Na rynku nieustannie pojawiają się nowe publikacje, zarówno z kategorii fiction, jak i non-fiction. Z powodu obszernej oferty lektur w księgarniach internetowych czasem naprawdę trudno zdecydować, po którą pozycję sięgnąć. Jeszcze bardziej problematyczny może być wybór dobrego audiobooka, gdyż tu dużo zależy również od sposobu czytania lektora. Jeśli jego głos i intonacja okażą się zbyt nudne bądź drażniące, nawet najlepsza historia może zostać spisana na straty. Dlatego przedstawiamy nowe audiobooki dostępne na platformie Virtualo, w przypadku których książki czytają tak znamienici lektorzy i aktorzy jak Filip Kosior, Marcin Popczyński, Agnieszka Więdłocha czy Paulina Holtz.
Wybaczam ci – Remigiusz Mróz
Wybaczam ci to kolejna książka Remigiusza Mroza, która trzyma w napięciu od pierwszych stron. To intrygująca historia Iny i Rafała – małżeństwa, które wiodło szczęśliwe i spokojne życie, starając się właśnie o dziecko. Jednak pewnej nocy wszystko się zmienia. Niewylogowanie się przez Rafała z Facebooka na laptopie kosztuje go bardzo wiele. Ina dostrzega jedną z wiadomości od nieznajomej dziewczyny, która brzmi „wybaczam ci”. Niby nic takiego, ale rano okazuje się, że jej nadawczyni popełnia samobójstwo na środku placu Konstytucji w Warszawie. Czy lata spędzone w małżeństwie z Rafałem okażą się dla Iny serią nagminnych kłamstw? Co jeszcze odkryje kobieta? Czy jej mąż ma przed nią także inne tajemnice?
Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben
Peter Wohlleben to niemiecki leśnik, popularyzator wiedzy o przyrodzie i zwierzętach. Na swoim koncie ma już wiele książek o otaczającej nas naturze. Przedstawia ją z niezwykłej perspektywy, dzięki której czytelnicy dowiadują się, iż drzewa to istoty społeczne. W katalogu księgarni internetowej Virtualo pojawiła się właśnie kultowa pozycja Wohllebena Sekretne życie drzew. Warto ją poznać, bo drzewa są dla ludzi bardzo ważne. Z książki można wiele dowiedzieć się o zdolnościach roślin i uczeniu się drzew, a także o ich zachowaniu. Człowiek, który niemal całe życie spędził w lesie, potrafi swoją wiedzą naprawdę zafascynować i dostarczyć wielu ciekawych, mało znanych informacji.
Zabawa w chowanego – Guillaume Musso
Francuski pisarz Guillaume Musso wielokrotnie zachwycał czytelników wciągającymi powieściami obyczajowymi. Tym razem przygotował dla fanów gatunku Zabawę w chowanego. To osobliwa historia dwojga różnych zrozpaczonych rodziców, borykających się z podobnym problemem. Flora Conway to ceniona, ale enigmatyczna pisarka, która unika świata zewnętrznego, załatwiając wszystkie sprawy przez swą agentkę. Gdy pewnego razu bawi się ze swoją 3-letnią córką w chowanego w mieszkaniu w Nowym Jorku, ta znika. Jak się okazuje, nikt nie jest w stanie jej odnaleźć. Z kolei paryski bestsellerowy pisarz, Roman Ozroski, ma kryzys twórczy oraz kłopoty z byłą żoną i ograniczone kontakty z ukochanym synem. Co łączy dwoje artystów, którzy się nie znają i w jaki sposób mężczyzna może pomóc Florze w rozwikłaniu jej zagadki?
Złap mnie, jeśli umiesz – Alek Rogoziński
Alek Rogoziński to dobrze znany w Polsce autor komedii kryminalnych. Do najbardziej znanych jego książek należy Jak Cię zabić, kochanie? Jednak jedną z najnowszych książek pisarza jest kolejna część docenionej i kultowej już serii Róża Krull na Tropie – Złap mnie, jeśli umiesz.To doskonały audiobook na jesień, który dostarcza wielu emocji, zabawy i śmiechu. Czarny humor, z jakiego znany jest Alek, nie opuszcza 5 tomu o Róży Krull. Akcja ponownie osadzona jest na Podlasiu, a Róża Krull znów zostaje wplątana w przedziwne wydarzenia. Tym razem na jej drodze staje wyzwanie rozwiązania zagadki ducha podobno straszącego w starym dworku.
Esencjalista – Greg McKeown
Esencjalista Grega McKeowna jest książką zupełnie inną od poprzednich. To audiobook na jesień szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za fikcją bądź akurat nie mają na nią ochoty. Esencjalista okaże się doskonałą pozycją dla czytelników, którzy ze zmianami w życiu nie chcą czekać do nowego roku, a już teraz pragną zacząć lepiej zarządzać swoim czasem, ustalić priorytety i zacząć w końcu odmawiać robienia rzeczy, które nie przynoszą im korzyści. Ta lektura ma na celu nauczyć odbiorców, jak robić mniej, ale lepiej i bardziej produktywnie.
Audiobooki na jesień nie zawsze muszą wiązać się z historiami o mrocznym i posępnym klimacie. Choć te książki zdecydowanie pasują do jesiennej chandry, to czasami można sięgnąć również po ciekawe i urzekające powieści obyczajowe, ale także komedie, które poprawią humor w deszczowy dzień. Jesień może być również okresem, w którym warto się skoncentrować i zmotywować do większej produktywności, czytając literaturę poradnikową. Jeszcze więcej propozycji na tę porę roku można odnaleźć w artykule 6 audiobooków na jesień – nowości idealne na długie wieczory i chandrę.