Darmowe aplikacje do edycji zdjęć w telefonie

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Kto z nas nie chciałby, aby wszystkie publikowane przez niego zdjęcia wyglądały jak z Vouge’a? W 21 wieku nie jest to aż taki problem. Aplikacje do edycji zdjęć na telefon nie od dziś działają cuda. JakPs Express i Lightroomo fanatyczna instagramerka i amatorka fotografii moja córka zdążyła przetestować ich dość sporo. W tym poście opisuje swoje ulubione aplikacje do edycji zdjęć na telefon, które oferują obróbkę kolorów, światła, tworzenie kolaży, dodawanie ramek i napisów, a także pewne urodowe oszustwa.

1. MOLDIV – dla fanów Instagrama

Jedną z najbogatszych w możliwości aplikacji przy równoczesnym zachowywaniu dobrej jakości zdjęć jest wg. mnie jest Moldiv. Edytor oferuje zestaw filmów imitujących zdjęcia z bardzo modnych obecnie aparatów analogowych, dzięki czemu fotografie idealnie wpisują się w nurt retro. Do tego w Moldiv znajdziemy ogromny wybór gotowych filtrów z regulacją intensywności, czcionek, naklejek i tekstur. W tej aplikacji edycja kolorów, światłocieni, a także obróbka proporcji (przycinanie, obracanie, przerzucanie itp.) są bardzo proste. Możliwe jest też rozmazanie tła, tworzenie kolaży oraz podstawowe upiększanie twarzy (patrz zdjęcie tytułowe).

2. Aplikacje Adobe Photoshop: Express, Fix, Mix i Lightroom – dla artystycznych dusz

Określenia „mistrz Photoshopa” czy „photoshopować coś” na dobre zadomowiły się już w naszym codziennym słowniku. To oczywiście zasługa profesjonalnego działania programu. Każda z tych aplikacji do edycji zdjęć ma trochę inną specifikę. Zaletą Ps Express i Lightroom jest obróbka kolorystyczna, światłocieniowa, oraz proporcji.

Ps Express zawiera też pakiety przepięknych filtrów z regulacją intensywności i ma możliwość tworzenia kolaży.

PS Express i Lightroom

Ps Mix służy do sklejania ze sobą zdjęć lub wyciętych z nich elementów – to opcja szczególnie dla szalonych i kreatywnych użytkowników. Oczywiście wszystkie te aplikacje do edycji zdjęć na telefon oferują minimalny spadek jakości edytowanego zdjęcia.

PS Mix

Ps Fix natomiast, to bardzo prosta apka do szczegółowej korekty skaz, kolorów i światła, można dzięki niej też rysować na zdjęciu.

PS Fix

3. Meitu – dla aspirujących modelek

Niektóre aplikacje do edycji zdjęć na telefon są lepsze od profesjonalnych chirurgów plastycznych. Dzięki Meitu nie trzeba dobrze wyjść na zdjęciu, chodzić na siłownię, ani nawet się malować – aplikacja to załatwi. Można w niej dosłownie nałożyć gotowy już makijaż – nie trzeba niczego dokładnie rysować. Dorobienie sobie kaloryfera albo powiększenie biustu to także nie problem. Poza tym jest jeszcze bardzo podstawowa obróbka, filtry i masa innych upiększaczy: odchudzanie twarzy, wygładzanie zmarszczek, powiększanie oczu, odchudzanie, zmniejszanie nosa, manipulacja rysami, wymieniać można jeszcze długo.

Meitu

4. PicsArt – dla tych, którzy nie lubią się rozdrabniać

Przeważnie aplikacje do edycji zdjęć na telefon mają ograniczony zakres działania, na pewno nie można tego powiedzieć o Pics Arcie. W tym edytorze znajdziecie wszystko: filtry, rysowanie, tekstury, wycinanie i wklejanie, naklejki, napisy, kolaże, obróbka kolorystyczna i światłocieniowa, obróbka proporcji, krzywe, ramki, drobne poprawki urody i wiele, wiele innych funkcji. W programie można nawet tworzyć proste grafiki. Niestety ta różnorodność ma też znaczącą wadę jaką jest duży spadek jakości po edycji zdjęcia.

PicsArt
PicsArt

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam też na kolejne posty w temacie łatwej edycji zdjęć.

tekst i zdjęcia: nazwa.robocza

Dziękuję Córciu

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także