Jak ozdobić ściany mieszkania

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Zastanawiasz się jak ozdobić ściany mieszkania. Myślisz co by tu zrobić, by nadać mu indywidualny, osobisty charakter, ale nie możesz za bardzo ingerować w strukturę ścian, czy ich kolorystykę. Być może wynajęłaś to mieszkanie i nawet mebli nie możesz zmienić. Fajnym pomysłem mogą być plakaty, lub obrazy.

Plakaty, czy obrazy dzięki swojej formie, kolorystyce, czy tematyce nadadzą twojemu mieszkaniu taki charakter, jaki zechcesz. Mogą je optycznie powiększyć. Nadać przytulności. Powiedzieć co nieco o Tobie i twoich przekonaniach, a także po prostu stać się modnym dodatkiem sprawiającym, że i mieszkanie nabierze stylu boho, lub stanie się bardziej nowoczesne.

Aby powiększyć mieszkanie

Jeśli chcesz nieco powiększyć optycznie pomieszczenie użyj plakatów przedstawiających np. uchylone drzwi, tunele, mosty, wodospady, oraz duże geometryczne kształty.

Jeśli chcesz aby mieszkanie wyrażało to, co myślisz

Postaw np. na plakaty z cytatami. Takie plakaty – cytaty przekażą twoim gościom twoje poglądy, a Tobie przypomną, co jest w życiu ważne. Możesz też powiesić cytaty swoich idoli i w ten sposób znaleźć się bliżej nich. Plakaty z cytatami poza oczywistym przesłaniem, jakie niosą, posiadają też zazwyczaj ciekawą formę. Odpowiednia czcionka, styl, kolorystyka nadadzą twojemu mieszkaniu odrębny charakter. Możesz samym liternictwem stworzyć klimat retro, albo nawiązać do kultury lat 60-tych, lub stowrzyć pit stop bar z lat 50-tych w USA. Lubisz styl skandynawski? Odpowiednia czcionka i Skandynawię masz w domu.

A jeśli chcesz nadać mieszkaniu modernistycznego, nieco awangardowego, trochę artystycznego charakteru

Powieś obrazy by Banksy

Banksy, to artysta tworzący w stylu graffiti. Chyba najsłynniejszy miejski zamalowywacz ścian obecnie. Wieszając Banksy obrazy na ścianach pokazujesz, że idziesz z duchem czasu, gdyż street art, to w tej chwili jeden z wiodących nurtów w sztuce, mega modny w aranżacji wnętrz. Jeden obraz by Banksy na ścianie, lub inny obraz w nurcie street art i mieszkanie łapie artystycznego pazura.

Podkreśl charakter pomieszczenia

W łazience umieść motywy wodne, kamienie, plaże. W kuchni cytaty i jedzeniu, lub np. plakat z kubkiem kawy. W pokoju młodego człowieka grafiki nawiązujące do jego zainteresowań, postacie z komiksów itp. W sypialni zaś ma być ciepło i przytulnie. Zastosuj więc obrazy nadające jej przytulny charakter

Przytulnie

Postaw na pastelowe kolory takie jak pudrowy róż, fiolet, beż. Wspaniale sprawdzą się nawiązania do świata przyrody: motywy kwiatowe i roślinne (np. bardzo modne obecnie monstery). Równie dobrze ocieplą wnętrze zwierzęta, motyle, ptaki, ale też obłoki i sielskie krajobrazy.

Powieś, postaw

Jeśli mieszkanie jest twoje, a tylko nie chcesz wprowadzać stałych zmian w wystroju, możesz plakat, czy obraz powiesić, przy użycia gwoździa. Gorej, jeśli mieszkanie jest wynajęte i nie wolno Ci robić dziur w ścianach.

Nic straconego. Jest wiele sposobów na wyeksponowanie obrazków w twoim mieszkaniu. Jeśli nie posiadały ciężkiej ramy, możesz powiesić na ścianie nawet bez użycia gwoździ. W obecnych czasach sklepy oferują mnóstwo rozwiązań w tym zakresie: taśmy dwustronne, rzepy, plastry samoprzylepne, haczyki takie jak na ręczniki również z możliwością przyklejenia do ściany.

Schemat, że obraz musi być powieszony, jest już passe. Uruchom wyobraźnię i pomyśl jak jeszcze możesz zaprezentować obrazy. Możesz np. powiesić je na sznurku rozwieszonym pomiędzy szafkami, czy ustawić na sztaludze. Fajnie też wyglądają obrazy ustawione na półkach, lub na… podłodze.

Jakkolwiek nie umieścisz plakatów, czy obrazów, warto je posiadać w mieszkaniu, by stało się dla nas naszym miejscem na ziemi, gdzie czujemy się u siebie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także