Jak przekonać się do sprzątania?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Sprzątanie to obowiązek, który trudno polubić, ale nie jest to wcale niemożliwe. Trzeba po prostu wiedzieć, jak zrobić to mądrze, czyli tak, aby porządki zajęły tylko chwilę i były łatwe. Brzmi zachęcająco? W takim razie czytaj do końca, bo zdradzamy, jak przekonać się do sprzątania i je polubić.

Sposoby na polubienie sprzątania

  1. Multitasking – sprzątanie kojarzy ci się z marnowaniem czasu? W takim razie połącz porządki z czymś, co wydaje ci się bardziej pożyteczne. Mogą to być ćwiczenia, słuchanie audiobooka czy rozmowa przez telefon z najlepszym przyjacielem (w trybie głośnomówiącym). Sprzątanie zejdzie wtedy na drugi plan i wyda się mniej “bezsensowne”.

  2. Dobra playlista – wielu ludzi urozmaica swoje porządki, włączając ulubioną płytę. W ten sposób możesz wycierać kurze w rytm popu i kompletnie zapominasz o tym, że w ogóle sprzątasz.

  3. Wydajne środki czystości – im chemia do sprzątania bardziej wydajna, tym łatwiej i szybciej się sprząta, dlatego zrób zawczasu odpowiednie zakupy np. w sklepie General Fresh. Znajdziesz w nim wiele tanich i skutecznych środków.

  4. Minimalizm – masz słabość do bibelotów? Nic więc dziwnego, że nie lubisz sprzątania, bo je wszystkie trzeba regularnie czyścić z kurzu, a to zajmuje całe wieki. Jeśli chcesz przekonać się do porządków, pomyśl nad wprowadzeniem do swojego domu odrobiny minimalizmu. Im mniej rzeczy do czyszczenia, tym mniej pracy dla ciebie.

  5. Codziennie 5 minut – cotygodniowe, wielogodzinne porządki kojarzą się raczej źle, ale 5 minut każdego dnia to coś, co zrobić może każdy. Postaraj się więc codziennie poświęcić tę parę minut na drobne porządki np. schowanie ubrań do szafy, wytarcie zlewu lub umywalki, odłożenie rzeczy na ich miejsce.

  6. Mądre sprzątanie – rób porządki tak, aby zajęło ci to jak najmniej czasu. Pamiętaj zatem o wszystkich trikach, dzięki którym sprzątasz tylko raz np. wycieranie kurzy od góry do dołu i po okręgu.

  7. Planowanie – szybciej i wydajniej sprzątamy, jeśli mamy jakiś plan. Staraj się więc nie zaczynać porządków, stając na środku pokoju i zadając sobie pytanie “od czego by tu zacząć?”. Przemyśl to wcześniej, a potem po prostu zacznij.

  8. Inspiracja – być może czytanie bloga o sprzątaniu zainspiruje cię do utrzymania porządku w domu? Albo przeglądanie pięknych, czystych wnętrz na Pintereście zachęci do dokładniejszego sprzątania? Sprawdź to, bo może rozwiązanie twojego problemu jest łatwiejsze, niż myślisz.

  9. Nagroda – wyrób sobie nawyk nagradzania się po sprzątaniu. Może to być pyszna kawa, godzinny relaks w wannie, ciasteczko… co tylko zechcesz.

Pamiętaj, że najszybciej przekonasz się do sprzątania, stosując wszystkie te porady. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne i każdy może polubić porządki albo… chociaż je zaakceptować.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie https://generalfresh.pl/

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także