Tunezja – co warto wiedzieć przed wyjazdem

Tunezja to piękny, spokojny kraj i to na pewno warto wiedzieć przed wyjazdem. Wielu turystów obawia się tego kierunku po zamachach w 2015 roku. Jednak pokaż mi miejsce, gdzie we współczesnym Świecie jest absolutnie bezpiecznie. Z drugiej strony, zapewniam Cię, że wysiłek, jaki Tunezyjczycy wkładają, byś czuła się u nich bezpiecznie, wart jest docenienia.

 • AvatarSikorkowe Pasje

  Wowo, dziękuję za ten wpis. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, jak np. że nie idzie ...

Rodzinne wakacje – wyzwanie czy prawdziwa przyjemność?

Sezon letni jest jednym z najgorętszych okresów dla biur podróży i bynajmniej nie chodzi o pogodę. W tym czasie szturm biorą rodziny, które tylko w tym okresie mogą pozwolić sobie na rodzinny wyjazd.

 • AvatarIrena-Hooltayewpodrozy

  Wspólne rodzinne wakacje to prawdziwe wyzwanie. Jak rodzina jest zdrowa i normalna, to znaczy ...

 • AvatarOla

  Moim ostatnim podróżniczym odkryciem są ręczniki z mikrofibry - zajmują bardzo mało miejs...

Zwiedzanie Zakynthos – cz. 2 – południe wyspy

Zwiedzanie Zakynthos podzieliliśmy na kilka dni, aby w pełni i na spokojnie nacieszyć się urokiem miejsc, w które się wybieraliśmy. Ponieważ byliśmy tam tylko tydzień i chcieliśmy też sobie po prostu leniwie odpocząć, zrezygnowaliśmy z wycieczek na pobliską Kefalonię, Itakę i Peloponez, chociaż przy dłuższym pobycie nie wyobrażałabym sobie odpuszczenia takich pięknych miejsc.

Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu

Kołobrzeg, znamy z pięknych plaż i wakacyjnej atmosfery. Okazuje się jednak, że to piękne wakacyjne miasto to całoroczny raj dla dzieciaków. Chcę przedstawić Wam trzy super atrakcje w Kołobrzegu, w których świetnie spędzą czas nie tylko dzieci, ale i rodzice.

Zwiedzanie Zakynthos – cz. 1 – co powinieneś wiedzieć

Zwiedzanie Zakynthos zaczęliśmy od zrobienia dobrego rozeznania jeszcze przed wyjazdem. Dość długo szukałam na blogach podróżniczych i w przewodnikach konkretnych porad i wiadomości, aby móc ułożyć sobie w miarę spójny…

A może weekend w Sopocie?

Wakacje pozostały już tylko wspomnieniem, a tu chciałoby się choć na chwilę nad morze… W takim razie może weekend w Sopocie? Myślę, że to może być całkiem dobry pomysł. „Polskie Monte Carlo” na weekend jest idealne.

 • Kasia PotarganaKasia Potargana

  Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że i i Ty go polubisz tak jak ja :)...

 • Kasia PotarganaKasia Potargana

  Bardzo się cieszę, mam nadzieję, że i i Ty go polubisz tak jak ja :)...

All inclusive, last minute – czyli słowniczek biura podróży

Nie każdy musi znać słowa z żargonu jakiego używają biura podróży. Jednak to jedno zdanie mogło sprawić, że przez kogoś innego mógłby być potraktowany nie do końca serio. Dlatego chciałabym odczarować magiczne słowa używane przez biura podróży,

Pomagam dzieciom w Nepalu – Kasia Witkowska

„Pomagam dzieciom w Nepalu” – to było jedno z pierwszych zdań, jakie usłyszałam, gdy poznałam Kasię Witkowską i już wiedziałam, że oto przede mną stoi niezwykła kobieta, którą warto bliżej…

 • Kasia PotarganaKasia Potargana

  Masz rację, mega pokora......

 • AvatarAnia

  Uwielbiam takich ludzi, szkoda, że jest ich tak mało! A co najciekawsze - takie osoby jak Ka...