Dom i ogród

Dom i ogród – czyli wszystko, co dotyczy naszego najbliższego, a zarazem najważniejszego otoczenia. Znajdziecie tu porady odnośnie urządzania mieszkania, oraz dbania o ogród, praktyczne tricki i ciekawostki.

Jak zrobić z dzieckiem karmnik dla ptaków

Co robić z dzieckiem, gdy już naprawdę nie wiesz, co z nim zrobić? Zrobić z dzieckiem karmnik dla ptaków. Będziesz miała upieczonych klika pieczeni przy jednym ogniu. Dasz dziecku zajęcie (a teraz chyba każda mama o tym marzy), możesz nauczyć je troski o naturę i naszych małych przyjaciół, no i spędzić z nim czas kreatywnie. Może to być także okazja do wielu rozmów na temat świata przyrody.

Sadzimy drzewka owocowe

Ależ ten czas leci. Już listopad! A listopad, to najlepszy miesiąc na to, by posadzić drzewka owocowe. Przyda się jeszcze parę w moim ogrodzie. Wprawdzie mam już czereśnie, brzoskwinię i jabłoń i śliwę, ale przyznacie, że to trochę mało, jeśli lubi się owoce.

Thermomix – czy warto kupić?

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się, czy warto kupić Thermomix. Wiele znajomych go posiada, ale czy to nie jest tylko kolejna, modna zabawka, którą się kupuje pobawi i zostawia w kącie?

Prysznic czy wanna, a może dwa w jednym?

Fundamentalne pytanie, gdy zaczyna się remont łazienki: co jest wygodniejsze? Co oznacza niższe rachunki? Gdy w domu są dzieci, co jest lepszym rozwiązaniem? I w końcu co pomieści nasza łazienka?

Poduszki z nadrukiem dla bliskiej osoby to wciąż świetny pomysł na prezent!

Dylemat związany z wyborem odpowiedniego prezentu jest bardzo powszechny. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może okazać się postawienie na spersonalizowane gadżety w funkcjonalnym wydaniu. Co powiesz na poduszkę z nadrukiem dla bliskiej osoby?

Co odróżnia pralki od siebie

Na rynku jest wiele rodzajów pralek, dlatego przed zakupem tego urządzenia należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego się będzie od niego oczekiwać, a dopiero potem szukać konkretnego modelu. Pralki różnią

Jak dbać o pralkę, by służyła jak najdłużej

Zastanawiasz się jak dbać o pralkę, żeby służyła jak najdłużej? Ja to pytanie sobie zadałam i stworzyłam listę zasad postępowania z pralką, która mam nadzieję, że przedłuży życie mojej pralki, ponieważ jest to jedno z najważniejszych urządzeń w moim domu, a myślę że nie tylko w moim.

Makramowy abażur dla początkujących

Powoli kończą mi się lampy do przerabiania w domu, ale jeszcze mam dla Was makramowy abażur. Wzór, który wybrałam, jako początkująca makramiarka, jest bardzo łatwy. Myślę, że jak ja sobie poradziłam, to każdy wykonana taki abażur z łatwością.

Piórkowy abażur, czyli nowe życie starej kuli papierowej

Abażurowe szaleństwo trwa. Tym razem postanowiłam nadać nowe życie starej, papierowej kuli z Ikei i zrobiłam z niej piórkowy abażur.