Myśli Potarganej

Jak Dziegieć może pomóc w walce z łuszczycą?

Łuszczyca to jedna z częstszych i bardziej uciążliwych chorób dermatologicznych. Nie sposób nie zauważyć, że walka z nim jest trudna. Na pewno jednak jest ona możliwa. Należałoby w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią diagnostykę, a później o terapię. Oprócz leczenia dermatologicznego, warto zastosować pielęgnację naturalną. Jednym z pomocnych składników może być dziegieć.

--- R E K L A M A ---

Jakie są objawy łuszczycy i kto jest na nią najbardziej narażony?

Jak już zaznaczono na wstępie, łuszczyca stanowi jedno z bardziej uciążliwych schorzeń. Okazuje się jednak, że walka z nim może być skuteczna. Trzeba jednak rozpoznać objawy łuszczycy odpowiednio wcześnie i rozpocząć skuteczną kurację. Jakie są więc symptomy świadczące o rozwoju tej dermatozy? Na pewno warto zwrócić uwagę na nieestetyczne plamy na naszej skórze. Zazwyczaj posiadają one ciemnobrunatne zabarwienie. Nierzadko mogą mieć kolor lekko czerwonawy. Nie sposób nie zauważyć, że skóra może swędzieć, piec, a także łuszczyć się. Większość zmian na samym początku choroby nie jest pokryta srebrzystą łuską. Ta może pojawić się zdecydowanie później. Niestety, zmiany skórne mogą zacząć w niektórych przypadkach krwawić. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie odpowiedniej walki o zdrową skórę. Im wcześniej podejmiemy terapię, tym lepiej dla nas i dla naszej skóry. Późno podjęta terapia znacząco wydłuża okres zdrowienia skóry. 

W jaki sposób dziegieć może nam pomóc?

Jedną z substancji, która jest pomocna w walce o piękną skórę jest dziegieć. Warto byłoby więc przyjrzeć się dermokosmetykom, które zawierają w swoim składzie tę wyjątkową i naturalną substancję. Należy mieć świadomość tego, że istnieją różne rodzaje dziegciu. Wyróżnić można między innymi dziegieć brzozowy, dziegieć węglowy, dziegieć sosnowy oraz dziegieć bukowy. W leczeniu łuszczycy największe zastosowanie znalazł dziegieć brzozowy. Dlaczego? Nietrudno zgadnąć, że stoi za tym moc jego wyjątkowych właściwości. Przede wszystkim dziegieć ten charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym. Dzięki temu, zmiany zapalne znajdujące się na naszej cerze mogą zdecydowanie szybciej ulec wygojeniu. Ponadto, dziegieć brzozowy wykazuje zdolność do działania antybakteryjnego. Można więc dzięki nim pozbyć się nadmiaru bakterii bytujących na naszej skórze. Nie sposób nie zauważyć, iż dzięki dziegciowi można także pozbyć się podrażnień skóry. Na jakiego rodzaju preparaty z dziegciem warto zwrócić uwagę? Bez wątpienia na wszelkie balsamy oraz masła do ciała. Możemy nakładać je na naszą skórę po dokładnym oczyszczeniu. W celu oczyszczenia skóry warto wykorzystać żel myjący. Zastosowanie znaleźć może także łagodna pianka bądź olejek. Wybór środka myjącego powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych osobistych preferencji. Warto więc jak najstaranniej go wybrać. Należałoby pamiętać o systematycznym stosowaniu kosmetyków zawierających dziegieć brzozowy. W przeciwnym bowiem razie, efektów niestety nie będzie. Pojawią się one po około dwóch, trzech tygodniach naturalnej pielęgnacji, dlatego wskazana jest cierpliwość. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Skladnik-aktywny_Dziegiec-476.html

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
monikaaaa

Polecam na łupież, na bardzo suchą skórę głowy, łuszczyce głowy i nie tylko maseczkę na włosy przed myciem : żółtko, kilka kropel oleju konopnego editt , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyć czeskim szamponem Capillus saborea nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca …szampon jak i olejek editt znajdziecie na konopiafarmacja pl na łuszczycę skóry nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł tylko szukajcie tą z hologramem oryginalna receptura bo ta bez… Czytaj więcej »

Kasia Potargana

Dziękuję Ci za te informacje. Pozdrawiam 🙂

Słodko Słodka

Słyszałam, że łuszczyca jest bardzo kłopotliwa, osobiście nie miałam styczności z tego typu chorobą. Nawet nie wiedziałam, że są różne rodzaje dziegciu, człowiek to się jednak uczy całe życie 🙂

Kasia Potargana

no pewnie, i głupi umiera hi hi, a tak poważnie – warto zaufać naturze, ona ma lekarstwo na wszystko

Gotuj z Thermomix

Sprawdź jakie gotowanie
może być łatwe, szybkie
i przyjemne

— REKLAMA —
logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Myśli Potarganej to oficjalny przedstawiciel Thermomix. Kupując u nas masz gwarancję zakupu oryginalnego produktu marki Vorwerk.

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.

Inne nasze strony – Kosą po patelniCztery łapy BudyniaTwojeCentrum.pl