Co biżuteria mówi o kobiecie

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Oryginalne dodatki i biżuteria pozwalają wyrazić indywidualny styl i osobowość. Warto wiedzieć, że niepowtarzalne naszyjniki czy pierścionki srebrne lub złote mogą też powiedzieć wiele o kobiecym charakterze. Sprawdź, jakie symbole skrywa biżuteria dla kobiet.

Pierścionki srebrne czy złote? Bransoletki minimalistyczne, czy z dużą ilością kolorowych zawieszek? Sprawdź, co dodatki mogą powiedzieć o noszącej je osobie i jak powinna być dobrana biżuteria dla kobiet, by podkreślać indywidualny styl.

Naszyjniki, kolczyki i pierścionki srebrne czy złote?

Decydując się na biżuterię, warto znać symbolikę kruszcu lub surowca, z którego została wykonana. Srebro to symbol długowieczności, niewinności, wierności i czystości. Jest ono łączone z kobiecą energią i kojarzy się z księżycem. Warto wiedzieć także, że w wielu mitologiach starożytnych srebru przypisywano niemal magiczne właściwości – przykładowo, Egipcjanie wierzyli, że kości bogów były srebrne. Pierścionki, naszyjniki czy kolczyki ze srebra są bardzo kobiece, dlatego srebrna biżuteria dla przyjaciółki, siostry lub mamy będzie wspaniałym prezentem. Złoto z kolei kojarzy się z siłą i rozwojem i symbolizuje niezniszczalność, Słońce oraz męską energię. Osoba, która nosi złotą biżuterię będzie postrzegana jako zdecydowana i pewna siebie.

Wyraź osobowość odpowiednim dodatkiem

Biżuteria dla kobiet może być stworzona nie tylko z metali szlachetnych, ale i z ciekawych wstawek czy dodatków. Kolczyki czy naszyjniki ze skórzanymi elementami mogą przywodzić na myśl takie cechy, jak odwaga i drapieżność. Z kolei drewno symbolizuje powrót do natury, dlatego drewniana biżuteria dla przyjaciółki uwielbiającej zwierzęta i interesującej się ekologią będzie trafionym prezentem. Biżuteria dla przyjaciółki, żony lub siostry, która kocha podróże lub ma interesującą pasję może mieć oryginalne kształty i motywy związane z jej hobby. Dobrze sprawdzają się oryginalne zawieszki o rozmaitych kształtach, broszki czy bransoletki z charmsami.

Poznaj symbolikę kamieni szlachetnych

Kupując biżuterię z naturalnymi kamieniami dla siebie albo w prezencie warto też wiedzieć, jaką symbolikę niosą poszczególne wstawki. Oto kilka przykładów:

  • ametyst kojarzony jest z rozwojem duchowym, władzą i szczęściem
  • turkus oznacza zwycięstwo, siłę, jasność umysłu i opanowanie, a także uważany jest za amulet chroniący przed wypadkiem
  • agat to kamień równowagi, zdrowia i dobrobytu,
  • szmaragd mobilizuje do walki ze słabościami, oznacza szczęście i koi nerwy,
  • koral symbolizuje bogactwo i siłę, a także uważany jest za amulet ochronny przywracający równowagę
  • rubin oznacza odwagę, miłość i siłę witalną,
  • cytryn wzmaga pewność siebie i optymizm, a niektórzy wierzą że pomaga też w walce z depresją.

Biżuteria dla kobiet często zdobiona jest także sztucznymi kamieniami. Staranne wykonanie sprawia, że takie pierścionki, naszyjniki i bransoletki mogą być nie mniej atrakcyjne, jak zdobione prawdziwym ametystem czy szmaragdem.

Minimalizm, elegancja czy wakacyjny luz?

Wybór biżuterii i dodatków może być podyktowany nie tylko indywidualnymi upodobaniami, ale też okazją, na którą tworzona jest cała stylizacja. Podczas urlopu czy wyjścia na spotkanie ze znajomymi można pozwolić sobie na większą swobodę w doborze zarówno stroju, jak i biżuterii. Takie swobodne stylizacje dobrze dopełniają duże kolczyki o intensywnych kolorach, naszyjniki i bransoletki. Z kolei podczas spotkania biznesowego dobrze sprawdzą się dyskretne dodatki – pierścionki srebrne lub złote, niewielkie kolczyki czy minimalistyczne zawieszki. Ważne jednak, by biżuteria dla kobiet zawsze była zgodna z jej indywidualnym stylem.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także