Co zrobić, żeby postanowienia noworoczne się spełniły

Kasia Potargana
A+A-
Reset
postanowienia noworoczne

Zastanawiasz się co zrobić, żeby postanowienia noworocznie się spełniły? Myślisz, że to nie możliwe, co roku je robisz i co roku klapa? No właśnie, skoro powtarzane działania nie dają rezultatów, może warto je zmienić.

Właśnie minął rok, jak złożyłam postanowienia inaczej, niż robiłam to do tej pory. Teraz powiedziałam – sprawdzam i nawet nie wiesz, jak bardzo się zdziwiłam. Większość z nich zrealizowałam. A ponieważ mnie się udało, pomyślałam, że podpowiem Ci sposób, a właściwie cały zestaw zasad, które wypróbowałam na sobie.

Znajdź spokojne miejsce i czas

Znajdź dłuższą chwilę wolnego i miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Wyłącz wszystkie rozpraszacze. Odpręż się, znajdź przestrzeń na swoje myśli i pragnienia. Niech będzie cicho, lub niech płynie w tle łagodna muzyka. Możesz zapalić świeczkę dla podkreślenia wagi chwili. Niech będzie trochę magicznie, a co tam! Przygotuj też dużą kartkę, albo cały zeszyt i długopis taki, jakim lubisz pisać.

Jak tworzyć postanowienia

Masz już miejsce i spokój. Teraz czas pomyśleć o tym, co chcesz zmienić. I tu są dwie szkoły. Jedni mówią, aby tworzyć jak najwięcej postanowień. Inni, żeby je ograniczyć do jak najmniejszej liczby. Jak dla mnie ta druga wersja ma sens. Jeśli ilość postanowień będzie zbyt duża, może nas przytłoczyć, a nawet wprowadzić w przygnębienie i poczucie bezradności. Niewielka, ale sensowna lista postanowień, będzie realna i łatwiejsza do zrealizowania. A każdy odhaczony punkt z listy będzie dawał Ci satysfakcję i przez to motywował do dalszych sukcesów. Bo nic tak nie motywuje, jak pozytywne rezultaty naszych starań, prawda?

Z tych samych przyczyn zadbaj o to, by twoje postanowienia były realne do zrealizowania. Bez sensu jest postanawiać, że się schudnie w 2 miesiące 30 kg. Takie trudne zadanie może Cię tylko zniechęcić.

Ważna jest też forma naszych postanowień. Pamiętaj, by tworzyć je bez używania słowa „nie” i zaprzeczania. Postanowienia mają być pozytywne i sformułowane w prosty sposób, może nawet z odrobiną humoru?

Postanowienia mają też dotyczyć Ciebie i twoich spraw, a nie innych osób. Niech inni zadbają o siebie, a Ty zadbaj o siebie.

Zapisz swoje postanowienia noworoczne

Niby o tym wiedziałam. Przeczytałam mnóstwo publikacji, w których mowa jest o zapisywaniu zadań, marzeń, postanowień, ale myślałam, że to lekka przesada. Wystarczy, że postanowię, ustanowię listę w głowie i już. Jednak to nie wystarczyło.

Postanowienia trzeba koniecznie zapisać. A najlepiej ręcznie, nie w komputerze. Już sam fakt zapisania ręcznie, na kartce, zwiększy szanse na zrealizowanie postanowień o kilkadziesiąt procent. Dlaczego? Jest kilka powodów. Po pierwsze, zapisując tworzysz graficzny obraz twoich postanowień, który zapisuje się w twojej podświadomości. W zapisywanie zaangażowałaś zmysł wzroku i dotyku. Nie jest to też już tylko wyobrażenie. To coś co jest zapisane, a co zapisane staje się faktem. Jeśli chcesz wzmocnić działanie zapisu, przeczytaj go na głos. Zaangażuj w proces także zmysł słuchu. Niech twoja podświadomość także usłyszy, co ma do zrobienia. Od tej pory, czy tego chcesz, czy nie – twoja podświadomość będzie dążyła do wypełnienia zadań, które jej postawiłaś.

Zapisując swoje postanowienia składasz też rodzaj obietnicy. Obiecujesz coś. Nie szkodzi, że samej sobie. Najważniejsze, że obiecałaś, a obietnic lubisz dotrzymywać.

Zapisz postanowienia, a może nawet je narysuj. Zaangażuj się w to maksymalnie. Zobaczysz, że się zwróci.

Możesz teraz zamknąć zeszyt, czy złożyć kartkę i schować do koperty, następnie wyjąć ją za rok i sprawdzić, co zrealizowałaś. Będziesz zaskoczona rezultatem! Możesz też pójść o krok dalej i te postanowienia czytać. Codziennie, lub raz na tydzień, albo w innym interwale czasowym. Grunt żeby to było regularnie i często. Kolejne procenty szans na spełnienie postanowień pójdą w górę! Możesz też co jakiś czas swoje postanowienia przepisać, co znów zwiększy szansę ich zrealizowania. To naprawdę działa.

Trzymam kciuki. Na pewno tym razem się uda.

Aha i jeszcze jedna mała uwaga. Nie nastawiaj się na natychmiastowe wypełnienie wszystkich postanowień. Rok ma przecież 12 miesięcy… 🙂

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Królowa Karo

Ja mam jeszcze burzę myśli i pomysłów, ale przed nami długi weekend i wtedy pewnie znajdę spokój, żeby zrobić selekcję i wybrać te najważniejsze dla mnie 🙂

Słodko Słodka

Warto mieć takie postanowienia, moje zeszłoroczne zrealizowane i to bardzo pozytywnie 🙂 W tym roku również karteczka już została przypięta do kalendarza ściennego. P. S. Ślicznie Kasiu wyglądasz😘

Maciej

Niestety z doświadczenia wiem, że dużo osób ma problem z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z tego powodu za wszelką cenę staram się spełnić swoje. W 2022 roku postawiłem na samorozwój, dlatego też zapisałem się na kurs fgazy.

asia

Przede wszystkim moim postanowieniem było wyjście z nałogu. Udało mi się dzięki odpowiedniemu psychiatrze 🙂 Ale to nie wszystko, mam jeszcze inne postanowienia, ale to zachowam dla siebie 🙂

Kamila

Hej, cieszę się bardzo, że trafiłam na ten wpis. Widzę, że wielu z nas początek nowego roku przyniósł wiele nieoczekiwanych zmian. Ja przykładowo postanowiłam w całości skupić się na mojej karierze. Z tego powodu skorzystałam z usług coachingu biznesowego.

Okiem Blondynki

Tak właśnie zapisuję swoje marzenia i intencje, bo jakoś nie przepadam za słowem „postanowienia” 😉 Ale potwierdzam, że to działa! 🙂

Ewa

Moim najlepszym działaniem z 2021 roku to zdecydowanie przeprowadzenie gruntownego remontu całego mieszkania. Zabrałam się też w końcu za kuchnię, którą samodzielnie zaprojektowałam w kreatorze imello.

Ewa

Moim najlepszym działaniem z 2021 roku to zdecydowanie przeprowadzenie gruntownego remontu całego mieszkania. Zabrałam się też w końcu za kuchnię, którą samodzielnie zaprojektowałam w darmowym kreatorze imello.

konsultantka

Już niedługo znowu szał na kolejne postanowienia noworoczne haha 😀 Byle zyć w zgodzie ze sobą ! Pozdrawiam

robocze buty zimowe

To jest bardzo ważne. Moim planem była własna firma i faktycznie udało mi się. Dodatkowo ostatnio dokupiłem też porządną odzież roboczą i szczerze mówiąc to był świetny wybór

kasia

rewelacyjne miejsce i szczerze powiem, że w tym roku nie spełniłam swoich postanowień 🙁 Jakoś od covida, nie mam już motywacji 🙁

ala

Moim celem jest teraz powrót do nurkowania. Ogólnie teraz skupiam się na tym by kupić najpotrzebniejszy sprzęt jak i odzież i póki co to już w sumie mam na oku świetną ofertę

Zobacz także