Przetwory i napoje

Przetwory na zimę, jak również drinki, napije i kompoty.

  • Herbata to chyba najczęściej pijany napój w naszych domach. Zazwyczaj jest to czarna herbata z cukrem, lub bez. No może jeszcze z cytrynką. Coraz częściej zielona. I to chyba już wszystko. A czy wiesz, że napar herbaciany może być bazą do bardzo fajnych, ciekawych napojów? Herbata nie musi być wciąż taka sama. Możesz przygotowywać ją na wiele sposobów. Na zimno i na gorąco. Na słodko, na wytrawnie, z alkoholem i bąbelkami i mnóstwem innych dodatków. Podrzucam dzisiaj kilka pomysłów na pyszne, kreatywne, napoje herbaciane i liczę na to, że pobudzę twoją wyobraźnię do dalszych poszukiwań.

  • Chleb portugalski opanował internet. Każdy, kto posiada Thermomix, musi go spróbować. Spróbowałam i ja. Rzeczywiście jest fantastyczny! Pięknie rośnie, w środku jest mięciutki i puszysty, a chrupiąca skórka to po prostu marzenie.

  • — REKLAMA —
  • Ogórki konserwowe z tego przepisu smakują jak za dawnych lat. Najbardziej lubię w nich to, że są takie chrupiące. Zanim zrobiłam je po raz pierwszy, myślałam, że uzyskanie takich chrupkich, mega smacznych ogórków jest skomplikowane. Jednak jak się za nie wzięłam, okazało się, że to bardzo proste, a za każdym razem, gdy częstuję moimi ogórami, zbieram zachwyty i pochwały. Dlatego polecam Ci Kochana te ogóreczki, żeby też było Ci miło nimi częstować gości na jakichś miłych spotkaniach, nieco zakrapianych. Bo właśnie na takie okazje te ogórki są najlepsze.

  • Mamy urodzaj na czereśnie, więc trzeba wziąć się za nalewkę czereśniową. W moim starym domu nalewka ratowała nam nadmiar czereśni z naszego drzewa, które choć stare rodziło co roku jak szalone. Oczywiście były też dżemy i ciasta, ale pretekst jakiś do produkcji nalewki musiał być, prawda? Teraz drzewa nie ma i teoretycznie pretekstu nie ma, ale tradycję trzeba zachować, więc czereśnióweczka już czeka nastawiona.

logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Oficjalny przedstawiciel Thermomix i Mary Kay.

 

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.