Znane centra ortopedyczne w Polsce

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Urazy, których leczeniem zajmuje się ortopedia, towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Niestety, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się coś w tej kwestii zmienić. Dobrze więc, że zarówno ortopedia na świecie, jak i w Polsce wciąż zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Centra ortopedyczne w Polsce są dowodem na to, że leczenie urazów w naszym kraju stoi na najwyższym, światowym poziomie.

Warte uwagi, centra ortopedyczne w Polsce

Minęły już czasy, kiedy to głównie polscy lekarze jeździli szkolić się u specjalistów w zagranicznych ośrodkach medycznych. Dziś to do nas przyjeżdżają lekarze, by podpatrywać, jak polscy ortopedzi wykonują zabiegi zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Na uwagę zasługuje wiele szpitali, klinik i centrów medycznych, ale ponieważ nie sposób opisać ich wszystkich w jednym miejscu, oto kilka, z których oferty medycznej na pewno warto skorzystać.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi w Poznaniu

To tu przeprowadzono pierwszą w Polsce operację wszczepienia nowatorskiej endoprotezy stawu łokciowego. Placówka ta może się też pochwalić czołową lokatą w II Rankingu Szpitali Publicznych w kategorii szpitali ortopedycznych.

Przyjmujący w szpitalu im. w. Degi lekarze, pomagają zarówno dorosłym, jak i dzieciom od pierwszej chwili życia. Specjalizują się w ortopedii ogólnej, onkologicznej, traumatologii, chorób kręgosłupa, ortopedii dziecięcej, rehabilitacji i kilku innych formach pomocy.

Novum Ortopedia w Szczecinie

Misją i celem nadrzędnym grupy lekarzy i fizjoterapeutów, którzy tworzą Centrum Ortopedyczne Novum Ortopedia jest redukcja bólu i przywrócenie sprawności. W swojej pracy wykorzystują oni nowoczesne techniki diagnostyczne, operacyjne i rehabilitacyjne, oparte na najnowszych technologiach.

Jak chodzi o znane centra ortopedyczne w Polsce, ta placówka jest najmłodszą z prezentowanych w tym artykule. Z informacji, jakie można uzyskać w Novum Ortopedia, a także od ich pacjentów, projekt jest wpierany nie tylko przez znanych i doświadczonych ortopedów i rehabilitantów, ale także skupia się na mało inwazyjnych zabiegach. Dzięki temu pacjenci (w dużej mierze także zawodowi sportowcy) szybko odzyskują pełną sprawność ruchową.

Jeśli więc cierpisz na schorzenia i urazy narządu ruchu, możesz skorzystać z oferty Novum Ortopedia. Tym, co wyróżnia to miejsce jest kompleksowość pomocy medycznej. Przychodząc na pierwszą konsultację, wkraczasz tak naprawdę na ścieżkę prowadzącą do zdrowia. W jednym miejscu wykonasz badania, otrzymasz diagnozę, poddasz się zabiegowi i przejdziesz rehabilitację.

Klinika Nieborowice

Pasja, profesjonalizm i zaangażowanie w problemy pacjenta to podstawy na których opierają swoją pomoc lekarze w Kliniki Nieborowice i którymi od lat kierują się w pracy zawodowej.

Jeśli cierpisz na choroby stawów, w tym na choroby zwyrodnieniowe, choroby chrząstki oraz masz problem z niestabilnością stawów, rozważ wizytę w tej właśnie klinice. Specjaliści, którzy tu pracują zajmują się też leczeniem schorzeń kręgosłupa, przeszczepem hodowli komórkowych, medycyną sportową oraz leczeniem technikami biologicznymi z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Tym, co łączy te centra ortopedyczne jest bliska współpraca wszystkich członków zespołu w trakcie całego procesu leczenia. Pozwala to świadczyć pomoc medyczną na jeszcze wyższym poziomie i dostosować ją do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań pacjentów.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także