Co mówi o Tobie twoja kawa?

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Ciekawa jesteś co mówi o Tobie, to jaką kawę najczęściej pijesz? Okazuje się, że może powiedzieć bardzo wiele. Parafrazując: „Pokaż mi swoją kawę, a powiem Ci kim jesteś”. Ciekawe, prawda? To jaką kawę lubisz, zdradza jaką osobą jesteś. To nie pusta zabawa pseudo-psychologiczna, tylko wiedza poparta badaniami. Zobacz czy to się sprawdzi również w twoim przypadku.

Odzwierciedlenie usposobienia w rodzaju pitej kawy

O tym, ile mówi o nas rodzaj pitej kawy postanowiła przekonać się pr. psychologii klinicznej Ramani Durvasula, wykładowczyni na Uniwersytecie Stanowym w Kalifornii. Napisała ona książkę pt. „You Are WHY You Eat: Change Your Food Attitude, Change Your Life” (Jesteś tym, co jesz. Zmień swoje nawyki żywieniowe, zmień swoje życie), w której przedstawia nasze najróżniejsze nawyki związane z żywieniem i ich związek z naszymi cechami osobowościowymi. W książce tej przedstawiła wyniki ankiet, które przeprowadziła wśród miłośników kawy, w zakresie powiązania naszego usposobienia z rodzajem pitej kawy.

Ja bym poszła dalej i wzięła również pod uwagę sposób parzenia kawy, jak i jej skład, ale to już chyba lekka przesada. To bardziej ma znaczenie przy zakupie dobrej kawy, a tu mogę polecić Coffeedesk.pl. Na tej stronie znajdziecie bardzo szeroki wybór kaw i akcesoria do jej przygotowania. Ale wróćmy do tematu – jesteś ciekawa, czy badania prof. Durvasuli sprawdzą się w twoim przypadku? Wybierz swoją ulubioną kawę poniżej i sprawdź, czy się zgadza.

Kawa latte

Jeśli jesteś miłośniczką kawy latte, lub innych z dodatkiem mleka, lub śmietanki, oraz cukru, jesteś osobą, która z jednej strony poszukuje komfortu i lubi osładzać sobie życie, ale z drugiej strony nie zawsze potrafi komunikować swoje potrzeby i porządnie zadbać o siebie. Wspaniale za to wychodzi Ci dbanie o innych. Jesteś bezinteresowna, uczynna, opiekuńcza i hojna. Nie lubisz pośpiechu. Niektóre miłośniczki kawy latte mają skłonności do zwiększonego odczuwania smutku i innych „negatywnych” emocji. Potrafisz być bardzo nieśmiała i introwertyczna. Słodząc kawę okazujesz swoją wiecznie młodą duszę.

Czarna kawa

Czarną kawę piją głównie osoby przywiązane do tradycji i do wszelkich reguł, które lubią się pilnować. Dlatego nie przepadasz za zmianami. Uważasz, że lepsze jest wrogiem dobrego. Jak coś zrobisz, jesteś przekonana, że lepiej tego wykonać się nie da, więc nie ma co poprawiać. Lubisz prostotę, jesteś cierpliwa i ułożona. Z drugiej strony, twoja prostolinijność może być odbierana jako arogancja, a może nawet właśnie tak jest? Być może zdradzasz cechy przywódcze. Wśród miłośniczek czarnej kawy jest wiele osób na kierowniczych stanowiskach.

Kawa mrożona

Wszelkie mrożone i mieszane napoje kawowe, są lubiane przez osoby towarzyskie, takie, których wszędzie jest pełno. Lubisz być trendy, na czasie. Znasz wszelkie nowinki i chętnie z nich korzystasz, ponieważ uwielbiasz nowości. Lubisz się angażować w życie społeczne i wyznaczać nowe kierunki. Pomaga Ci w tym także twoja kreatywność, spontaniczność i otwartość. Jednak ma to i swoją ciemną stronę. Jesteś skłonna do szybkich, często ryzykownych decyzji i działań. Trochę wychodzi wtedy z Ciebie dzieciak. Nie daj mu zbyt wiele narozrabiać.

Kawa bezkofeinowa z dodatkiem mleka roślinnego

To wybór osób perfekcjonistycznych, pragnących trzymać wszystko pod kontrolą, a szczególnie swoje ciało, którego są bardziej, niż doskonale świadomi. Twardo trzymasz się zasad i trudno Ci zrezygnować z raz wytyczonego planu. Każde odstępstwo od niego może Cię nieźle wyprowadzić z równowagi. Jesteś w głębi duszy wrażliwcem, dla którego zamartwianie to jego specjalność.

Kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna jest najczęściej wybierana przez osoby, które mają swój świat. Jesteś wyluzowana i zdystansowana. Bierzesz życie jakim jest i nie przejmujesz się drobiazgami. Co ma być to, będzie. Po co więc się stresować planami, grafikami i szczegółami? Prokrastynacja to twój ulubiony sposób podchodzenia do obowiązków. Spory luz wykazujesz także w dbaniu o własne zdrowie, które niewiele Cię zajmuje.

Przyznam Ci się, że mnie się pokrywa wybór kawy z cechami charakteru. Poznając cechy miłośników niektórych rodzajów kawy, widzę w nich siebie (ale nie powiem Ci, którą, a może które kawy kocham najbardziej ;)). Ciekawe, czy i Twoja kawa mówi o Tobie prawdę? Jeśli masz ochotę podzielić się ze mną, tym co zauważyłaś, napisz koniecznie w komentarzu.

A jeśli szukasz dobrej kawy łap niespodziankę jaka przygotowała dla Ciebie marka Coffeedesk – przy zakupie użyj kodu: MYSLIPOTARGANEJ10, a otrzymasz 10 PLN zniżki za wydane 109 PLN. Kod jest jednorazowy na użytkownika i łączy się z innymi promocjami. Kod ważny do 31.12.2022. Zapraszam.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także