5 rzeczy, które koniecznie trzeba zabrać na plażę

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Wraz z początkiem sezonu urlopowego wyludnione dotąd plaże zaczęły tętnić życiem. Nie brak na nich turystów, którzy chcą skorzystać ze sprzyjającej pogody, kąpiąc się w morzu lub opalając. Poniżej znajdziecie listę kilku niezbędnych akcesoriów plażowych, o których nie można zapomnieć podczas wyprawy nad morze.

1. Ręcznik

Obowiązkowy element wyposażenia każdego plażowicza. Zazwyczaj sięgają po niego osoby, które preferują spędzanie czasu na plaży na kąpielach w morzu, jako że nic tak skutecznie jak ręcznik nie pozwala na szybkie osuszenie się po wyjściu z wody. Osoby które wolą korzystać z promieni słonecznych poza wodą, również znajdą dla niego przydatne zastosowanie. Zabierając ze sobą ręcznik nie trzeba bowiem martwić się o zaopatrzenie w koc, jako że z powodzeniem można opalać się również na ręczniku. Inne akcesoria plażowe nie cechują się aż taką uniwersalnością, dzięki czemu nie należy o nim zapominać.

2. Parawan

Większość osób opala się na plaży z wykorzystaniem parawanu – mało kto obecnie wybiera się nad morze z samym kocem lub ręcznikiem. Wiele ośrodków wczasowych oferuje zresztą swoim klientom darmowe parawany, jako gratis do zakupionego noclegu. Wynika to z tego, że prawidłowo ustawiony parawan zabezpiecza przed wiatrem, który często potrafi być naprawdę uciążliwy. Dlatego aby mieć pewność, że nic nie przeszkodzi nam w beztroskim opalaniu i będziemy mogli korzystać ze słońca w pełni, lepiej zabrać go ze sobą. Zabierając ze sobą parawan należy pamiętać o tym, by wyposażyć się również w specjalny, drewniany młotek, który znacząco ułatwi ustawianie go.

3. Olejek do opalania

Opalając się nie tylko na plaży, ale też na basenie czy też we własnym ogródku, należy bezwzględnie pamiętać o olejku do opalania. Ponadto wysokość filtra dobieramy do własnych potrzeb – dzieci, osoby starsze i te o jasnej karnacji potrzebują olejku z wyższym filtrem. Przebywanie na słońcu bez zabezpieczenia może powodować nie tylko bolesne oparzenia słoneczne, ale też wywoływać groźnego raka skóry.

4. Okulary przeciwsłoneczne

Jeżeli wspominamy o ochronie skóry, warto pamiętać również o ochronie oczu. Choć okulary słoneczne nie są tak niezbędne jak olejek do opalania, znacząco zwiększają komfort przebywania na plaży. Są szczególnie ważne dla osób z wadami wzroku lub szczególnie wrażliwymi oczami, jako że promienie słoneczne mogą powodować u nich szereg nieprzyjemnych objawów. W sklepach optycznych nabyć można nawet specjalne okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko przyciemniają obraz, ale również skutecznie zabezpieczają przed promieniami słonecznymi.

5. Woda

Bardzo ważna podczas dłuższych pobytów na plaży. Choć powietrze nadmorskie jest dość wilgotne i większość z nas nie narzeka tam na nadmierne pocenie, przebywając długo na słońcu wciąż należy pamiętać o uzupełnianiu płynów. Pozwoli to wyrównać temperaturę ciała i nawodnić organizm, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Najlepiej w tym celu sprawdzi się woda niegazowana – odradzamy alkohol, w tym również piwo.

Artykuł powstał przy współpracy z codezero.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także