianie umieszczając tylko jedno akcesorium. To dotykowe włączniki, które pozwalają na integrację kilku urządzeń, na co dzień wymagających korzystania z energii elektrycznej. Takie panele dotykowe – włączniki można znaleźć w sklepie Gajwer.

Wystarczy jeden pilot, aby bez wstawania z kanapy, wędrowania od jednego włącznika do drugiego, móc sterować głównie oświetleniem, choć nie tylko. Poruszanie się po domu, relaks z bliską osobą, wspólne oglądanie telewizji z rodziną, nie oznaczają już, że w trakcie seansu trzeba będzie kilka razy się podnieść, by włączyć lub wyłączyć dany punkt świetlny, opuścić rolety i nie tylko. Jeden panel stwarza mnóstwo możliwości pod względem aranżowania domowych wnętrz oraz czynienia ich znacznie bardziej komfortowymi w codziennym życiu.

Bezpiecznie w porze wieczorowej i nocnej

Atutem paneli dotykowych są podświetlane miejsca, w których należy delikatnie dotknąć przycisku. Co nam dają kolorowe podświetlenia? Poczucie bezpieczeństwa. Poruszając się po domu w porze wieczorowej lub nocnej, w szczególności po schodach, nie trzeba chodzić po omacku, szukać włączników, by rozjaśnić przestrzeń. Kolorowe podświetlenia widać w nocy, bardzo wyraźnie, dlatego chodzenie po domu staje się w pełni bezpieczne. Ryzyko ewentualnych potknięć, drobnych urazów lub gorszych obrażeń (chociażby w wyniku upadku ze schodów) zostaje maksymalnie ograniczone.

Estetyka, którą doceniamy

Dotykowe panele są nie tylko bardziej funkcjonalne od klasycznych włączników. Nie odbierzemy im elegancji i estetyki, która wpisuje się głównie w nowoczesne aranżacje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w miejscu tradycyjnych włączników, pośród nawet rustykalnych wystrojów. Wystarczy dobrać neutralny kolor, odpowiednie miejsce montażu i cieszyć się połączeniem funkcjonalności, większego bezpieczeństwa poruszania się po domu, a także eleganckiego detalu użytkowego. W końcu to szczegóły odpowiadają za efekt końcowy, a włączniki są ważniejsze niż nam się wydaje!

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także