Działanie olejków – pachnący sposób na zdrowie i urodę

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Olejki eteryczne Etja stanowią doskonałą alternatywę dla niezwykle wątpliwych sztucznych zapachów, które są dziś używane w większości perfum, sprayów do pomieszczeń i różnych kosmetyków. Ponadto mogą być stosowane jako domowe środki na różne dolegliwości i dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnej domowej aptece.

Co to są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne pozyskuje się z różnych części roślin. Mogą to być kwiaty, liście, ale także kora, korzenie czy żywice. Nie są to zwykłe olejki, dzięki czemu nie pozostawiają nieestetycznych tłustych plam. Są esencjonalne i lotne, ale charakteryzują się intensywnymi zapachami, które zawdzięczają skoncentrowanym nutom zapachowym.

Olejki naturalne Etja (https://mojanatura.pl/17_etja) to nie tylko zapach i aromat rośliny w postaci płynnej, ale także tarcza ochronna przed wirusami, grzybami, bakteriami, pasożytami i wrogimi mikroorganizmami.

Dobrej jakości olejki eteryczne pozyskuje się z dziko rosnących roślin lub z kontrolowanych produkcji ekologicznych. Rośliny uprawiane w zdrowym środowisku (tj. wolnym od pestycydów, herbicydów i nawozów) są silne i zdrowe. Tylko takie rośliny mogą przekazywać ludziom swoją energię życiową w postaci leczniczych olejków eterycznych.

Od kiedy stosuje się olejki eteryczne?

Już w starożytności ludzie wiedzieli o leczniczych właściwościach olejków eterycznych. Starożytni Egipcjanie kojarzyli czystość, boskość i moc z zapachami aromatycznych roślin leczniczych. Aby być blisko bogów, zwłaszcza faraonowie perfumowali się najcenniejszymi esencjami zapachowymi.

Współczesne badania potwierdzają wiele tradycyjnych zastosowań leczniczych. Wpływ olejków eterycznych na poziom hormonów i stan błony komórkowej jest potwierdzony naukowo. Od dawna wiadomo również, że olejki eteryczne mogą hamować rozmnażanie się bakterii.

Działanie olejków eterycznych Etja

Aromaterapię można opisać jako stymulowanie umysłu i ducha w celu osiągnięcia harmonii, a tym samym samouzdrawiania.
Terapeutyczne zastosowanie olejków eterycznych Etja jest niezwykle różnorodne i przyczynia się do ich atrakcyjności i wyjątkowości. Najprościej rzecz ujmując, olejki eteryczne stosuje się jako naturalne perfumy, aromatyczny dodatek do kąpieli lub domowy środek do aromaterapii. Można ich również używać do masażu odprężającego. Ponadto wyszkoleni terapeuci lub lekarze używają esencji roślinnych do leczenia różnych chorób.
Spektrum zastosowań aromaterapii jest bardzo szerokie. Aromaterapia traktuje umysł i ciało jako całość. Podczas gdy zapach olejków eterycznych może wpływać na uczucia, ich skład ma pozytywny wpływ na organizm.

Intensywne i różnorodne w działaniu

Zapachy są przenoszone bezpośrednio do naszego mózgu poprzez układ limbiczny. Efekt jest zatem natychmiastowy.
W zależności od rośliny olejki eteryczne mogą działać na przykład odprężająco, orzeźwiająco, odświeżająco lub oczyszczająco. Mogą łagodzić skurcze, łagodzić ból, hamować stany zapalne, zwiększać koncentrację, stymulować zmysłowość i seksualność i wiele więcej. Głównym celem stosowania olejków eterycznych jest równowaga i harmonia.

Olejki kosmetyczne

Dla osób poszukujących naturalnych substancji, korzystnych dla zdrowia i urody, chcących dbać o swoje ciało i włosy polecane są olejki kosmetyczne Etja.
Olejki kosmetyczne, które dostarczają odżywczych składników, to bestsellery w branży kosmetycznej. Czy to do włosów, ciała czy twarzy: oleje są wszechstronne, ponieważ pielęgnują, odżywiają i chronią.

Ich działanie nie ogranicza się tylko do dostarczania tłuszczu, działają również przeciwzapalnie i dostarczają skórze przeciwutleniaczy. Pomagają również poprawić strukturę lipidową naskórka, optymalizują spoistość różnych warstw skóry i wzmacniają barierę ochronną.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także