Jak można efektywnie nauczyć się angielskiego?

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Nauka angielskiego kojarzy Ci się z długim, żmudnym i strasznie męczącym procesem? Sądzisz, że musi tak być i nic na to nie poradzisz? Wcale nie! Angielskiego możesz uczyć się efektywnie, w prosty i przystępny sposób, nie zasypiając nad książkami po wielu godzinach nauki. Poniżej kilka sprawdzonych tips&tricks 😉

Otaczaj się angielskim

Słuchaj jak najwięcej wypowiedzi w języku angielskim, np. zamiast oglądać swój ulubiony zagraniczny serial po polsku, odtwórz go po angielsku. Na początku z napisami, a później w miarę rozwoju Twoich umiejętności sam zobaczysz, że napisy będą Ci coraz mniej potrzebne, aż staną się zbędne.

Każdy słucha muzyki

Co więcej, każdy słucha anglojęzycznej muzyki. Rób to świadomie – staraj sie zwrócić uwagę na tekst, jego znaczenie, konstrukcje gramatyczne, czy też akcent.

Czytaj anglojęzyczne artykuły i portale

Sprawi to, że zaczniesz myśleć w tym języku oraz utrwalisz sobie jego pisownię.

Używaj angielskiego od samego początku

Nie bój się mówić. Według wielu cenionych wykładowców najlepsze postępy językowe robią uczniowie odważni, którzy nie boją się używać języka bez względu na ich poziom zaawansowania.

To strasznie trudne

Zdajesz sobie sprawę z powyższego, ale nie umiesz się przełamać? Jest na to prosty sposób. Warto spróbować nauki z native speakerami. Można powiedzieć, że angielski mają we krwi. Nie będziesz miał wyboru, przeważnie nie znają oni języka polskiego, dlatego… będziesz zmuszony do rozmów wyłącznie w ich języku. Native speakerzy zadbają o to, żeby nie było nudno, czasem sprowokują Cię do kreatywności językowej zahaczając o kontrowersyjny temat. Tu Internet pomaga, nie musisz mieszkać blisko dobrej szkoły z nativami, aby skorzystać z opcji: angielski online.

Sięgaj po wszystkie narzędzia

Korzystaj z dobrodziejstw jakie dają nowoczesne technologie. Lubisz robić fiszki? Są świetnym rozwiązaniem, ale nie zawsze masz je przy sobie w momencie kiedy chciałbyś się z nich uczyć? Smartfon jest zawsze z Tobą, więc pobierz aplikację do tworzenia, przechowywania oraz efektywnej nauki z użyciem fiszek. Rynek obfituje w tego typu aplikacje, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gotowe narzędzia wsparcia

Dobrze abyś poza zajęciami z lektorami (np. native speakerami) miał możliwość skorzystania z zasobów zdalnej platformy, która pozawala samodzielnie ćwiczyć gramatykę, właściwą pisownię oraz utrwalić to czego nauczysz się na zajęciach. Najlepsze są platformy zoptymalizowane pod urządzenia mobilne.

Trzymaj się planu

Systematyczność i sumienność stanowią podstawę efektywnej nauki języka. Starasz się uczyć, ale Ci nie wychodzi? Może warto spróbować zajęć zorganizowanych? Odbywają się one w sposób regularny, ze z góry określoną częstotliwością, co z pewnością narzuci Ci pewien rytm nauki. Utrwalanie nowego materiału to podstawa. Powtórki nie muszą być długie i mozolne. Lepiej jest powtarzać materiał codziennie po kilka minut, niż jednorazowo tracąc na to godziny – nie tędy droga.

Są opcje dla każdego kto chce

Jesteś sumienny, ale wiecznie zajęty, a Twoja praca uniemożliwia Ci uczestnictwo w regularnym trybie zajęć? Słaba wymówka. Umów się na zajęcia indywidualne dostosowane do Twojego grafiku oraz możliwości.

I najważniejsze

Wyznacz sobie cel. Zdecydowanie łatwiej jest uczyć się języka, gdy masz na horyzoncie obrany konkretny cel, do którego dążysz, np. naukę angielskiego celem uzyskania certyfikatu językowego. Będzie on z pewnością wartościowym dodatkiem do Twojego CV, ułatwi znalezienie wymarzonej pracy, a język angielski stanie się narzędziem, które będziesz wykorzystywać w każdej sferze życia codziennego!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także