Co zrobić, gdy druga strona nie chce współpracować w procesie rozwodowym? Działania prawnika od rozwodów.

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

W przypadku, gdy małżeństwa nie da się uratować, najrozsądniejszym wyjściem jest rozwód. Wiele osób, zanim podejmie decyzję o skorzystaniu z usług profesjonalnego radcy prawnego lub adwokata próbuje przeprowadzić rozwód samodzielnie. Jeśli małżonkowie są zgodni w zakresie warunków rozstania, może się to udać.

Jednak w sytuacji, gdy druga strona nie chce współpracować, niezbędna może okazać się pomoc prawnika od rozwodów. Jakie działania może podjąć prawnik rozwodowy, aby pomóc nam uzyskać rozwód?

Rozwód bez adwokata?

Co do zasady w sprawie o rozwód nie ma obowiązkowej reprezentacji przez adwokata lub radcę prawnego. Oznacza to, że jeśli zdecydowaliśmy się samodzielnie przejść przez postępowanie, nie ma ku temu żadnych przeszkód. Takie rozwiązanie może być jedynie korzystne, gdy oboje małżonkowie są zgodni co do zasad i samego rozstania. W sytuacji jednak gdy jedna ze stron nie chce rozwodu, utrudnia postępowanie i przedłuża proces, wówczas konieczna może okazać się pomoc profesjonalisty. Składając pozew o rozwód, należy być świadomym konsekwencji działania.

W przypadku, gdy nie ustaliliśmy ze współmałżonkiem warunków rozwodu, nie skonsultowaliśmy swojej decyzji, możemy spodziewać się po jego stronie braku współpracy. Wystarczy, że samodzielnie złożyliśmy pozew rozwodowy z wnioskiem o nieorzekaniu o winie, a małżonek złoży odpowiedź na pozew, w którym zaprzeczy wszystkim naszym argumentom. Wówczas sprawa bez wątpienia nie zakończy się na pierwszej rozprawie, a my możemy zostać uwikłani w długoletni proces. 

Samodzielna reprezentacja w procesie o rozwód to ryzykowne posunięcie. Nieznajomość formalnych zasad postępowania, brak wiedzy prawniczej z zakresu prawa rodzinnego oraz doświadczenia przed sądem mogą sprawić, że do orzeczenia rozwodu nie dojdzie.

Profesjonalne wsparcie prawnika w rozwodzie

Jeśli zależy nam na sprawnym procesie o rozwód, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. W sprawach rozwodowych stronę może reprezentować zarówno adwokat od rozwodów jak i radca prawny specjalizujący się w sprawach rodzinnych. To profesjonaliści, którzy oprócz wiedzy i doświadczenia posiadają także uprawnienia do reprezentacji przed sądem rozwodowym. Dobry prawnik od rozwodów jest w stanie pomóc klientowi zrozumieć proces i wspierać go w trakcie postępowania.

Dzięki jego pomocy można znaleźć sprawiedliwe i rozsądne rozwiązanie dla kwestii, które poróżniły małżonków przed rozwodem. Profesjonalista to osoba, która nie tylko swymi umiejętnościami i wiedzą będzie nas wspierać podczas postępowania, ale także pomoże znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. W przypadku, gdy współmałżonek nie chce współpracować podczas rozwodu, prawnik na pewno znajdzie wyjście z patowej sytuacji. 

Jakie działania może podjąć prawnik od rozwodów?

Przede wszystkim dobry radca prawny obiektywnie spojrzy na problem. W naszym przekonaniu zwykle to my mamy rację, gdyż kierują nami emocje. Zawodowy pełnomocnik rozważy nasze stanowisko, zasugeruje strategię działania i nawet w trudnej sytuacji znajdzie korzystne dla nas rozwiązanie.

Profesjonalne podejście oraz skuteczne działania prawnika pozwolą uniknąć dodatkowych komplikacji nawet podczas trudnego rozwodu. Szukając dobrego prawnika od rozwodów w Warszawie, warto postawić na profesjonalizm i doświadczenie, które może okazać się niezbędne w konfrontacji z małżonkiem, który nie chce współpracować podczas rozwodu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także