Dlaczego warto stosować kosmetyki z mlekiem kozim?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Mleko kozie większości z nas kojarzy się wyłącznie z produktami spożywczymi. Jednak składnik ten jest szeroko wykorzystywany przy produkcji kosmetyków, szczególnie tych, które są stosowane do pielęgnacji skóry twarzy, jak też całego ciała.

Mleko kozie jest uznawane za jeden z najcenniejszych i najskuteczniejszych zasobów pochodzenia naturalnego o tak silnych właściwościach nawilżających. Jest ono bogate w szereg witamin i minerałów, które poprawiają kondycję organizmu.   Mleko kozie znane jest ze swoich właściwości, zwłaszcza korzystnie wpływa na osoby, które cierpią na schorzenia wątroby, choroby związane z płucami oraz astmę czy anemię. Samo mleko ma także działanie przeciwnowotworowe. Ostatecznie jego zaletą jest to, że może być spożywane przez osoby, które chorują na skazę białkową.

Gdzie wykorzystywane jest mleko?

W przypadku kosmetyków mleko jest wykorzystywane szczególnie w tych, które są dedykowane do bardzo suchej cery. Stosuje się je też, jeśli chodzi o produkty, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi. Tego typu skóra musi być traktowana szczególnie ostrożnie. Bardzo szybko się wysusza oraz nie jest odpowiednio nawilżona. Uwagę producentów kosmetyków zwróciła przede wszystkim obecność kwasu linolowego należącego do grupy omega – 6 w mleku kozim. Ponadto inne naturalne tłuszcze zawarte w jego składzie bardzo korzystnie działają nie tylko na nasz naskórek, ale również na włosy. Długotrwałe stosowanie kosmetyków na bazie koziego mleka może znacząco poprawić miękkość włosów, a także nawilżenie naszej skóry. Dodatkową zaletą koziego mleka, która jest wykorzystywana przy okazji produkcji kosmetyków, to fakt, że nie jest ono ani zasadowe, ani kwasowe. To z kolei sprawia, że mleko to jest idealne dla naszej skóry, której Ph jest jak wiadomo, neutralne. Kwas mlekowy zawarty w kozim mleku jest w stanie zapewnić właśnie taki odczyn. Efektem tego, nie tylko nie niszczymy naturalnie tworzonej bariery ochronnej naskórka, ale dodatkowo zabezpieczamy też skórę przed działaniem drobnoustrojów. Wspomniany wcześniej kwas mlekowy stymuluje też odnowę komórkową oraz także ma działanie nawilżające.

Charakterystyka koziego mleka

Kolejnym składnikiem znajdującym się w kozim mleku są proteiny. Te zaś bardzo silnie nawadniają nasz organizm oraz stymulują odnowę komórkową. Jest zatem jasne, że produkty, przy których wykorzystuje się kozie mleko, kierowane są do tych osób, które mają poważne problemy z szorstką lub wyjątkowo mocno przesuszoną skórą. Mleko kozie można zatem znaleźć w takich kosmetykach jak: balsamy i kremy dla suchej skóry, a także produktach do zmiękczania zrogowaciałego naskórka i szorstkich pięt. Kosmetyki z kozim mlekiem sprawdzają się także w zakresie pielęgnacji włosów. Maseczki do włosów z dodatkiem preparatu, wygładzają i nadają blasku naszym włosom. Naturalne proteiny koziego mleka odbudowują również uszkodzenia włosów, wzmacniając je i zapobiegając ich łamliwości. Dodatkowo stosowanie produktów tego typu w znacznym stopniu wspomaga nas przy rozczesywaniu włosów.

        
Więcej informacji na ziaja.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także