Aktywny wypoczynek świetnym sposobem na urlop!

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Cały czas jesteśmy zabiegani – praca, uczelnia, szkoła, zajęcia dodatkowe i obowiązki domowe. Taka jest codzienność i za bardzo tego nie zmienimy. Jednak każdy z nas w głębi duszy odlicza dni do dłuższego weekendu lub urlopu. To doskonały czas, żeby zapomnieć o rzeczywistości i nabrać sił. W końcu nie samą pracą żyje człowiek! Niektórzy planują w tym czasie wyjazd do spa, wczasy all inclusive, po prostu pełen relax. Inni natomiast wykorzystują ten czas bardzo aktywnie, stawiając przede wszystkim na sport. Jest to bardzo dobry pomysł, jednak wymaga przygotowania i planu. Możemy zaplanować sobie sami wyjazd lub oddać się w ręce specjalistów stawiając na obóz fitness. Druga opcja cieszy się coraz większą popularnością. I nas to wcale nie dziwi!

Czym są obozy fitness?

Jeśli chcemy spędzić urlop w fantastycznej atmosferze zabawy, a do tego marzymy o ukształtowaniu sylwetki i spaleniu kalorii to obozy fitness są zdecydowanie idealną opcją dla nas. Są to wycieczki w ciekawe, piękne miejsca, jednak zamiast zwykłego pobytu na każdy dzień mamy odpowiedni harmonogram. Każdy dzień wypełniony jest treningami i aktywnością na świeżym powietrzu. Zwiedzanie okolicy, korzystanie z miejscowych atrakcji, a to wszystko w sportowym nastroju. To coś więcej, niż zwykłe wyjście na siłownię! Oczywiście okres takiego obozu i intensywność są różne, w zależności od naszego zapotrzebowania i chęci. Jednak bez względu na to z pewnością zadbamy o swoją kondycję i zdrowie. Może być to świetny detox dla naszego organizmu, ale również zakorzenienie zdrowych nawyków w codziennym trybie życia. Możemy poznać nowe metody treningowe, nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń, a także zmienić nawyki żywieniowe. Specjaliści przekazują nam swoją wiedzę, a cała grupa wspiera nas w tym działaniu. Jest to świetna opcja dla osób, którym brakuje motywacji i wytrwałości -podczas obozów fitness naprawdę zdarzają się cuda!

Dla kogo obozy odchudzające?

Jeśli zastanawiamy się czy obóz fitness będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, odpowiedź brzmi: TAK! Jest to świetna opcja dla każdego, ponieważ możemy wybrać plan i intensywność treningów dostosowane do naszych możliwości i stanu zdrowia. Większość czasu podczas obozu fitness przeznaczona jest na poprawę ogólnej kondycji organizmu. Wysoka wydolność jest gwarancją dobrego i zdrowego życia, a także zmniejsza ryzyko chorób np. wieńcowych. Jest to kluczowe szczególnie dla osób mało aktywnych na co dzień, wykonujących pracę w pozycji siedzącej. Czas zwalczyć zadyszkę i brak sił. Zaczynamy od podstaw, czyli od rozgrzewki i pracy nad oddechem, i z czasem dokładamy coraz bardziej skomplikowane ćwiczenia. Daje to możliwość poznania różnych technik i rodzajów treningów, które możemy, a nawet powinniśmy kontynuować po zakończeniu turnusu. Do wyboru mamy wiele obozów treningowych, możemy wybrać ogólną opcję, albo program specjalistyczny: przygotowania do biegów, runmageddonu czy intensywnie odchudzający. Wszystko zależy od  miejsca które wybierzemy, a także od konkretnego programu na który się zdecydujemy. 

Nieustanne wsparcie to podstawa!

Co jest największym problemem w dbaniu o swoją kondycję? Zapewne odpowiemy: brak czasu, zmęczenie, obowiązki, dzieci… ale tak naprawdę są to jedynie wymówki. Podstawową przyczyną jest brak motywacji i wytrwałości. Nawet jak zaczynamy ćwiczyć wystarczy jedno niepowodzenie i już sobie odpuszczamy. Jednak w sporcie podstawowym czynnikiem jest nieustanna praca nad sobą, a także dążenie do upragnionego celu. Obóz fitness może być świetną opcją dla osób, które już kiedyś próbowały ćwiczyć, jak i dopiero dla początkujących. Jest to olbrzymia dawka wytrwałości i motywacji. Treningów jest mnóstwo, podczas których przełamujemy swoje granice i pragniemy osiągnąć jeszcze więcej. Wszystkie zajęcia i konsultacje prowadzone są przez profesjonalistów, którym możemy zaufać i dopytać o kwestie, w których mamy wątpliwości. Fachowe podejście do tematu, a do tego wsparcie całej grupy jest niezastąpione. Jest to solidny początek pięknego, aktywnego życia. W takim razie na co czekać?

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także