5 największych wyzwań przy przejściu na dietę i jak sobie z nimi poradzić

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Przechodząc na dietę nikomu chyba nie jest łatwo, ale trzeba dobrze i zdrowo się odżywiać. Choć musicie zdawać sobie sprawę, że kiedy zmienicie swoje nawyki żywieniowe, czeka Was wiele trudnych sytuacji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 największych wyzwań, ale i sposoby jak sobie z nimi poradzić.

Wyzwanie nr 1: głód

Oczywiście pamiętajcie, że przechodzenie na dietę rozumiemy nie jako głodówkę, ale zmianę nawyków żywieniowych na te zdrowe. Na samym początku będzie trudno i nie można temu zaprzeczyć. Cóż, objadanie jest jak nałóg, jednak w tym przypadku swoistym katalizatorem nie jest np. papieros, ale jedzenie, a zasadniczo śmieciowe jedzenie, które uzależnia. Stąd zmniejszając ilość spożywanego jedzenia i jego jakość, możecie odczuwać głód. Ale na szczęście można sobie z nim poradzić. Wystarczy tylko, że weźmiecie przekąskę i będziecie ją chrupać za każdym razem, gdy zacznie Was ssać w żołądku. Jednak kluczem do sukcesu, a dokładnie do utrzymania diety, są przekąski, ale z warzyw, czyli można chrupać czy to surową marchewkę, czy też seler naciowy.

Wyzwanie nr 2: jak przygotować zdrowe posiłki?

O ile przygotowanie jedzenia śmieciowego typu fast food nie jest problemem, bo zawsze można przecież kupić gotowce, to jednak gotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków już tym problemem jest. Na szczęście wszystkiego można się nauczyć. Wystarczy trochę poczytać, ale i wykazać się kreatywnością, ewentualnie można skorzystać z książek kucharskich i znaleźć fajne przepisy. A jeżeli zupełnie nie macie na to czasu, czy chęci, to nie oznacza, że musicie zrezygnować ze zdrowej i zbilansowanej diety, wszak wystarczy tylko zamówić catering dietetyczny. Wybór jest ogromny, a co ważne posiłki przygotowywane są na najlepszych składnikach, a przy tym są różnorodne. Swoją drogą dzięki zamówieniu cateringu zaoszczędzicie czas i pieniądze, bo bądźmy szczerzy, będąc w supermarkecie większość z nas kupuje produkty, których wcale nie potrzebuje i się marnują.

Wyzwanie nr 3: chwile zwątpienia

Każdego dopadną chwile zwątpienia. Oczywiście to normalne, ale nie można się im poddać. Na pewno będziecie mieli ochotę wrócić do starej diety bądź będzie się Wam wydawać, że zdrowa dieta wcale nie przynosi efektów, a wręcz przeciwnie. Aż musimy powtórzyć, że wszystko to jest jak najbardziej normalne. Niektórym zwątpienie przychodzi już po kilku dniach, a innym po kilku tygodniach. Niestety tak naprawdę nie ominie ono nikogo. Jednak w takiej sytuacji musicie znaleźć sobie jakieś zajęcie, które odwróci Waszą uwagę od tego myślenia. Możecie sobie włączyć jakiś film czy może poczytać książkę. A gdy wydaje Wam się, że już nie wytrzymacie i kupicie pizzę, to koniecznie postawcie na ruch, a dokładnie idźcie pobiegać i zafundujcie sobie intensywny trening. Dzięki temu rzeczywiście o tym zapomnicie.

Wyzwanie nr 4: „inni mogą, a ja nie”

W końcu nadchodzi ten dzień, że wybieracie się z rodziną czy przyjaciółmi do restauracji i gdy inni objadają się smażonymi potrawami, Wy zamawiacie rybę przygotowywaną na parze i bukiet warzyw. Aż chce się wtedy powiedzieć „inni mogą, a ja nie”. Jednak prawda jest taka, że nikt nie powinien odżywiać niezdrowo, co nie oznacza wcale, że tego nie robi. Pomyślcie tylko, że to iż narkotyki są szkodliwe i uzależniają wie każdy, ale jednak nadal wiele osób je zażywa czy ich próbuje, wiedząc, do czego mogą doprowadzić. Zatem zamiast ulegać pokusie i jeść niezdrowe posiłki, lepiej zachęcać innych do zdrowego odżywiania się.

Wyzwanie nr 5: odmowa

Nadchodzi czas imprezy. Wtedy też siedząc przy stole inni goście czy gospodarze zachęcają nas do jedzenia dań, które zostały zaserwowane. Ale dania nie są zdrowymi posiłkami, lecz jedzeniem śmieciowym typu kebab czy pizza. Trochę głupio jest odmówić, szczególnie, że wtedy można usłyszeć różne przytyki pod swoim adresem, ale jednak spożycie niezdrowych potraw powoduje, że źle się czujecie, a przy tym przerywacie dietę. Co więc zrobić? Oczywiście odmówić i wytłumaczyć gościom, dlaczego odmawiacie, a więc nie dlatego, że jedzenie nie jest apetyczne, lecz dlatego, że takie jedzenie Wwam szkodzi, a Wy staracie się zdrowo żyć i tak się odżywiać.

Bycie na diecie na początku jest ciężkie, ale organizm szybko się przyzwyczaja, zatem musicie tylko pokonać kilka trudności, a potem będzie już tylko lepiej.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także