Zumba – dlaczego warto zainteresować się tą dyscypliną?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Ci, którzy nie przepadają za monotonnymi ćwiczeniami i powtórzeniami na siłowni i nie lubią biegać w kółko na bieżni, a mimo to chcą zbudować bardziej sportową i smukłą sylwetkę, powinni zainteresować się zumbą. Połączenie tańca z aerobikiem pozwala spalić tkankę tłuszczową i wysmuklić ciało. Zobacz, jakie korzyści wiążą się z tą wdzięczną dyscypliną.

Po pierwsze: radosna i niezobowiązująca forma ćwiczeń

Patrząc na osoby tańczące zumbę widać, jaka radość z nich płynie. Wyglądają, jakby kolejne sekwencje kroków wykonywały w sposób całkowicie nie wysiłkowy. Nie ma co się dziwić – zumbę wymyślił w końcu kolumbijski tancerz i choreograf, Alberto „Beto” Perez. Gorący latynoamerykański temperament przejawia się w swobodzie i radości płynącej z każdego ruchu. Uwolnienie hormonów szczęścia podczas ćwiczeń – gwarantowane!

Po drugie: spalanie tkanki tłuszczowej

Mamy świetną wiadomość dla tych osób, którym zależy na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej: zumba nadaje się do tego znakomicie. W czasie jednego, godzinnego treningu można spalić od 500 do nawet 700 kcal – oczywiście w zależności od stopnia zaangażowania, tempa, rodzaju ćwiczeń, wzrostu i wagi osoby ćwiczącej. Wsparciem osób będących na redukcji może być zbilansowana dieta oraz spalacze tłuszczu, dostępne w sklepie internetowym https://redin.com.pl/.

Po trzecie: rozluźnienie napięć i stresów

W czasie trwania treningu można skutecznie pozbyć się napięć i stresów. Przyjemne uczucie rozluźnienia wpływa pozytywnie na umysł. Mniejszy poziom kortyzolu to korzyść dla całego organizmu. Po godzinnej sesji zumby człowiek staje się lepiej nastawiony do życia. Nie bez znaczenia jest również trening w grupie uśmiechniętych i pozytywnych osób, które tak samo jak Ty uwielbiają taniec.

Po czwarte: wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego

Jak na trening cardio przystało, zumba pozwala wzmocnić naczynia krwionośne i serce. Za sprawą podwyższonego tętna utleniona krew lepiej dociera do wszystkich narządów. Regularne treningi pozwalają obniżyć poziom złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi, a także obniżyć poziom glukozy. Pozwalają zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. W czasie ćwiczeń intensywnie pracuje całe ciało, również układ oddechowy.

Po piąte: wymodelowanie sylwetki

Jeżeli zależy Ci na wymodelowaniu sylwetki i jej optycznym wyszczupleniu, zumba nada się do tego celu idealnie. Rytmiczne ruchy w takt muzyki świetnie wzmacniają mięśnie różnych partii ciała, dając w efekcie harmonijną, sportową sylwetkę. Smuklejsze nogi i talia gwarantowane!

Po szóste: uniwersalna forma treningu

Taniec to forma ruchu, która nie obciąża zbytnio stawów i jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Podobnie jest z zumbą – to sport ogólnorozwojowy, pozwalający solidnie się zmęczyć. Osoby z mniejszą kondycją mogą rozpocząć od niższego tempa. Zumba łączy nastolatków i seniorów, kobiety i mężczyzn, osoby szczupłe i te z nadwagą, początkujące i zaawansowane. Zaraża ich radością płynącą z każdego ruchu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także