8 oznak, że twój pies Cię kocha

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy twój pies Cię kocha? Jak odgadnąć, co dzieje się w głowie i serduchu naszego przyjaciela? Wystarczy odrobina uważności i obserwacji, by się o tym przekonać. Psiaki mają swoje sposoby, by pokazać nam, jak bardzo nas kochają, choć czasem mogą to być metody… hm, powiedzmy, unikalne.

1. Nieskończone przytulasy

Pierwszym i najbardziej oczywistym znakiem psiej miłości są nieskończone przytulasy. Twój piesek nie rozumie pojęcia „przestrzeń osobista” i jest to absolutnie wspaniałe. Czy to skok na twoje kolana po długim dniu pracy, czy wtulenie się w twoje stopy, gdy pijesz poranną kawę – każdy z tych gestów to jego sposób na powiedzenie „Jesteś moim światem”.

2. Przynoszenie „prezentów” – nie zawsze pożądanych

Ach, te słodkie momenty, gdy twój pies przynosi ci „prezenty”. Mogą to być zabawki, patyki, a czasem… no cóż, mniej tradycyjne dary natury. Moja sunia przynosiła mi np. upolowane szczury. Nie mogę powiedzieć, że byłam zachwycona takim podarunkiem, ale doceniałam fakt obdarowania. Dlatego, choć może nie zawsze doceniasz psi gust, pamiętaj, że każdy taki gest to wyraz psiej miłości. W jego oczach, przynoszenie ci czegokolwiek, co uzna za cenny łup, to jak dawanie ci kawałka swojego serca.

3. Wachlowanie ogonem, mówi więcej niż tysiąc słów

Wachlowanie ogonem to jak psie „kocham Cię” w najczystszej formie. Czasem może to być delikatne merdanie, innym razem pełne energii machanie, które prawie powala wszystko dookoła. Sposób, w jaki twój pies macha ogonem, gdy cię widzi, to najlepszy komplement, jaki może ci dać.

4. „Piesza” ochrona – zawsze gotowy stanąć w twojej obronie

Czy zauważyłaś, że twój pies zawsze staje się bardziej czujny, gdy ktoś zbliża się do twojego domu, lub gdy czuje, że jesteś w niepewnej sytuacji? To jego sposób na pokazanie, że jest twoim osobistym strażnikiem. Nie ma większego dowodu miłości niż chęć ochrony ukochanej osoby przed wszelkim niebezpieczeństwem (nawet jeśli tym „niebezpieczeństwem” jest listonosz).

5.Daje się miziać po brzuszku

Kiedy twój piesek eksponuje swój brzuszek, jakby prezentował najcenniejszy skarb, wiedz, że to więcej niż tylko zaproszenie do głaskania. Dla psa, pokazanie brzucha to akt najwyższego zaufania i poddanie się, co w psim świecie jest równoznaczne z wyznaniem miłości. Tak więc, gdy następnym razem twój futrzak przewróci się na plecy, uśmiechnij się i przygotuj na sesję głaskania, która jest równie przyjemna dla was obojga.

6.Nie odstępuje Cię o krok

Czy zauważyłaś, że twój pies staje się jak cień, który nie odstępuje cię na krok? Nawet jeśli to oznacza leżenie na zimnej podłodze łazienki, kiedy się szykujesz, lub cierpliwe czekanie, aż skończysz pracę przy biurku. To psia wersja „gdziekolwiek ty pójdziesz, ja pójdę”. Taki poziom oddania pokazuje, że dla twojego psa, najlepsze miejsce na świecie to miejsce u twojego boku.

7.Patrzy Ci w oczy

Ten intensywny, nieruchomy wzrok, którym obdarza cię twój pies, może wydawać się nieco… przenikliwy, ale jest to jeden z najmocniejszych sygnałów psiej miłości. Nauka mówi nam, że kiedy psy patrzą nam w oczy, w ich mózgach uwalniany jest oksytocyna, znany też jako hormon miłości. To samo dzieje się z ludźmi, co oznacza, że wzajemne wpatrywanie się w oczy jest swoistym mostem emocjonalnym, który jeszcze bardziej was do siebie zbliża.

8.Liże Cię i/lub delikatnie podgryza

Jeśli twój pies często cię liże, a czasami delikatnie podgryza, to jego sposób na pokazanie uczuć, które może wynikać jeszcze z czasów szczenięcych. Lizanie i delikatne gryzienie są częścią psiego języka miłości i przyjaźni, którymi psy komunikują się między sobą już od najmłodszych lat. Uważaj więc te mokre „buziaki” i łagodne szczypanie za komplementy – to jego metoda na wyrażenie miłości i bliskości.

Pamiętaj, że każdy pies jest wyjątkowy i ma swój sposób na wyrażanie uczuć. Niezależnie od tego, czy twój futrzasty przyjaciel demonstruje miłość przez leżenie na twoich nogach czy przynoszenie nieoczekiwanych „prezentów”, jedno jest pewne – te cztery łapy kochają cię całym swoim psim serduszkiem

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także