Przepisy na Thermomix

Gulasz wołowy z papryką na zimowy obiad

Ten gulasz wołowy miał powstać całkowicie na podstawie przepisu z Cookido, czyli platformy z przepisami na Thermomix. Jednak, gdy wzięłam się za przygotowywanie gulaszu, okazało się, że poza wołowiną i papryką brakuje mi większości składników. Cóż, tak to jest jak się wykazuje nonszalancją i nie zagląda do przepisu przed jego wykorzystaniem.

Mój sprawdzony przepis na pączki z marmoladą

Jak tłusty czwartek, to pączki z marmoladą muszą być. Jak szaleć to szaleć. Zrobimy furę pączków, tak by mieć co wspominać cały rok i z czego się odchudzać. Bo tak po szczerości, u nas pączki jada się właściwie tylko na tłusty czwartek.

Omlet Hiszpański – pomysł na ziemniaki pozostałe z obiadu

Omlet Hiszpański, czyli tortilla de patatas, to bardzo popularne danie na Półwyspie Iberyjskim. Ale i dla nas to naprawdę swojskie smaki. Aż nieprawdopodobne, że w tak odległym kraju, można zjeść tak podo nie jak w Polsce.

Zupa klopsowa zabielana – przepis tradycyjny i na Thermomix

Zupa klopsowa zabielana jest łatwa w przygotowaniu i pożywna. Bardzo lubię takie proste jedzenie. Dlatego, gdy zobaczyłam przepis na blogu SłodkoSłodka.pl, wiedziałam, że muszę jej spróbować. A jak tu spróbować zupy, którą ktoś ugotował jakiś czas temu i daleko mieszka? Ano zrobić ją samemu.

Pampuchy, czyli kluski na parze jak u babci

Najlepsze pampuchy, czyli kluski na parze, robiła moja babcia. Były ogromne i pięknie pachniały drożdżami. Do tego babcia robiła zrazy zawijane i buraczki zasmażane. Mmmmm. to były pyszne czasy…

Sałatka brokułowa z serem feta

Sałatka brokułowa z serem feta, to mój hit imprezowy od lat. Jest niezwykle prosta i szybka w wykonaniu. Świetnie się prezentuje na stole i praktycznie cały czas tak samo wygląda, oraz smakuje. Nie obsycha, nie zmienia koloru, nie puszcza soku itp.

Sylwestrowa sałatka z porem, żółtym serem i jajkiem

Sylwestrowa sałatka z porem, żółtym serem i jajkiem, to moja propozycja na dzisiejszy wieczór. Do znajomych zabiorę też sałatkę brokułową, seromak, oraz paluchy z szynką i serem. Noc będzie w tym roku wyjątkowo długa, więc i dań musi być odpowiednio dużo. Myślę też, że szczególnie taka impreza jak Sylwester, nie powinna zbytnio obciążać gospodarzy.

Domowe bajaderki – słodka przekąska sylwestrowa

Gdy zostanie podeschłe ciasto po Świętach, którego nie ma już nikt siły w siebie wepchnąć, zrób bajaderki. Pyszne ciastka, które wytrzymają do Sylwestra i staną się pyszną słodką przekąską.

Babka z gwiazdką na gwiazdkę

To ciasto ucierane nie należy do bardzo trudnych i wyszukanych. Mimo to zapewniam, że będzie budziło zainteresowanie twoich gości, a dzieciaki będą je uwielbiać.