Eko kosmetyki – dlaczego to właściwy wybór?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Dzisiejsze czasy to powrót zarówno wszelkich produktów ekologicznych czy bio. Dzięki temu też koncern farmaceutyczny zwrócił uwagę na to, co jest tak chętnie aprobowane przez wielu konsumentów, produkując coraz większą ilość kosmetyków ekologicznych. Wiele marek ma w swojej ofercie tego typu produkty, ponieważ są chętnie wyszukiwane przez osoby wyznające tę ideę. O czym jednak pamiętać, kupując kosmetyki naturalne? Na co zwrócić uwagę a czego unikać? Podpowiadamy najważniejsze informacje na ten temat w poniższym artykule.

Kosmetyki eko – na co zwrócić uwagę?

Jak można się spodziewać, wybór kosmetyków jest nie lada wyzwaniem. Choć mogłoby się wydawać, że w przypadku produktów bio decyzja powinna być łatwiejsza, to jednak pojawia się mnóstwo wątpliwości związanych między innymi z zasadnością nazwania danego produktu jako naturalny. Rozchodzi się zatem o nic innego, jak skład kosmetyku. To najważniejszy element każdych zakupów – to, że producenci piszą zachęcające hasła na samym froncie produktu, wcale nie powinno nas przekonywać do zakupu. To jest rola INCI. Co to jest INCI? Wspomniany przed chwilą skład produktu, który jest zawarty na opakowaniu – z przodu, z tyłu, na zgrzewce – i wyrażony według stężenia konkretnych składników. Tym samym, im wyżej coś się znajduje na liście, tym więcej tego składnika w danym produkcie. To dlatego ważne jest to, by sprawdzać dokładnie listę INCI – od niej bowiem zależy, czy dany kosmetyk jest naturalny, czy jednak został tak tylko nazwany przez producenta. Jak można się spodziewać, w przypadku produktów bio, najważniejsza będzie zawartość wyciągów z ziół czy wszelkiego rodzaju minerały na jak najwyższej pozycji. Po tym możemy stwierdzić, że kosmetyk naturalny jest wart naszej uwagi i przetestowania, ponieważ źródłem jego składników są produkty płynące z natury.

Eko kosmetyki – na co uważać?

Pozostając w tematyce INCI, warto wiedzieć, czego unikać podczas zakupów naturalnych kosmetyków. Otóż do składników, które nie będą w większy sposób wpływać na właściwości produktu, należą wszelkie substancje zapachowe. Wśród nich można wymienić chociażby olejki eteryczne, których rolą jest zamaskowanie nieprzyjemnej woni pozostałych składników, ale jednocześnie wpływ relaksacyjny czy pielęgnacyjny na ciało. Inną substancją zapachową jest Parfum, który jest dodatkiem chemicznym, często odpowiedzialnym za różnego rodzaju reakcje alergiczne, o czym należy pamiętać podczas zakupów. Eko kosmetyki dają wiele możliwości pod kątem pielęgnacji, ponieważ czerpią swoje składniki z samej natury, minimalizując ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości. W celu zakupu produktów najwyższej jakości warto odwiedzić sklep z kosmetykami naturalia.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także