Jak odstraszyć nocne strachy, czyli lampy Aurelis do zadań specjalnych

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Dzieci często boją się ciemności. Proszą, by zapalać im światło, które rozproszy mroki i odstraszy nocne strachy. Do tego przydadzą się lampy do zadań specjalnych.

Lampa do zadań specjalnych nie może być zbyt jasna, by nie psuły się oczka dziecka i by mogło rozróżnić dzień od nocy. Taka lampa powinna na tyle rozjaśniać pokój, by dziecko widziało wszystko, „co się w nim dzieje”, choć wiadomo, że nic się nie dzieje, i mogło czuć się bezpiecznie. Moje dziewczynki miały takie lampki i dzięki nim spały spokojnie.

Lampa dla dziewczynki – wieczna róża

Ostatnio znalazłam taką lampę, za którą moje córcie jak były małe oddałyby wszystko. Otóż jest to wieczna róża w szkle, jakby żywcem wyjętą z bajki o Pięknej i Bestii! Wszystko się zgadza! Jest róża, czerwona, pod kloszem i ma kilka opadłych płatków. Zupełnie jak w bajce! Jeśli nikt nie pokocha bestii, zanim róża zgubi wszystkie płatki, bestia zostanie już bestią na zawsze…

Różę okala cieniutki przewód z ledowymi żarówkami. Po zapaleniu lampki daje delikatne, nastrojowe światło. Ponieważ lampki są ledowe i zasilane są z baterii, wydaje mi się, że dodatkowo jest to bardzo oszczędna lampa, zważając, że ma świecić kilka godzin pod rząd. Z taką bajkową lampką dziewczynka na pewno uśnie spokojnie śniąc o Pięknej i Bestii, ich cudnej miłości i dobrym zakończeniu.

Tak sobie myślę, że taka róża może być też fajnym prezentem, dla mamy czy babci, aby im pokazać, że je kochamy.

Lampa dla miłośnika kosmosu i romantyka

Szczerze mówiąc, taką lampę sama bym mogła mieć w domu i zasypiać pod rozgwieżdżonym niebem. Mam na myśli Projektor Gwiezdnego Nieba. Leżysz sobie i podziwiasz. Przyglądasz się ruchomym, trójwymiarowym mgławicom, przemykają spadające gwiazdy. Jest pięknie i romantycznie. Fajnie tak zasypiać pod gwieździstym niebem…

Taka lampa także świetnie się nadaje dla bojącego się ciemności malucha. Będzie miał wszystko pod kontrolą, a jednocześnie będzie mógł sobie wyobrażać, że jest Piotrusiem Panem, albo Supermanem latającym wśród gwiazd i sam nie będzie wiedział kiedy uśnie.

Myślę, że i nastolatek będzie zadowolony z rozgwieżdżonego nieba w pokoju. Tym bardziej, że będzie mógł dowolnie wykorzystać projektor. Także jako klimatyczne oświetlenie domówek. Projektor posiada zmiany kolorów i tempa 7ruchu „gwiazd”. Takie niebo tworzy niesamowity klimat. A klimat to jedno z ulubionych słów nastolatków.

Lampa z kolorowym światłem do postawienia w rogu pokoju

Taka lampa na poprawę humoru. Delikatne światło i mnóstwo barw na pewno wyciszy i ukoi nie tylko malucha. Lampa narożna nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie narzuca się swoją formą, a tworzy miły nastrój. Lampa sterowana jest pilotem, możemy więc regulować natężenie światła i barwy, wyciszając je do minimum.

Muszę powiedzieć, że teraz to są zupełnie inne możliwości, niż wtedy, gdy moje dzieci były małe. Musiał wystarczyć kinkiet i tyle. Albo światło w korytarzu. Teraz dzieciaki mogą spać przy miłym, niezbyt intensywnym świetle, a jeszcze dobrze się kojarzącym.

Wszystkie opisane lampy jak również innych ciekawe produkty, możecie kupić przez Internet w sklepie Aurelis.pl – https://aurelis.pl/. I dodatkowa niespodzianka specjalnie dla Was. Jeśli przy składaniu zamówienia użyjecie kodu MP10, otrzymacie 10% zniżki na zakupy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także