Baza Isofix Cybex do fotelików 0-13 i 0-18 kg w zestawie modułowym

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W celu usprawnienia procesu montażu fotelika samochodowego dla niemowlaka, warto zaopatrzyć się w bazę Isofix. Najnowsze modele baz Isofix marki Cybex to modele obrotowe, które są składnikami systemu modułowego – pozwalają na korzystanie z jednej bazy zarówno z fotelikiem dla noworodka 0-13 kg jak i z kolejnym fotelikiem dla starszego dziecka do 18kg.

Baza ISOFIX – czy warto w nie zainwestować?

Baza Isofix pozwala zwiększyć funkcjonalność fotelika Cybex, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia najpopularniejszych błędów montażowych, niejednokrotnie stanowiących najczęstszy powód śmiertelnych wypadków z udziałem dzieci. Najważniejsza funkcja bazy to zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy. Warto bowiem wiedzieć, że foteliki montowane na bazie uzyskują lepsze oceny w niezależnych testach zderzeniowych. Ponadto baza isofix Cybex zwiększa stabilność konstrukcji. Platformę montuje się na Isofix lub za pomocą pasów bezpieczeństwa, dzięki czemu całość lepiej trzyma się kanapy. Kolejną istotną funkcję stanowi krótki czas instalacji. Bazę mocuje się raz, fotelik natomiast przed podróżą wystarczy wpiąć przez delikatnie dociśnięcie. O prawidłowej instalacji informuje charakterystyczny odgłos „klik”.

Bazy Isofix marki Cybex zostały wyposażone w specjalny panel ze wskaźnikiem prawidłowego montażu, dzięki czemu o właściwym mocowaniu fotelika świadczy nie tylko sygnalizacja głosowa, lecz także zielone i czerwone kontrolki. Ponadto posiadają nogę stabilizującą, czyli wbudowaną podstawę, która łączy bazę z podłogą pojazdu. Należy wiedzieć, że w razie ewentualnej kolizji redukuje ona powstałą energię, nim ta dotrze do dziecka. Ma również właściwości antyrotacyjne i stanowi dodatkową podporę fotelika, gdy ten jest zamontowany tyłem do kierunku jazdy. Uchwyty ISOFIX wbudowane są w dolną część bazy i łączą się bezpośrednio z ramą samochodu.

Baza ISOFIX Cybex – różnice między modelami

Cybex Baza Z to model obrotowy 360 stopni, co ułatwia korzystanie z niej i umożliwia dostosowywanie jej do potrzeb własnych i dziecka nawet jedną ręką. Baza Z pasuje do fotelików z linii Cybex Platinum czyli Sirona Z 0-18 kg i Cloud Z 0-13 kg.

Drugim modelem jest baza Isofix Cybex Z One, która nie ma możliwości obrotu. Do bazy tej pasuje wyłącznie fotelik Cybex 0-13 kg Cloud Z, nie można wykorzystać jej do drugiego fotelika po nosidełku.

Kolejny model, Baza M i-Size, podobnie do poprzedniej nie jest obrotowa, wyposażono ją jednak w regulator szyny w podstawie. Pasuje do fotelików samochodowych z serii Gold, mianowicie: Sirona M2 i-Size 0-18 kg, Aton M i-Size 0-13 kg – tworzy więc system modułowy. 

Ostatnia baza Cybex Aton 2-Fix, to wersja wyróżniająca się dualnym systemem montażu, co znaczy, że można ją mocować za pomocą pasów bezpieczeństwa i systemu ISOFIX. Posiada też wbudowany napinacz pasa samochodowego, mający na celu ułatwienie poprawnej instalacji. Nie tworzy niestety systemu modułowego – można ją wykorzystać jedynie w nosidełku samochodowym. 

Baza ISOFIX Cybex – system podróżny

Każda baza ISOFIX Cybex oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa zapewnia jednocześnie niezwykłą wygodę użytkowania szczególnie w przypadku fotelików samochodowych z grupy wagowej 0-13 kg. Fotelik dla niemowlaka często służy jako nosidełko, które można zamontować na stelażu spacerówki, w związku z czym korzysta się z niego nie tylko w aucie. W ten sposób baza, która jest cały czas zainstalowana w pojeździe, skutecznie skraca czas montażu fotelika.

Baza ISOFIX Cybex to nie tylko rozwiązanie bezpieczne i wygodne, lecz także ekonomiczne i komfortowe w użytkowaniu przez rodziców. Te wszystkie atuty sprawiły, że rodzice pokochali funkcjonalne bazy Isofix marki Cybex i pasujące do nich modele fotelików samochodowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także